debian-installer - en to es translation catalogue (14 entries)

note: Type: text Description Main menu item. Please keep below 55 columns :sl1:
en: Select a keyboard layout
es: Elija la distribución del teclado

note: Type: select Description :sl2:
en: Type of keyboard:
es: Tipo de teclado:

note: Type: select Description :sl2:
en: Please choose the type of keyboard to configure.
es: Por favor, elija el tipo de teclado que quiere configurar.

note: Type: text Description :sl2: Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS
en: No keyboard to configure
es: No hay ningún teclado para configurar

note: Type: text Description :sl2: Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS
en: Do not configure keyboard; keep kernel keymap
es: No configurar un teclado; mantener el mapa del núcleo

note: Type: text Description :sl1: base-installer progress bar item
en: Configuring keyboard...
es: Configurando el teclado ...

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: PC-style (AT or PS-2 connector) keyboard
es: Teclado de tipo PC (conector AT o PS-2)

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Atari keyboard
es: Teclado de Atari

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Amiga keyboard
es: Teclado de Amiga

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Acorn keyboard
es: Teclado de Acorn

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Mac keyboard
es: Teclado de Mac

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Sun keyboard
es: Teclado de Sun

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: USB keyboard
es: Teclado USB

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: HP HIL keyboard
es: Teclado HP HIL
