kbackup - en to ie translation catalogue (61 entries)

en: Backup cancelled
ie: Archivation sta anullat

en: Retry
ie: Repenar

en: Change Target
ie: Cambiar li destination

en: The script '%1' could not be started.
ie: Ne successat lansar li scripte «%1».

en: The medium is full. Please insert medium Nr. %1
ie: Li medie es plen. Ples inserter un medie nró %1

en: WARNING:
ie: AVISE:

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ie: &Parametres

en: An easy to use backup program
ie: Un facil programma de archivation

en: Developer
ie: Developator

en: Incremental Backup
ie: Incremental archivation

en: Full Backup
ie: Complet archivation

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, numBackups) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, maxSliceSize)
en: unlimited
ie: ínlimitat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startButton)
en: Start Backup
ie: Comensar li archivation

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelButton)
en: Cancel Backup
ie: Anullar li archivation

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Next Backup:
ie: Sequent archivation:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Target
ie: Destination

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Folder:
ie: Fólder:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sliceLabel)
en: Medium:
ie: Medie:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Size:
ie: Grandore:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, capacity)
en: 0 MB
ie: 0 Mo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Totals
ie: Totales

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, totalSize_2)
en: MB
ie: Mo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Warnings:
ie: Avises:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileProgressLabel)
en: Progress:
ie: Progresse:

en: New Profile
ie: Crear un profil

en: Save Profile
ie: Gardar li profil

en: Save Profile As...
ie: Gardar li profil quam...

en: Profile Settings...
ie: Parametres del profil...

en: Show Hidden Files
ie: Revelar celat files

en: Select Profile
ie: Selecter un profile

en: KBackup Profile (*.kbp)
ie: Profil de KBackup (*.kbp)

en: Profile exists
ie: Profil ja existe

en: Files: %1 Size: %2 MB
    %3
ie: Files: %1 Grandore: %2 Mo
    %3

en: Name
ie: Nómine

en: Size
ie: Grandore

en: Last Modified
ie: Modificat

en: Open With
ie: Aperter per

en: Delete File
ie: Remover li file

en: Properties...
ie: Proprietás...

en: Do you really want to delete '%1'?
ie: Esque vu vole remover «%1»?

en: Delete
ie: Remover

en: Could not delete directory '%1'.
ie: Ne successat remover li fólder «%1».

en: Other Application...
ie: Altri application...

en: File Manager
ie: Gerente de files

en: 650 MB CD
ie: 650 Mo (CD)

en: 700 MB CD
ie: 700 Mo (CD)

en: 4.7 GB DVD
ie: 4,7 Go (DVD)

en: 8.5 GB DVD
ie: 8,5 Go (DVD)

en: 9.4 GB DVD
ie: 9,4 Go (DVD)

en: 17.1 GB DVD
ie: 17,1 Go (DVD)

en: custom
ie: personalisat

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SettingsDialog)
en: Profile Settings
ie: Parametres del profil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mediaNeedsChange)
en: Target needs media change
ie: Li destination besona un cambie de medie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of full backups to keep
ie: Complet archives a retener

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Full Backup Interval
ie: Frequentie del complet archivation

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, fullBackupInterval)
en: Every Day
ie: Chascun die

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, fullBackupInterval)
en:  days
ie:  dies

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Archive Prefix:
ie: Prefix del archive:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Maximum Archive Size:
ie: Max grandore de archive:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, maxSliceSize)
en:  MB
ie:  Mo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, compressFiles)
en: Compress Files
ie: Compresser files
