kbackup - en to eu translation catalogue (129 entries)

en: Nothing selected for backup
eu: Ez da ezer hautatu babes-kopia egiteko

en: The target dir '%1' is not valid
eu: Jomuga direktorioak '%1' ez du balio

en: The target dir '%1' must be a local file system dir and no remote URL
eu: Jomuga direktorioak '%1' bertako fitxategi-sistemako direktorioa izan behar du eta ez urruneko URL

en: The target directory '%1' does not exist.
    
    Shall I create it?
eu: Jomuga direktorioa '%1' ez dago.
    
    Sortu behar nuke?

[ctx: @title]
en: Create Directory
eu: Sortu direktorioa

[ctx: @action:button]
en: Create
eu: Sortu

en: Could not create the target directory '%1'.
    The operating system reports: %2
eu: Ezin izan da sortu jomuga direktorioa '%1'.
    Sistema eragileak jakinarazi du: %2

en: The target dir does not exist
eu: Jomuga direktorioa ez dago

en: ...reducing number of kept archives to max. %1
eu: ...mantendutako artxibo kopurua murrizten, gehienez %1

en: ...deleting %1
eu: ...%1 ezabatzen

en: fetching directory listing of target failed. Can not reduce kept archives.
eu: jomugako direktorio-zerrenda ekartzeak huts egin du. Ezin da mantendutako artxibo kopurua murriztu.

en: Could not write backup timestamps into profile %1: %2
eu: Ezin izan da idatzi babes-kopiaren denbora-zigilua profilean %1: %2

en: -- Filtered Files: %1
eu: -- Iragazitako fitxategiak: %1

en: !! Backup finished <b>but files were skipped</b> !!
eu: !! babes-kopia amaitu da <b>baino fitxategi batzuk baztertu dira</b> !!

en: -- Backup successfully finished --
eu: -- babes-kopia amaiera arrakastatsua --

en: The backup has finished but files were skipped.
    What do you want to do now?
eu: babes-kopia amaitu da baino fitxategi batzuk bazterrean utzi ditu.
    Zer egin nahi duzu orain?

en: The backup has finished successfully.
    What do you want to do now?
eu: babes-kopia arrakastatsua izan da.
    Orain zer egin nahi duzu?

en: Totals: Files: %1, Size: %2, Duration: %3
eu: Guztizkoak: Fitxategiak: %1, Neurria: %2, Iraupena: %3

en: ...Backup aborted!
eu: ...babes-kopia galarazi egin da!

en: Backup cancelled
eu: babes-kopia bertan behera utzi da

en: ...finished slice %1
eu: ...%1 zatia amaituta

en: ...uploading archive %1 to %2
eu: ...%1 artxiboa %2-(e)ra igotzen

en: How shall we proceed with the upload?
eu: Nola jarraitu behar genuke igoerarekin?

en: Upload Failed
eu: Igotzeak huts egin du

en: Retry
eu: Berriz saiatu

en: Change Target
eu: Aldatu jomuga

en: The script '%1' could not be started.
eu: '%1' script-a ezin izan da abiarazi.

en: The medium is full. Please insert medium Nr. %1
eu: Euskarria beteta dago. Sartu zk. %1 euskarria

en: The file '%1' can not be opened for writing.
eu: '%1' fitxategia ezin da idazteko ireki.

en: The file '%1' can not be opened for writing.
    
    Do you want to retry?
eu: '%1' fitxategia ezin da idazteko ireki.
    
    Berriz saiatu nahi duzu?

[ctx: @title]
en: Open File
eu: Irekitze fitxategia

[ctx: @action:button]
en: Retry
eu: Berriz saiatu

en: Could not write to archive. Maybe the medium is full.
eu: Ezin da artxibora idatzi. Beharbada euskarria beteta dago.

en: Could not write to archive.
    The operating system reports: %1
eu: Ezin izan da artxibora idatzi.
    Sistema eragileak jakinarazi du: %1

en: ...skipping filtered directory %1
eu: ...iragazitako %1 direktorioa baztertzen

en: Could not get information of directory: %1
    The operating system reports: %2
eu: Ezin izan da direktorioaren informazioa lortu: %1
    Sistema eragileak jakinarazi du: %2

en: Directory '%1' is not readable. Skipping.
eu: '%1' direktorioa ez da irakurgarria. Baztertzen.

en: Could not get information of file: %1
    The operating system reports: %2
eu: Ezin izan da lortu fitxategiari buruzko informazioa: %1
    Sistema eragileak jakinarazi du: %2

en: Can not archive file type 'socket': %1
eu: Ezin da 'socket' motako fitxategia artxibatu: %1

en: Could not read from file '%1'
    The operating system reports: %2
eu: Ezin izan da '%1' fitxategitik irakurri
    Sistema eragileak jakinarazi du: %2

en: Could not open file '%1' for reading.
eu: Ezin da '%1' fitxategia irakurtzeko ireki.

en: ...archiving file %1
eu: ...%1 fitxategia artxibatzen

en: Could not read file: %1
    The operating system reports: %2
eu: Ezin izan da fitxategia irakurri: %1
    Sistema eragileak jakinarazi du: %2

en: Could not create temporary file for compressing: %1
    The operating system reports: %2
eu: Ezin izan da sortu konprimitzeko aldiuneko fitxategia: %1
    Sistema eragileak jakinarazi du: %2

en: Could not write to temporary file
eu: Ezin izan da idatzi aldi baterako fitxategira

en: ...compressing file %1
eu: ...%1 fitxategia konprimitzen

en: WARNING:
eu: ABISUA:

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eu: &Fitxategia

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
eu: E&zarpenak

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MainWidgetBase)
en: KBackup
eu: Kbabes-kopia

en: An easy to use backup program
eu: Erabiltzeko erraza den babes-kopia programa bat

en: Developer
eu: Garatzailea

en: Start with given profile.
eu: Abiatu adierazitako profilarekin.

en: Script to run after finishing one archive slice.
eu: Artxibo zati bat amaitu ondoren ibili beharreko script-a.

en: Automatically run the backup with the given profile and terminate when done.
eu: Automatikoki exekutatu babes-kopia adierazitako proiflarekin eta amaitu egindakoan.

en: Automatically run the backup with the given profile in the background (without showing a window) and terminate when done.
eu: Automatikoki exekutatu babes-kopia adierazitako profilarekin atzealdean (leihorik erakutsi gabe) eta amaitu egindakoan.

en: In autobg mode be verbose and print every single filename during backup.
eu: Autobg moduan izan berritsu eta inprimatu fitxategi-izen bakoitza babes-kopia egiterakoan.

en: In auto/autobg mode force the backup to be a full backup instead of acting on the profile settings.
eu: Auto/autobg moduan behartu babes-kopia osoa izatea profilaren ezarpenen arabera jokatu ordez.

en: Could not open profile '%1' for reading: %2
eu: Ezin izan da ireki '%1' profila irakurtzeko: %2

en: Incremental Backup
eu: babes-kopia inkrementala

en: Full Backup
eu: babes-kopia osoa

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, numBackups) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, maxSliceSize)
en: unlimited
eu: mugagabea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startButton)
en: Start Backup
eu: Abiatu babes-kopia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelButton)
en: Cancel Backup
eu: Utzi babes-kopia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Next Backup:
eu: Hurrengo babes-kopia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backupType)
en: TextLabel
eu: Testu-etiketa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, forceFullBackup)
en: Force Full Backup
eu: Behartu babes-kopia osoa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Target
eu: Jomuga

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Folder:
eu: Karpeta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sliceLabel)
en: Medium:
eu: Euskarria:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Size:
eu: Neurria:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Totals
eu: Guztizkoak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Files:
eu: Fitxategiak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Duration:
eu: Iraupena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Warnings:
eu: Abisuak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileProgressLabel)
en: Progress:
eu: Aurrerapena:

en: New Profile
eu: Profil berria

en: Load Profile...
eu: Zamatu profila...

en: Save Profile
eu: Gorde profila

en: Save Profile As...
eu: Gorde profila honela...

en: Profile Settings...
eu: Profilaren ezarpenak...

en: Enable All Messages
eu: Gaitu mezu guztiak

en: Dock in System Tray
eu: Ainguratu sistemaren erretiluan

en: Show Hidden Files
eu: Erakutsi ezkutuko fitxategiak

en: There is a backup in progress. Do you want to abort it?
eu: babes-kopia bat egiten ari da. Hura galarazi nahi duzu?

en: Backup in Progress
eu: Babeskopia egiten

en: Abort
eu: Galarazi

en: Select Profile
eu: Hautatu profila

en: KBackup Profile (*.kbp)
eu: Kbabes-kopia profila (*.kbp)

en: Open failed
eu: Irekitzea huts egin du

en: The profile '%1' does already exist.
    Do you want to overwrite it?
eu: '%1' profila badago dagoeneko.
    Hura gainidatzi nahi duzu?

en: Profile exists
eu: Profila badago

en: Could not open profile '%1' for writing: %2
eu: Ezin izan da ireki '%1' profila idazteko: %2

en: Files: %1 Size: %2 MB
    %3
eu: Fitxategiak: %1 Neurria: %2 MB
    %3

en: Name
eu: Izena

en: Size
eu: Neurria

en: Last Modified
eu: Azken aldaketa

en: Open With
eu: Ireki honekin

en: Delete File
eu: Ezabatu fitxategia

en: Properties...
eu: Propietateak...

en: Do you really want to delete '%1'?
eu: Benetan ezabatu nahi duzu '%1'?

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Could not delete directory '%1'.
eu: Ezin izan da ezabatu '%1' direktorioa.

en: Could not delete file '%1'.
    Reason: %2
eu: Ezin izan da '%1' fitxategia ezabatu.
    Zergatia: %2

en: Other Application...
eu: Beste aplikazio batzuk...

en: File Manager
eu: Fitxategi-kudeatzailea

en: 4.7 GB DVD
eu: 4,7 GB DVD

en: 8.5 GB DVD
eu: 8,5 GB DVD

en: 9.4 GB DVD
eu: 9,4 GB DVD

en: 17.1 GB DVD
eu: 17,1 GB DVD

en: custom
eu: norberak finkatua

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SettingsDialog)
en: Profile Settings
eu: Profilaren ezarpenak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mediaNeedsChange)
en: Uncheck if you want to avoid a confirmation dialog to change the medium when a slice was finished
eu: Marka kendu, zati bat amaitutakoan euskarria aldatzeko berrespen elkarrizketa-koadro bat ekidin nahi baduzu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mediaNeedsChange)
en: Target needs media change
eu: Jomugak euskarri aldaketa behar du

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Exclude Paths Filter:
eu: Kanporatu bide-izenak iragazkia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of full backups to keep
eu: Eduki beharreko babes-kopia osoen kopurua

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, numBackups)
en: How many full backups shall be kept in the target directory before older ones will be deleted
eu: Zenbat babes-kopia oso eduki behar dira jomuga direktorioan, zaharrenak ezabatu aurretik

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Full Backup Interval
eu: babes-kopia osoaren bitartea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, fullBackupInterval)
en: How often shall a full backup, instead of an incremental one, be done
eu: Zenbatero egin behar da babes-kopia oso bat, inkremental bat egin beharrean

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, fullBackupInterval)
en: Every Day
eu: Egunero

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, fullBackupInterval)
en:  days
eu:  egun

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Archive Prefix:
eu: Artxiboaren aurrizkia:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, filter)
en: Defines wildcards for filenames which will be ignored for backup, separated by a space. E.g.: "*.ogg *.wav"
eu: Babeskopietan jaramon egingo ez zaien fitxategientzako zernahirako karaktereak definitzen ditu, zuriunez banatuak. Adib.: "*.ogg *.wav"

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Maximum Archive Size:
eu: Artxibuaren gehienezko neurria:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Exclude Filename Filter:
eu: Kanporatu fitxategi-izena iragazkia:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPlainTextEdit, dirFilter)
en: <html><head/><body><p>Defines a list of absolute path patterns which are used to filter complete directories,<br/>e.g. /home/*/.mozilla/*/Cache</p></body></html>
eu: <html><head/><body><p>Bide-izen absolutuen eredu zerrenda bat definitzen du, direktorio osoak iragazteko erabiltzen dira,<br/>adib. /home/*/.mozilla/*/Cache</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, compressFiles)
en: Uncheck if you want to avoid compressing files at all
eu: Marka kendu fitxategiak konprimitzea erabat ekidin nahi baduzu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, compressFiles)
en: Compress Files
eu: Konprimitu fitxategiak

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, prefix)
en: backup
eu: babes-kopia
