debian-installer - en to de translation catalogue (14 entries)

note: Type: text Description Main menu item. Please keep below 55 columns :sl1:
en: Select a keyboard layout
de: Tastaturbelegung auswählen

note: Type: select Description :sl2:
en: Type of keyboard:
de: Art der Tastatur:

note: Type: select Description :sl2:
en: Please choose the type of keyboard to configure.
de: Wählen Sie die Art der Tastatur, die Sie konfigurieren möchten.

note: Type: text Description :sl2: Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS
en: No keyboard to configure
de: Keine Tastatur zu konfigurieren

note: Type: text Description :sl2: Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS
en: Do not configure keyboard; keep kernel keymap
de: Tastatur nicht konfigurieren; Kernel-Einstellungen beibehalten

note: Type: text Description :sl1: base-installer progress bar item
en: Configuring keyboard...
de: Konfigurieren der Tastatur ...

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: PC-style (AT or PS-2 connector) keyboard
de: PC-Tastatur (AT- oder PS/2-Stecker)

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Atari keyboard
de: Atari-Tastatur

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Amiga keyboard
de: Amiga-Tastatur

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Acorn keyboard
de: Acorn-Tastatur

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Mac keyboard
de: Mac-Tastatur

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Sun keyboard
de: Sun-Tastatur

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: USB keyboard
de: USB-Tastatur

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: HP HIL keyboard
de: HP HIL-Tastatur
