kbackup - en to ca translation catalogue (123 entries)

en: Nothing selected for backup
ca: No hi ha res seleccionat per a la còpia de seguretat

en: The target dir '%1' is not valid
ca: El directori de destinació «%1» no és vàlid

en: The target dir '%1' must be a local file system dir and no remote URL
ca: El directori de destinació «%1» haurà de ser un directori al sistema de fitxers local i no un URL remot

en: The target directory '%1' does not exist.
    
    Shall I create it?
ca: El directori de destinació «%1» no existeix.
    
    Voleu crear-lo?

[ctx: @title]
en: Create Directory
ca: Crea un directori

[ctx: @action:button]
en: Create
ca: Crea

en: Could not create the target directory '%1'.
    The operating system reports: %2
ca: No s'ha pogut crear el directori de destinació «%1».
    El sistema operatiu informa: %2

en: The target dir does not exist
ca: El directori de destinació no existeix

en: ...reducing number of kept archives to max. %1
ca: ...s'està reduint la quantitat d'arxius guardats al màxim. %1

en: ...deleting %1
ca: ...s'està suprimint %1

en: fetching directory listing of target failed. Can not reduce kept archives.
ca: ha fallat en obtenir el llistat de directoris de l'objectiu. No es poden reduir els arxius guardats.

en: Could not write backup timestamps into profile %1: %2
ca: No s'han pogut escriure les marques de temps de la còpia de seguretat al perfil %1: %2

en: -- Filtered Files: %1
ca: -- Fitxers filtrats: %1

en: !! Backup finished <b>but files were skipped</b> !!
ca: S'ha completat la còpia de seguretat <b>però s'han omès alguns fitxers</b>!

en: -- Backup successfully finished --
ca: -- La còpia de seguretat s'ha completat amb èxit --

en: The backup has finished but files were skipped.
    What do you want to do now?
ca: S'ha completat la còpia de seguretat però s'han omès alguns fitxers.
    Què voleu fer ara?

en: The backup has finished successfully.
    What do you want to do now?
ca: S'ha completat amb èxit la còpia de seguretat.
    Què voleu fer ara?

en: Totals: Files: %1, Size: %2, Duration: %3
ca: Totals: Fitxers: %1, Mida: %2, Durada: %3

en: ...Backup aborted!
ca: ...s'ha interromput la còpia de seguretat!

en: Backup cancelled
ca: S'ha cancel·lat la còpia de seguretat

en: ...finished slice %1
ca: ...s'ha finalitzat la porció %1

en: ...uploading archive %1 to %2
ca: ...s'està pujant l'arxiu %1 a %2

en: How shall we proceed with the upload?
ca: Com procedirem amb la pujada?

en: Upload Failed
ca: Ha fallat la pujada

en: Retry
ca: Torna a intentar-ho

en: Change Target
ca: Canvia la destinació

en: The script '%1' could not be started.
ca: L'script «%1» no s'ha pogut iniciar.

en: The medium is full. Please insert medium Nr. %1
ca: El suport està ple. Inseriu el suport núm. %1

en: The file '%1' can not be opened for writing.
ca: El fitxer «%1» no s'ha pogut obrir per a escriptura.

en: The file '%1' can not be opened for writing.
    
    Do you want to retry?
ca: El fitxer «%1» no s'ha pogut obrir per a escriptura.
    
    Voleu tornar a intentar-ho?

[ctx: @title]
en: Open File
ca: Obre un fitxer

[ctx: @action:button]
en: Retry
ca: Torna a intentar-ho

en: Could not write to archive. Maybe the medium is full.
ca: No s'ha pogut escriure a l'arxiu. Potser el suport està ple.

en: Could not write to archive.
    The operating system reports: %1
ca: No s'ha pogut escriure a l'arxiu.
    El sistema operatiu informa: %1

en: ...skipping filtered directory %1
ca: ...s'està saltant el directori filtrat %1

en: Could not get information of directory: %1
    The operating system reports: %2
ca: No s'ha pogut obtenir informació del directori: %1
    El sistema operatiu informa: %2

en: Directory '%1' is not readable. Skipping.
ca: El directori «%1» no es pot llegir. Se saltarà.

en: Could not get information of file: %1
    The operating system reports: %2
ca: No s'ha pogut obtenir informació del fitxer: %1
    El sistema operatiu informa: %2

en: Can not archive file type 'socket': %1
ca: No es pot arxivar el tipus de fitxer «socket»: %1

en: Could not read from file '%1'
    The operating system reports: %2
ca: No s'ha pogut llegir des del fitxer «%1»
    El sistema operatiu informa: %2

en: Could not open file '%1' for reading.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer «%1» per a lectura.

en: ...archiving file %1
ca: ...s'està arxivant el fitxer %1

en: Could not read file: %1
    The operating system reports: %2
ca: No s'ha pogut llegir el fitxer: %1
    El sistema operatiu informa: %2

en: Could not create temporary file for compressing: %1
    The operating system reports: %2
ca: No s'ha pogut crear el fitxer temporal per a comprimir: %1
    El sistema operatiu informa: %2

en: Could not write to temporary file
ca: No s'ha pogut escriure al fitxer temporal

en: ...compressing file %1
ca: ...s'està comprimint el fitxer %1

en: WARNING:
ca: AVÍS:

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ca: &Fitxer

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ca: A&rranjament

en: An easy to use backup program
ca: Un programa fàcil d'usar de còpies de seguretat

en: Developer
ca: Desenvolupador

en: Start with given profile.
ca: Comença amb el perfil indicat.

en: Script to run after finishing one archive slice.
ca: Sscript que s'executa després de finalitzar una porció de l'arxiu.

en: Automatically run the backup with the given profile and terminate when done.
ca: Executa automàticament la còpia de seguretat amb el perfil indicat i finalitza quan s'ha completat.

en: Automatically run the backup with the given profile in the background (without showing a window) and terminate when done.
ca: Executa automàticament en segon pla (sense mostrar una finestra) la còpia de seguretat amb el perfil indicat i finalitza quan s'ha completat.

en: In autobg mode be verbose and print every single filename during backup.
ca: En mode «autobg» serà detallat i imprimirà cada nom de fitxer durant la còpia de seguretat.

en: In auto/autobg mode force the backup to be a full backup instead of acting on the profile settings.
ca: En el mode «auto/autobg», es força que la còpia de seguretat que sigui completa, en lloc d'actuar sobre la configuració del perfil.

en: Could not open profile '%1' for reading: %2
ca: No s'ha pogut obrir el perfil «%1» per a lectura: %2

en: Incremental Backup
ca: Còpia de seguretat incremental

en: Full Backup
ca: Còpia de seguretat completa

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, numBackups) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, maxSliceSize)
en: unlimited
ca: Sense límit

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startButton)
en: Start Backup
ca: Inicia la còpia de seguretat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelButton)
en: Cancel Backup
ca: Cancel·la la còpia de seguretat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Next Backup:
ca: Còpia de seguretat següent:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backupType)
en: TextLabel
ca: EtiquetaDeText

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, forceFullBackup)
en: Force Full Backup
ca: Força una còpia de seguretat completa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Target
ca: Destinació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Folder:
ca: Carpeta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sliceLabel)
en: Medium:
ca: Suport:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Size:
ca: Mida:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Files:
ca: Fitxers:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Duration:
ca: Durada:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Warnings:
ca: Avisos:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileProgressLabel)
en: Progress:
ca: Progrés:

en: New Profile
ca: Perfil nou

en: Load Profile...
ca: Carrega un perfil...

en: Save Profile
ca: Desa el perfil

en: Save Profile As...
ca: Desa el perfil com a...

en: Profile Settings...
ca: Configuració del perfil...

en: Enable All Messages
ca: Habilita tots els missatges

en: Dock in System Tray
ca: Acobla a la safata del sistema

en: Show Hidden Files
ca: Mostra els fitxers ocults

en: There is a backup in progress. Do you want to abort it?
ca: Hi ha una còpia de seguretat en progrés. La voleu interrompre?

en: Backup in Progress
ca: Hi ha una còpia de seguretat en curs

en: Abort
ca: Interromp

en: Select Profile
ca: Seleccioneu el perfil

en: KBackup Profile (*.kbp)
ca: Perfil del KBackup (*.kbp)

en: Open failed
ca: L'obertura ha fallat

en: The profile '%1' does already exist.
    Do you want to overwrite it?
ca: El perfil «%1» ja existeix.
    El voleu sobreescriure?

en: Profile exists
ca: El perfil ja existeix

en: Could not open profile '%1' for writing: %2
ca: No s'ha pogut obrir el perfil «%1» per a escriptura: %2

en: Files: %1 Size: %2 MB
    %3
ca: Fitxers: %1 Mida: %2 MB
    %3

en: Name
ca: Nom

en: Size
ca: Mida

en: Last Modified
ca: Última modificació

en: Open With
ca: Obre amb

en: Delete File
ca: Suprimeix el fitxer

en: Properties...
ca: Propietats...

en: Do you really want to delete '%1'?
ca: De veres voleu suprimir «%1»?

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Could not delete directory '%1'.
ca: No s'ha pogut suprimir el directori «%1».

en: Could not delete file '%1'.
    Reason: %2
ca: No s'ha pogut suprimir el fitxer «%1».
    Motiu: %2

en: Other Application...
ca: Una altra aplicació...

en: File Manager
ca: Gestor de fitxers

en: custom
ca: A mida

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SettingsDialog)
en: Profile Settings
ca: Configuració del perfil

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mediaNeedsChange)
en: Uncheck if you want to avoid a confirmation dialog to change the medium when a slice was finished
ca: Desmarqueu-la si voleu evitar un diàleg de confirmació per a canviar el suport quan s'hagi finalitzat una porció

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mediaNeedsChange)
en: Target needs media change
ca: La destinació necessita un canvi de suport

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Exclude Paths Filter:
ca: Filtre per excloure els camins:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of full backups to keep
ca: Nombre de còpies de seguretat completes a mantenir

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, numBackups)
en: How many full backups shall be kept in the target directory before older ones will be deleted
ca: Quantes còpies de seguretat completes s'han de mantenir al directori de destinació abans que se suprimeixin les anteriors

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Full Backup Interval
ca: Interval de la còpia de seguretat completa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, fullBackupInterval)
en: How often shall a full backup, instead of an incremental one, be done
ca: Amb quina freqüència s'ha de realitzar una còpia de seguretat completa, en lloc d'una incremental

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, fullBackupInterval)
en: Every Day
ca: Cada dia

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, fullBackupInterval)
en:  days
ca:  dies

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Archive Prefix:
ca: Prefix de l'arxiu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, filter)
en: Defines wildcards for filenames which will be ignored for backup, separated by a space. E.g.: "*.ogg *.wav"
ca: Defineix els comodins per als noms dels fitxers que s'ignoraran en fer una còpia de seguretat, separats per un espai. P. ex: «*.ogg *.wav»

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Maximum Archive Size:
ca: Mida màxima de l'arxiu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Exclude Filename Filter:
ca: Filtre per excloure el nom de fitxer:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPlainTextEdit, dirFilter)
en: <html><head/><body><p>Defines a list of absolute path patterns which are used to filter complete directories,<br/>e.g. /home/*/.mozilla/*/Cache</p></body></html>
ca: <html><head/><body><p>Defineix una llista de patrons de camí absoluts que s'usen per a filtrar directoris complets,<br/>p. ex., /home/*/.mozilla/*/Cache</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, compressFiles)
en: Uncheck if you want to avoid compressing files at all
ca: Desmarqueu-la si voleu evitar la compressió dels fitxers

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, compressFiles)
en: Compress Files
ca: Comprimeix els fitxers

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, prefix)
en: backup
ca: Còpia de seguretat
