debian-installer - en to kk translation catalogue (14 entries)

note: Type: text Description Main menu item. Please keep below 55 columns :sl1:
en: Select a keyboard layout
kk: Пернетақта жаймасын таңдау

note: Type: select Description :sl2:
en: Type of keyboard:
kk: Пернетақта түрі:

note: Type: select Description :sl2:
en: Please choose the type of keyboard to configure.
kk: Бапталатын пернетақта түрін таңдаңыз.

note: Type: text Description :sl2: Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS
en: No keyboard to configure
kk: Баптайтын пернетақта жоқ

note: Type: text Description :sl2: Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS
en: Do not configure keyboard; keep kernel keymap
kk: Пернетақта баптау қажет емес; ядроның жаймасын сақтау

note: Type: text Description :sl1: base-installer progress bar item
en: Configuring keyboard...
kk: Пернетақтаны баптау...

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: PC-style (AT or PS-2 connector) keyboard
kk: Компьютер пернетақтасы (AT не PS-2 коннекторлы)

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Atari keyboard
kk: Atari пернетақтасы

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Amiga keyboard
kk: Amiga пернетақтасы

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Acorn keyboard
kk: Acorn пернетақтасы

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Mac keyboard
kk: Mac пернетақтасы

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Sun keyboard
kk: Sun пернетақтасы

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: USB keyboard
kk: USB пернетақтасы

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: HP HIL keyboard
kk: HP HIL пернетақтасы
