debian-installer - en to cs translation catalogue (14 entries)

note: Type: text Description Main menu item. Please keep below 55 columns :sl1:
en: Select a keyboard layout
cs: Vybrat rozložení klávesnice

note: Type: select Description :sl2:
en: Type of keyboard:
cs: Typ klávesnice:

note: Type: select Description :sl2:
en: Please choose the type of keyboard to configure.
cs: Vyberte typ klávesnice, kterou chcete nastavit.

note: Type: text Description :sl2: Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS
en: No keyboard to configure
cs: Není vybrána žádná klávesnice

note: Type: text Description :sl2: Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS
en: Do not configure keyboard; keep kernel keymap
cs: Nenastavovat klávesnici; ponechat klávesovou mapu jádra

note: Type: text Description :sl1: base-installer progress bar item
en: Configuring keyboard...
cs: Nastavuje se klávesnice ...

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: PC-style (AT or PS-2 connector) keyboard
cs: PC klávesnice (AT nebo PS-2 konektor)

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Atari keyboard
cs: Atari klávesnice

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Amiga keyboard
cs: Amiga klávesnice

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Acorn keyboard
cs: Acorn klávesnice

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Mac keyboard
cs: Mac klávesnice

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Sun keyboard
cs: Sun klávesnice

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: USB keyboard
cs: USB klávesnice

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: HP HIL keyboard
cs: HP HIL klávesnice
