debian-installer - en to ga translation catalogue (14 entries)

note: Type: text Description Main menu item. Please keep below 55 columns :sl1:
en: Select a keyboard layout
ga: Roghnaigh leagan amach méarchláir

note: Type: select Description :sl2:
en: Type of keyboard:
ga: Cineál an mhéarchláir:

note: Type: select Description :sl2:
en: Please choose the type of keyboard to configure.
ga: Roghnaigh cineál an mhéarchláir le cumrú.

note: Type: text Description :sl2: Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS
en: No keyboard to configure
ga: Níl méarchlár le cumrú

note: Type: text Description :sl2: Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS
en: Do not configure keyboard; keep kernel keymap
ga: Ná cumraigh an méarchlár; úsáid eochairmhapáil na heithne

note: Type: text Description :sl1: base-installer progress bar item
en: Configuring keyboard...
ga: Méarchlár á chumrú...

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: PC-style (AT or PS-2 connector) keyboard
ga: Méarchlár den chineál PC (nascóir AT nó PS-2)

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Atari keyboard
ga: Méarchlár Atari

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Amiga keyboard
ga: Méarchlár Amiga

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Acorn keyboard
ga: Méarchlár Acorn

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Mac keyboard
ga: Méarchlár Mac

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Sun keyboard
ga: Méarchlár Sun

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: USB keyboard
ga: Méarchlár USB

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: HP HIL keyboard
ga: Méarchlár HP HIL
