KBackUp - en to sk translation catalogue (123 entries)

en: Nothing selected for backup
sk: Nevybrali ste nič pre zálohovanie

en: The target dir '%1' is not valid
sk: Cieľový priečinok '%1' je neplatný

en: The target dir '%1' must be a local file system dir and no remote URL
sk: Cieľový priečinok '%1' musí byť priečinok lokálneho súborového systému a nie vzdialená URL adresa

en: The target directory '%1' does not exist.
    
    Shall I create it?
sk: Cieľový adresár '%1' neexistuje.
    
    Mám ho vytvoriť?

[ctx: @title]
en: Create Directory
sk: Vytvoriť adresár

[ctx: @action:button]
en: Create
sk: Vytvoriť

en: Could not create the target directory '%1'.
    The operating system reports: %2
sk: Nepodarilo sa vytvoriť cieľový adresár '%1'.
    Operačný systém hlási: %2

en: The target dir does not exist
sk: Cieľový adresár neexistuje

en: ...reducing number of kept archives to max. %1
sk: ...znižujem počet uchovávaných archívov na max. %1

en: ...deleting %1
sk: ...mažem %1

en: fetching directory listing of target failed. Can not reduce kept archives.
sk: získavanie výpisu cieľového adresára zlyhalo. Nepodarilo sa znížiť počet uchovávaných archívov.

en: Could not write backup timestamps into profile %1: %2
sk: Nepodaril sa zápis časového záznamu zálohy do profilu %1: %2

en: -- Filtered Files: %1
sk: -- Filtrované súbory: %1

en: !! Backup finished <b>but files were skipped</b> !!
sk: !! Záloha dokončená <b>ale niektoré súbory boli preskočené</b> !!

en: -- Backup successfully finished --
sk: -- Zálohovanie úspešne dokončené --

en: The backup has finished but files were skipped.
    What do you want to do now?
sk: Záloha bola dokončená, ale niektoré súbory boli preskočené.
    Čo chcete teraz robiť?

en: The backup has finished successfully.
    What do you want to do now?
sk: Záloha bola úspešne dokončená.
    Čo chcete teraz robiť?

en: Totals: Files: %1, Size: %2, Duration: %3
sk: Celkom: Súborov: %1, Veľkosť: %2, Trvanie: %3

en: ...Backup aborted!
sk: ...Zálohovanie zrušené!

en: Backup cancelled
sk: Zálohovanie zrušené

en: ...finished slice %1
sk: ...dokončená časť %1

en: ...uploading archive %1 to %2
sk: ...uploadujem archív %1 na %2

en: How shall we proceed with the upload?
sk: Ako budeme pokračovať v uploade?

en: Upload Failed
sk: Odoslanie zlyhalo

en: Retry
sk: Skúsiť znovu

en: Change Target
sk: Zmeniť cieľ

en: The script '%1' could not be started.
sk: Nemôžem spustiť skript '%1'.

en: The medium is full. Please insert medium Nr. %1
sk: Médium je plné. Prosím vložte médium č. %1

en: The file '%1' can not be opened for writing.
sk: Súbor '%1' nemožno otvoriť pre zápis.

en: The file '%1' can not be opened for writing.
    
    Do you want to retry?
sk: Súbor '%1' nemožno otvoriť pre zápis.
    
    Chcete sa o to pokúsiť znovu?

[ctx: @title]
en: Open File
sk: Otvoriť súbor

[ctx: @action:button]
en: Retry
sk: Znovu

en: Could not write to archive. Maybe the medium is full.
sk: Nepodaril sa zápis do archívu. Možno je médium plné.

en: Could not write to archive.
    The operating system reports: %1
sk: Nepodarilo sa zapisovať do archívu.
    Operačný systém hlási: %1

en: ...skipping filtered directory %1
sk: ...preskakujem filtrovaný priečinok %1

en: Could not get information of directory: %1
    The operating system reports: %2
sk: Nepodarilo sa získať informácie o adresári: %1
    Operačný systém hlási: %2

en: Directory '%1' is not readable. Skipping.
sk: Adresár '%1' nemožno prečítať. Preskakujem.

en: Could not get information of file: %1
    The operating system reports: %2
sk: Nepodarilo sa získať informácie súboru: %1
    Operačný systém hlási: %2

en: Can not archive file type 'socket': %1
sk: Nemôžem nájsť typ archívu 'socket': %1

en: Could not read from file '%1'
    The operating system reports: %2
sk: Nemožno prečítať súbor: '%1'
    Operačný systém hlási: %2

en: Could not open file '%1' for reading.
sk: Súbor '%1' nemožno otvoriť na čítanie.

en: ...archiving file %1
sk: ...archivujem súbor %1

en: Could not read file: %1
    The operating system reports: %2
sk: Nemožno prečítať súbor: %1
    Operačný systém hlási: %2

en: Could not create temporary file for compressing: %1
    The operating system reports: %2
sk: Nemožno vytvoriť dočasný súbor pre kompresiu: %1
    Operačný systém hlási: %2

en: Could not write to temporary file
sk: Nepodaril sa zápis do dočasného súboru

en: ...compressing file %1
sk: ...komprimujem súbor %1

en: WARNING:
sk: VAROVANIE:

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sk: &Súbor:

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sk: &Nastavenia

en: An easy to use backup program
sk: Zálohovací program, jednoduchý na obsluhu

en: Developer
sk: Vývojár

en: Start with given profile.
sk: Začať s vybraným profilom.

en: Script to run after finishing one archive slice.
sk: Skript, ktorý bude spustený po dokončení jednej časti archívu

en: Automatically run the backup with the given profile and terminate when done.
sk: Spustiť zálohu s vybraným profilom automaticky a skončiť, keď je hotová.

en: Automatically run the backup with the given profile in the background (without showing a window) and terminate when done.
sk: Spustiť zálohu s vybraným profilom automaticky na pozadí (bez otvárania okna) a skončiť, keď je hotová.

en: In autobg mode be verbose and print every single filename during backup.
sk: V režime autobg buď ukecaný a vypisuj počas zálohy každý názov súboru

en: In auto/autobg mode force the backup to be a full backup instead of acting on the profile settings.
sk: V režime auto/autobg vynútite, aby bola záloha úplnou zálohou namiesto toho, aby sa vykonala podľa nastavení profilu.

en: Could not open profile '%1' for reading: %2
sk: Nepodarilo sa otvoriť profil  '%1' na čítanie: %2

en: Incremental Backup
sk: Prírastková záloha

en: Full Backup
sk: Úplná záloha

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, numBackups) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, maxSliceSize)
en: unlimited
sk: neobmedzené

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startButton)
en: Start Backup
sk: Spustiť zálohovanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelButton)
en: Cancel Backup
sk: Zrušiť zálohovanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Next Backup:
sk: Nasledujúca záloha:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, forceFullBackup)
en: Force Full Backup
sk: Vynútiť úplnú zálohu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Target
sk: Cieľ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Folder:
sk: Priečinok:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sliceLabel)
en: Medium:
sk: Médium:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Size:
sk: Veľkosť

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Totals
sk: Celkom

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Files:
sk: Súbory:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Duration:
sk: Dĺžka:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Warnings:
sk: Varovania:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileProgressLabel)
en: Progress:
sk: Priebeh:

en: New Profile
sk: Nový profil

en: Load Profile...
sk: Načítať profil...

en: Save Profile
sk: Uložiť profil

en: Save Profile As...
sk: Uložiť profil ako...

en: Profile Settings...
sk: Nastavenia profilu...

en: Enable All Messages
sk: Zapnúť všetky správy

en: Dock in System Tray
sk: Dokovať v systémovej lište

en: Show Hidden Files
sk: Zobraziť skryté súbory

en: There is a backup in progress. Do you want to abort it?
sk: Záloha už prebieha. Chcete ju zrušiť?

en: Backup in Progress
sk: Prebieha zálohovanie

en: Abort
sk: Prerušiť

en: Select Profile
sk: Vyberte si profil

en: KBackup Profile (*.kbp)
sk: KBackup profil (*.kbp)

en: Open failed
sk: Otváranie zlyhalo

en: The profile '%1' does already exist.
    Do you want to overwrite it?
sk: Profil  '%1' už existuje.
    Chcete ho prepísať?

en: Profile exists
sk: Profil existuje

en: Could not open profile '%1' for writing: %2
sk: Nepodarilo sa otvoriť profil  '%1' na zápis: %2

en: Files: %1 Size: %2 MB
    %3
sk: Súborov: %1 Veľkosť: %2 MB
    %3

en: Name
sk: Názov

en: Size
sk: Veľkosť

en: Last Modified
sk: Posledná úprava

en: Open With
sk: Otvoriť s

en: Delete File
sk: Vymazať súbor

en: Properties...
sk: Vlastnosti...

en: Do you really want to delete '%1'?
sk: Naozaj chcete vymazať '%1'?

en: Delete
sk: Vymazať

en: Could not delete directory '%1'.
sk: Nepodarilo sa vymazať priečinok '%1'.

en: Could not delete file '%1'.
    Reason: %2
sk: Nepodarilo sa vymazať súbor '%1'.
    Dôvod: %2

en: Other Application...
sk: Iná aplikácia...

en: File Manager
sk: Správca súborov

en: custom
sk: vlastné

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SettingsDialog)
en: Profile Settings
sk: Nastavenia profilu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mediaNeedsChange)
en: Uncheck if you want to avoid a confirmation dialog to change the medium when a slice was finished
sk: Odškrtnite, ak sa chcete vyhnúť potvrdzovaciemu oknu na výmenu média po dokončení časti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mediaNeedsChange)
en: Target needs media change
sk: Cieľ potrebuje vymeniť médium

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Exclude Paths Filter:
sk: Filter na vynechanie ciest:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of full backups to keep
sk: Počet ponechávaných úplných záloh

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, numBackups)
en: How many full backups shall be kept in the target directory before older ones will be deleted
sk: Koľko záloh bude ponechaných v cieľovom adresári skôr než sa začnú staré mazať

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Full Backup Interval
sk: Interval úplnej zálohy

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, fullBackupInterval)
en: How often shall a full backup, instead of an incremental one, be done
sk: Ako často sa má robiť úplná záloha, namiesto prírastkovej

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, fullBackupInterval)
en: Every Day
sk: Každý deň

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, fullBackupInterval)
en:  days
sk:  dni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Archive Prefix:
sk: Prípona archívu:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, filter)
en: Defines wildcards for filenames which will be ignored for backup, separated by a space. E.g.: "*.ogg *.wav"
sk: Definuje zástupné znaky pre názvy súborov, ktoré budú ignorované pre zálohovanie, oddelené medzerou. Napr.: "*.ogg *.wav"

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Maximum Archive Size:
sk: Maximálna veľkosť archívu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Exclude Filename Filter:
sk: Filter na vynechanie súborov:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPlainTextEdit, dirFilter)
en: <html><head/><body><p>Defines a list of absolute path patterns which are used to filter complete directories,<br/>e.g. /home/*/.mozilla/*/Cache</p></body></html>
sk: <html><head/><body><p>Definuje zoznam vzorov absolútnych ciestpoužívaných sa na filtrovanie kompletných adresárov,<br/>napr. /home/*/.mozilla/*/Cache</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, compressFiles)
en: Uncheck if you want to avoid compressing files at all
sk: Odškrtnite, ak sa chcete vyhnúť akejkoľvek kompresie dáť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, compressFiles)
en: Compress Files
sk: Skomprimovať súbory

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, prefix)
en: backup
sk: Zálohovať
