kbackup - en to tr translation catalogue (127 entries)

en: Nothing selected for backup
tr: Yedek için bir şey seçilmedi

en: The target dir '%1' is not valid
tr: Hedef dizin '%1' geçerli değil

en: The target dir '%1' must be a local file system dir and no remote URL
tr: Hedef dizin '%1' yerel bir dizin olmalıdır; uzak konum URL'si değil

en: The target directory '%1' does not exist.
    
    Shall I create it?
tr: Hedef dizin '%1' mevcut değil.
    
    Oluşturulsun mu?s

[ctx: @title]
en: Create Directory
tr: Dizin Oluştur

[ctx: @action:button]
en: Create
tr: Oluştur

en: Could not create the target directory '%1'.
    The operating system reports: %2
tr: Hedef dizin '%1"'oluşturulamadı.
    İşletim sistemi yanıtı: %2

en: The target dir does not exist
tr: Hedef dizin mevcut değil

en: ...reducing number of kept archives to max. %1
tr: ...tutulan en fazla arşiv sayısı %1 olarak azaltılıyor

en: ...deleting %1
tr: ...%1 siliniyor

en: fetching directory listing of target failed. Can not reduce kept archives.
tr: hedef dizin listelemesi getirilemedi; tutulan arşiv sayısı azaltılamıyor.

en: Could not write backup timestamps into profile %1: %2
tr: Yedek zaman damgaları %1 profiline yazılamadı: %2

en: -- Filtered Files: %1
tr: -- Süzülen Dosyalar: %1

en: !! Backup finished <b>but files were skipped</b> !!
tr: !! Yedek tamamlandı; <b>ancak atlanan dosyalar var</b> !!

en: -- Backup successfully finished --
tr: -- Yedek başarıyla tamamlandı --

en: The backup has finished but files were skipped.
    What do you want to do now?
tr: Yedek tamamlandı; ancak atlanan dosyalar var.
    Şimdi ne yapmak istersiniz?

en: The backup has finished successfully.
    What do you want to do now?
tr: Yedek başarıyla tamamlandı.
    Şimdi ne yapmak istersiniz?

en: Totals: Files: %1, Size: %2, Duration: %3
tr: Toplamlar: Dosyalar: %1, Boyut: %2, Süre: %3

en: ...Backup aborted!
tr: ...Yedek iptal edildi!

en: Backup cancelled
tr: Yedek iptal edildi

en: ...finished slice %1
tr: ...%1 dilimi tamamlandı

en: ...uploading archive %1 to %2
tr: ...%1 arşivi %2 konumuna yükleniyor

en: How shall we proceed with the upload?
tr: Yükleme ile ne yapalım?

en: Upload Failed
tr: Yükleme Başarısız

en: Retry
tr: Yeniden Dene

en: Change Target
tr: Hedef Değiştir

en: The script '%1' could not be started.
tr: '%1' betiği başlatılamadı.

en: The medium is full. Please insert medium Nr. %1
tr: Ortam dolu; lütfen %1 numaralı ortamı takın

en: The file '%1' can not be opened for writing.
tr: '%1' dosyası yazma için açılamadı.

en: The file '%1' can not be opened for writing.
    
    Do you want to retry?
tr: '%1 dosyası yazma için açılamadı.
    
    Yeniden denemek ister misiniz?

[ctx: @title]
en: Open File
tr: Dosya Aç

[ctx: @action:button]
en: Retry
tr: Yeniden Dene

en: Could not write to archive. Maybe the medium is full.
tr: Arşive yazılamadı. Ortam dolu olabilir.

en: Could not write to archive.
    The operating system reports: %1
tr: Arşive yazılamadı.
    İşletim sistemi yanıtı: %1

en: ...skipping filtered directory %1
tr: ...süzülen %1 dizini atlanıyor

en: Could not get information of directory: %1
    The operating system reports: %2
tr: Dizin bilgisi alınamadı: %1
    İşletim sistemi yanıtı: %2

en: Directory '%1' is not readable. Skipping.
tr: '%1' dizini okunabilir değil. Atlanıyor.

en: Could not get information of file: %1
    The operating system reports: %2
tr: Dosya bilgisi alınamadı: %1
    İşletim sistemi yanıtı: %2

en: Can not archive file type 'socket': %1
tr: 'socket' dosya türü arşivlenemiyor: %1

en: Could not read from file '%1'
    The operating system reports: %2
tr: '%1' dosyasından okunamadı.
    İşletim sistemi yanıtı: %2

en: Could not open file '%1' for reading.
tr: '%1' dosyası okuma için açılamadı.

en: ...archiving file %1
tr: ...%1 dosyası arşivleniyor

en: Could not read file: %1
    The operating system reports: %2
tr: Dosya okunamadı: %1
    İşletim sistemi yanıtı: %2

en: Could not create temporary file for compressing: %1
    The operating system reports: %2
tr: Sıkıştırma için geçici dosya oluşturulamadı: %1
    İşletim sistemi yanıtı: %2

en: Could not write to temporary file
tr: Geçici dosyaya yazılamadı

en: ...compressing file %1
tr: ...%1 dosyası sıkıştırılıyor

en: WARNING:
tr: UYARI:

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
tr: &Dosya

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
tr: Ayar&lar

en: An easy to use backup program
tr: Kullanımı kolay bir yedek programı

en: Developer
tr: Geliştirici

en: Start with given profile.
tr: Verilen profille başlat.

en: Script to run after finishing one archive slice.
tr: Bir arşiv dilimi tamamlandıktan sonra çalıştırılacak betik.

en: Automatically run the backup with the given profile and terminate when done.
tr: Yedeği verilen profille kendiliğinden başlat ve bitince sonlandır.

en: Automatically run the backup with the given profile in the background (without showing a window) and terminate when done.
tr: Yedeği arka planda verilen profille kendiliğinden çalıştır (bir pencere göstermeden) ve bitince sonlandır.

en: In autobg mode be verbose and print every single filename during backup.
tr: autobg kipinde yedekleme sırasında her bir dosya adını ayrıntılı olarak yazdır.

en: In auto/autobg mode force the backup to be a full backup instead of acting on the profile settings.
tr: auto/autobg kipinde, profil ayarlarına göre davranmak yerine yedeğin tam bir yedekleme olmasını zorla.

en: Could not open profile '%1' for reading: %2
tr: '%1' profili okuma için açılamadı: %2

en: Incremental Backup
tr: Artımlı Yedek

en: Full Backup
tr: Tam Yedek

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, numBackups) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, maxSliceSize)
en: unlimited
tr: sınırsız

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startButton)
en: Start Backup
tr: Yedeklemeyi Başlat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelButton)
en: Cancel Backup
tr: Yedeklemeyi İptal Et

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Next Backup:
tr: Sonraki Yedekleme:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, forceFullBackup)
en: Force Full Backup
tr: Tam Yedeklemeyi Zorla

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Target
tr: Hedef

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Folder:
tr: Klasör:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sliceLabel)
en: Medium:
tr: Ortam:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Size:
tr: Boyut:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Totals
tr: Toplamlar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Files:
tr: Dosyalar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel8)
en: Duration:
tr: Süre:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Warnings:
tr: Uyarılar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileProgressLabel)
en: Progress:
tr: İlerleme:

en: New Profile
tr: Yeni Profil

en: Load Profile...
tr: Profili Yükle...

en: Save Profile
tr: Profili Kaydet

en: Save Profile As...
tr: Profili Farklı Kaydet...

en: Profile Settings...
tr: Profil Ayarları...

en: Enable All Messages
tr: Tüm İletileri Etkinleştir

en: Dock in System Tray
tr: Sistem Tepsisine Rıhtımla

en: Show Hidden Files
tr: Gizli Dosyaları Göster

en: There is a backup in progress. Do you want to abort it?
tr: Sürmekte olan bir yedekleme var. İptal etmek istiyor musunuz?

en: Backup in Progress
tr: Yedekleme Sürüyor

en: Abort
tr: İptal Et

en: Select Profile
tr: Profil Seç

en: KBackup Profile (*.kbp)
tr: KBackup Profili (*.kbp)

en: Open failed
tr: Açma başarısız

en: The profile '%1' does already exist.
    Do you want to overwrite it?
tr: '%1' profili halihazırda mevcut.
    Üzerine yazmak istiyor musunuz?

en: Profile exists
tr: Profil mevcut

en: Could not open profile '%1' for writing: %2
tr: '%1' profili yazma için açılamadı: %2

en: Files: %1 Size: %2 MB
    %3
tr: Dosyalar: %1 Boyut: %2 MB
    %3

en: Name
tr: Ad

en: Size
tr: Boyut

en: Last Modified
tr: Son Değiştirme

en: Open With
tr: Birlikte Aç

en: Delete File
tr: Dosyayı Sil

en: Properties...
tr: Özellikler...

en: Do you really want to delete '%1'?
tr: '%1' ögesini gerçekten silmek istiyor musunuz?

en: Delete
tr: Sil

en: Could not delete directory '%1'.
tr: '%1' dizini silinemedi.

en: Could not delete file '%1'.
    Reason: %2
tr: '%1' dosyası silinemedi.
    Neden: %2

en: Other Application...
tr: Diğer Uygulama...

en: File Manager
tr: Dosya Yöneticisi

en: 4.7 GB DVD
tr: 4,7 GB DVD

en: 8.5 GB DVD
tr: 8,5 GB DVD

en: 9.4 GB DVD
tr: 9,4 GB DVD

en: 17.1 GB DVD
tr: 17,1 GB DVD

en: custom
tr: özel

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SettingsDialog)
en: Profile Settings
tr: Profil Ayarları

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, mediaNeedsChange)
en: Uncheck if you want to avoid a confirmation dialog to change the medium when a slice was finished
tr: Bir dilim tamamlandığında ortam değişikliği için bir onay kutusunu önlemek istiyorsanız imi kaldırın

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mediaNeedsChange)
en: Target needs media change
tr: Hedef için ortam değişikliği gerekiyor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Exclude Paths Filter:
tr: Hariç Tutulacak Yollar Süzgeci:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of full backups to keep
tr: Tutulacak tam yedeklerin sayısı

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, numBackups)
en: How many full backups shall be kept in the target directory before older ones will be deleted
tr: Eski yedekler silinmeden önce hedef dizinde kaç tane tam yedeğin tutulacağı

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Full Backup Interval
tr: Tam Yedek Aralığı

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, fullBackupInterval)
en: How often shall a full backup, instead of an incremental one, be done
tr: Ne kadar sıklıkla artımlı yedekleme yerine tam yedekleme yapılacağı

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, fullBackupInterval)
en: Every Day
tr: Her Gün

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, fullBackupInterval)
en:  days
tr:  gün

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Archive Prefix:
tr: Arşiv Profili:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, filter)
en: Defines wildcards for filenames which will be ignored for backup, separated by a space. E.g.: "*.ogg *.wav"
tr: Yedekleme için yok sayılacak dosyalar için virgülle ayrılmış jokerler tanımlayın; örn. "*.ogg, *.wav"

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Maximum Archive Size:
tr: En Büyük Arşiv Boyutu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Exclude Filename Filter:
tr: Dışarıda Tutulacak Dosya Adları Süzgeci:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPlainTextEdit, dirFilter)
en: <html><head/><body><p>Defines a list of absolute path patterns which are used to filter complete directories,<br/>e.g. /home/*/.mozilla/*/Cache</p></body></html>
tr: <html><head/><body><p>Tam dizinleri süzmek için kullanılan bir mutlak yollar listesi tanımlar;<br/>örn. /home/*/.mozilla/*/Cache</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, compressFiles)
en: Uncheck if you want to avoid compressing files at all
tr: Dosya sıkıştırmak istemiyorsanız imi kaldırın

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, compressFiles)
en: Compress Files
tr: Dosyaları Sıkıştır

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, prefix)
en: backup
tr: yedek
