debian-installer - en to bo translation catalogue (14 entries)

note: Type: text Description Main menu item. Please keep below 55 columns :sl1:
en: Select a keyboard layout
bo: མཐེབ་གཞོང་གི་བཀོད་པ་ཞིག་འདེམས་པ

note: Type: select Description :sl2:
en: Type of keyboard:
bo: མཐེབ་གཞོང་གི་རིགས：

note: Type: select Description :sl2:
en: Please choose the type of keyboard to configure.
bo: སྒྲིག་འགོད་བྱེད་དགོས་པའི་མཐེབ་གཞོང་གི་རིགས་ཞིག་འདེམས་རོགས

note: Type: text Description :sl2: Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS
en: No keyboard to configure
bo: སྒྲིག་འགོད་བྱེད་དགོས་པའི་མཐེབ་གཞོང་མེད་པ

note: Type: text Description :sl2: Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS
en: Do not configure keyboard; keep kernel keymap
bo: མཐེབ་གཞོང་ལ་སྒྲིག་འགོད་མ་བྱས་པར་ནང་སྙིང་གི་མཐེབ་ཀྱི་བཀོད་པར་དེར་སྐྱུར་དགོས

note: Type: text Description :sl1: base-installer progress bar item
en: Configuring keyboard...
bo: མཐེབ་གཞོང་སྒྲིག་འགོད་བྱེད་བཞིན་པ་་་

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: PC-style (AT or PS-2 connector) keyboard
bo: PC རིགས (AT ཡང་ན PS-2 སྦྲེལ་བྱེད) མཐེབ་གཞོང

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Atari keyboard
bo: Atari མཐེབ་གཞོང

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Amiga keyboard
bo: Amiga 键盘

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Acorn keyboard
bo: Acorn 键盘

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Mac keyboard
bo: Mac 键盘

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Sun keyboard
bo: Sun 键盘

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: USB keyboard
bo: USB 键盘

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: HP HIL keyboard
bo: HP HIL 键盘
