kbackup - en to ka translation catalogue (127 entries)

en: Nothing selected for backup
ka: მარქაფისთვის მონიშნული არაფერი არაა

en: The target dir '%1' is not valid
ka: სამიზნე საქაღალდე '%1' არასწორია

en: The target dir '%1' must be a local file system dir and no remote URL
ka: სამიზნე საქაღალდე '%1' ლოკალური ფაილური სისტემის საქაღალდე უნდა იყოს და არა დაშორებული ბმული

en: The target directory '%1' does not exist.
    
    Shall I create it?
ka: სამიზნე საქაღალდე '%1' არ არსებობს.
    
    შევქმნა?

[ctx: @title]
en: Create Directory
ka: საქაღალდის შექმნა

[ctx: @action:button]
en: Create
ka: შექმნა

en: Could not create the target directory '%1'.
    The operating system reports: %2
ka: სამიზნე საქაღალდის ('%1') შექმნა შეუძლებელია.
    შეცდომა ოპერაციული სისტემიდან: %2

en: The target dir does not exist
ka: სამიზნე საქაღალდე არ არსებობს

en: ...reducing number of kept archives to max. %1
ka: ...შენარჩუნებული არქივების რაოდენობის %1-მდე შემცირება

en: ...deleting %1
ka: ...%1-ის წაშლა

en: fetching directory listing of target failed. Can not reduce kept archives.
ka: სამიზნის საქაღალდეების სიის მოთხოვნა ჩავარდა. შენარჩუნებული არქივების შემცირება შეუძლებელია.

en: Could not write backup timestamps into profile %1: %2
ka: პროფილში %1 მარქაფის დროის შტამპების ჩაწერა შეუძლებელია: %2

en: -- Filtered Files: %1
ka: -- გაფილტრული ფაილები: %1

en: !! Backup finished <b>but files were skipped</b> !!
ka: !! თუ მარქაფი დასრულდა, მაგრამ <b>ფაილები გამოტოვებულია</b> !!

en: -- Backup successfully finished --
ka: -- მარქაფი წარმატებით დასრულდა --

en: The backup has finished but files were skipped.
    What do you want to do now?
ka: მარქაფი დასრულდა, მაგრამ ფაილები გამოტოვებულია.
    რა გნებავთ, ვქნა?

en: The backup has finished successfully.
    What do you want to do now?
ka: მარქაფი წარმატებით დასრულდა.
    რა გნებავთ, ვქნა?

en: Totals: Files: %1, Size: %2, Duration: %3
ka: სულ: ფაილები %1, ზომა: %2, ხანგრძლივობა: %3

en: ...Backup aborted!
ka: ...მარქაფი გაუქმდა!

en: Backup cancelled
ka: მარქაფი გაუქმდა

en: ...finished slice %1
ka: ...დასრულდა ნაწილი %1

en: ...uploading archive %1 to %2
ka: ... მიმდინარეობს %1 არქივის ატვირთვა %2-ზე

en: How shall we proceed with the upload?
ka: როგორ მოვექცეთ ატვირთვას?

en: Upload Failed
ka: ატვირთვის შეცდომა

en: Retry
ka: გამეორება

en: Change Target
ka: სამიზნის შეცვლა

en: The script '%1' could not be started.
ka: სკრიპტის '%1' გაშვება შეუძლებელია.

en: The medium is full. Please insert medium Nr. %1
ka: მედია სავსეა. ჩართეთ მედია # %1

en: The file '%1' can not be opened for writing.
ka: ფაილის ('%1') ჩასაწერად გახსნა შეუძლებელია.

en: The file '%1' can not be opened for writing.
    
    Do you want to retry?
ka: ფაილის ('%1') ჩასაწერად გახსნა შეუძლებელია.
    
    გნებავთ, თავიდან ვცადო?

[ctx: @title]
en: Open File
ka: ფაილის გახსნა

[ctx: @action:button]
en: Retry
ka: თავიდან ცდა

en: Could not write to archive. Maybe the medium is full.
ka: არქივში ჩაწერის შეცდომა. შეიძლება მედია სავსეა.

en: Could not write to archive.
    The operating system reports: %1
ka: არქივში ჩაწერა შეუძლებელია.
    შეცდომა ოპერაციული სისტემიდან: %1

en: ...skipping filtered directory %1
ka: ... გამოტოვებულია გაფილტრული საქაღალდე %1

en: Could not get information of directory: %1
    The operating system reports: %2
ka: საქაღალდის (%1) შესახებ ინფორმაციის მიღება შეუძლებელია.
    შეცდომა ოპერაციული სისტემიდან: %2

en: Directory '%1' is not readable. Skipping.
ka: საქაღალდე '%1' წაკითხვადი არაა. გამოტოვება.

en: Could not get information of file: %1
    The operating system reports: %2
ka: ფაილის %1 შესახებ ინფორმაციის მიღება შეუძლებელია.
    შეცდომა ოპერაციული სისტემიდან: %2

en: Can not archive file type 'socket': %1
ka: ფაილის ტიპის 'socket' დაარქივება შეუძლებელია: %1

en: Could not read from file '%1'
    The operating system reports: %2
ka: ფაილიდან '%1' წაკითხვა შეუძლებელია.
    შეცდომა ოპერაციული სისტემიდან: %2

en: Could not open file '%1' for reading.
ka: ფაილის ("%1") წასაკითხად გახსნის შეცდომა.

en: ...archiving file %1
ka: ... ფაილის %1 დაარქივება

en: Could not read file: %1
    The operating system reports: %2
ka: ფაილის '%1' წაკითხვა შეუძლებელია.
    შეცდომა ოპერაციული სისტემიდან: %2

en: Could not create temporary file for compressing: %1
    The operating system reports: %2
ka: შეკუმშვისთვის დროებითი ფაილის შექმნა შეუძლებელია: %1
    შეცდომა ოპერაციული სისტემიდან: %2

en: Could not write to temporary file
ka: დროებით ფაილის ჩაწერის შეცდომა

en: ...compressing file %1
ka: ... მიმდინარეობს ფაილის შეკუმშვა: %1

en: WARNING:
ka: გაფთხილება:

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ka: &ფაილი

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ka: გამართვა

en: An easy to use backup program
ka: ადვილი მარქაფის პროგრამა

en: Developer
ka: პროგრამისტი

en: Start with given profile.
ka: მითითებული პროფილით დაწყება.

en: Script to run after finishing one archive slice.
ka: სკრიპტი, რომელიც არქივის თითოეული ნაჭრის დასრულების შემდეგ გაეშვება.

en: Automatically run the backup with the given profile and terminate when done.
ka: მარქაფის ავტომატური გაშვება მითითებულ პროფილით და შეწყვეტა, როცა დასრულდება.

en: Automatically run the backup with the given profile in the background (without showing a window) and terminate when done.
ka: მარქაფის ავტომატური გაშვება მითითებული პროფილით, ფონად (ფანჯრის ჩვენების გარეშე) და შეწყვეტა, როცა დასრულება.

en: In autobg mode be verbose and print every single filename during backup.
ka: რეჟიმში autobg უფრო მეტი შეტყობინება იქნება ნაჩვენები და დაიბეჭდება ყველა ფაილის სახელი, რომლის მარქაფიც ხდება.

en: In auto/autobg mode force the backup to be a full backup instead of acting on the profile settings.
ka: რეჟიმებში auto/autobg მარქაფი ყოველთვის სრული იქნება, პროფილის პარამეტრებისთვის ყურადღების მიქცევის გარეშე.

en: Could not open profile '%1' for reading: %2
ka: პროფილის '%1' წასაკითხად გახსნა შეუძლებელია: %2

en: Incremental Backup
ka: ინკრემენტული მარქაფი

en: Full Backup
ka: სრული მარქაფი

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, numBackups) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, maxSliceSize)
en: unlimited
ka: შეუზღუდავი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startButton)
en: Start Backup
ka: მარქაფის დაწყება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelButton)
en: Cancel Backup
ka: მარქაფის გაუქმება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Next Backup:
ka: შემდეგი მარქაფი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backupType)
en: TextLabel
ka: ტექსტური ჭდე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, forceFullBackup)
en: Force Full Backup
ka: სრული ნაძალადევი მარქაფი

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Target
ka: სამიზნე წერტილი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Folder:
ka: დასტა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sliceLabel)
en: Medium:
ka: დისკი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Size:
ka: ზომა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, capacity)
en: 0 MB
ka: 0 მბტ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Totals
ka: მთლიანი ჯამი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Files:
ka: ფაილები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, totalSize_2)
en: MB
ka: მბ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Duration:
ka: ხანგრძლივობა:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Warnings:
ka: გაფრთხილებები:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileProgressLabel)
en: Progress:
ka: მიმდინარეობა:

en: New Profile
ka: ახალი პროფილი

en: Load Profile...
ka: პროფილის ჩატვირთვა...

en: Save Profile
ka: პროფილის შენახვა

en: Save Profile As...
ka: პროფილის შენახვა, როგორც...

en: Profile Settings...
ka: პროფილის მორგება...

en: Enable All Messages
ka: ყველა შეტყობინების ჩართვა

en: Dock in System Tray
ka: სისტემის კუთხეში ჩაკეცვა

en: Show Hidden Files
ka: დამალული ფაილების ჩვენება

en: There is a backup in progress. Do you want to abort it?
ka: მიმდინარეობს მარქაფი. გნებავთ, შეწყვიტოთ ის?

en: Backup in Progress
ka: მარქაფი მიმდინარეობს

en: Abort
ka: შეწყვეტა

en: Select Profile
ka: აირჩიეთ პროფილი

en: KBackup Profile (*.kbp)
ka: KBackup-ის პროფილი (*.kbp)

en: Open failed
ka: გახსნის შეცდომა

en: The profile '%1' does already exist.
    Do you want to overwrite it?
ka: პროფილი '%1' უკვე არსებობს.
    გნებავთ, თავზე გადააწეროთ?

en: Profile exists
ka: პროფილი არსებობს

en: Could not open profile '%1' for writing: %2
ka: პროფილის '%1' ჩასაწერად გახსნა შეუძლებელია: %2

en: Files: %1 Size: %2 MB
    %3
ka: ფაილი: %1 ზომა: %2 მბ
    %3

en: Name
ka: სახელი

en: Size
ka: ზომა

en: Last Modified
ka: ბოლოს შეიცვლა

en: Open With
ka: გამხსნელი პროგრამა

en: Delete File
ka: ფაილის წაშლა

en: Properties...
ka: თვისებები...

en: Do you really want to delete '%1'?
ka: დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, წაშალოთ %1?

en: Delete
ka: წაშლა

en: Could not delete directory '%1'.
ka: საქაღალდის ("%1") წაშლის შეცდომა.

en: Could not delete file '%1'.
    Reason: %2
ka: ფაილის ('%1') წაშლის შეცდომა.
    მიზეზი: %2

en: Other Application...
ka: სხვა პროგრამა...

en: File Manager
ka: ფაილების მმართველი

en: custom
ka: ხელით

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SettingsDialog)
en: Profile Settings
ka: პროფილის მორგება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mediaNeedsChange)
en: Uncheck if you want to avoid a confirmation dialog to change the medium when a slice was finished
ka: გამორთეთ, რომ თავიდან აიცილოთ ფანჯარა მედიის გამოცვლის შესახებ, როცა ნაჭერი დასრულდება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mediaNeedsChange)
en: Target needs media change
ka: სამიზნეს მედიის შეცვლა სჭირდება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Exclude Paths Filter:
ka: გამოსარიცხი ბილიკების ფილტრი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of full backups to keep
ka: შესანარჩუნებელი სრული მარქაფების რაოდენობა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, numBackups)
en: How many full backups shall be kept in the target directory before older ones will be deleted
ka: რამდენი სრული მარქაფი უნდა შევინარჩუნოთ სამიზნე საქაღალდეში, სანამ ძველების წაშლას დავიწყებთ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Full Backup Interval
ka: სრული მარქაფის ინტერვალი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, fullBackupInterval)
en: How often shall a full backup, instead of an incremental one, be done
ka: რამდენად ხშირად უნდა მოხდეს სრული მარქაფი, ინკრემენტულის მაგიერ

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, fullBackupInterval)
en: Every Day
ka: ყოველდღე

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, fullBackupInterval)
en:  days
ka:  დღე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Archive Prefix:
ka: არქივის პრეფიქსი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, filter)
en: Defines wildcards for filenames which will be ignored for backup, separated by a space. E.g.: "*.ogg *.wav"
ka: აღწერს ვაილდკარდებს ფაილის სახელებისთვის, რომლებიც მარქაფის დროს გამოტოვებული იქნება. გამოყოფილი გამოტოვებებით. მაგ: "*.ogg *.wav"

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Maximum Archive Size:
ka: არქივის მაქსიმალური ზომა:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, maxSliceSize)
en:  MB
ka:  მბ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Exclude Filename Filter:
ka: გამოსარიცხი ფაილების სახელის ფილტრი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPlainTextEdit, dirFilter)
en: <html><head/><body><p>Defines a list of absolute path patterns which are used to filter complete directories,<br/>e.g. /home/*/.mozilla/*/Cache</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>განსაზღვრავს აბსოლუტური ბილიკის ნიმუშებს, რომლებიც საქაღალდეების გაფილტვრისთვის გამოიყენება,<br/>მაგ: /home/*/.mozilla/*/Cache</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, compressFiles)
en: Uncheck if you want to avoid compressing files at all
ka: გამორთეთ მარქაფის ფაილების შეკუმშვის თავიდან ასაცილებლად

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, compressFiles)
en: Compress Files
ka: ფაილების შეკუმშვა

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, prefix)
en: backup
ka: მარქაფი
