debian-installer - en to it translation catalogue (14 entries)

note: Type: text Description Main menu item. Please keep below 55 columns :sl1:
en: Select a keyboard layout
it: Selezionare la disposizione della tastiera

note: Type: select Description :sl2:
en: Type of keyboard:
it: Tipo di tastiera:

note: Type: select Description :sl2:
en: Please choose the type of keyboard to configure.
it: Selezionare il tipo di tastiera da configurare.

note: Type: text Description :sl2: Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS
en: No keyboard to configure
it: Nessuna tastiera da configurare

note: Type: text Description :sl2: Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS
en: Do not configure keyboard; keep kernel keymap
it: Non configurare la tastiera e mantenere quella del kernel

note: Type: text Description :sl1: base-installer progress bar item
en: Configuring keyboard...
it: Configurazione della tastiera...

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: PC-style (AT or PS-2 connector) keyboard
it: Tastiera per PC (con connettore AT o PS-2)

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Atari keyboard
it: Tastiera Atari

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Amiga keyboard
it: Tastiera Amiga

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Acorn keyboard
it: Tastiera Acorn

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Mac keyboard
it: Tastiera Mac

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Sun keyboard
it: Tastiera Sun

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: USB keyboard
it: Tastiera USB

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: HP HIL keyboard
it: Tastiera HP HIL
