debian-installer - en to fi translation catalogue (14 entries)

note: Type: text Description Main menu item. Please keep below 55 columns :sl1:
en: Select a keyboard layout
fi: Valitse näppäimistöasettelu

note: Type: select Description :sl2:
en: Type of keyboard:
fi: Näppäimistön tyyppi:

note: Type: select Description :sl2:
en: Please choose the type of keyboard to configure.
fi: Valitse minkä tyyppisen näppäimistön asetuksia haluat muuttaa.

note: Type: text Description :sl2: Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS
en: No keyboard to configure
fi: Ei näppäimistöä, jonka asetuksia voisi muuttaa

note: Type: text Description :sl2: Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS
en: Do not configure keyboard; keep kernel keymap
fi: Näppäimistön asetuksia ei tehdä; pidä ytimen näppäinasettelu

note: Type: text Description :sl1: base-installer progress bar item
en: Configuring keyboard...
fi: Tehdään näppäimistöasetukset...

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: PC-style (AT or PS-2 connector) keyboard
fi: PC-tyylinen (AT- tai PS/2-liitin) näppäimistö

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Atari keyboard
fi: Atari-näppäimistö

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Amiga keyboard
fi: Amiga-näppäimistö

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Acorn keyboard
fi: Acorn-näppäimistö

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Mac keyboard
fi: Mac-näppäimistö

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Sun keyboard
fi: Sun-näppäimistö

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: USB keyboard
fi: USB-näppäimistö

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: HP HIL keyboard
fi: HP HIL -näppäimistö
