debian-installer - en to lt translation catalogue (14 entries)

note: Type: text Description Main menu item. Please keep below 55 columns :sl1:
en: Select a keyboard layout
lt: Klaviatūros išdėstymo pasirinkimas

note: Type: select Description :sl2:
en: Type of keyboard:
lt: Klaviatūros tipas:

note: Type: select Description :sl2:
en: Please choose the type of keyboard to configure.
lt: Pasirinkite konfigūruojamos klaviatūros tipą.

note: Type: text Description :sl2: Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS
en: No keyboard to configure
lt: Nepasirinkta konfigūruotina klaviatūra

note: Type: text Description :sl2: Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS
en: Do not configure keyboard; keep kernel keymap
lt: Klaviatūros nekonfigūruoti; išsaugot branduolio klavišų lentelę

note: Type: text Description :sl1: base-installer progress bar item
en: Configuring keyboard...
lt: Konfigūruojama klaviatūra ...

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: PC-style (AT or PS-2 connector) keyboard
lt: PC-tipo (AT arba PS-2 jungtis) klaviatūra

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Atari keyboard
lt: Atari klaviatūra

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Amiga keyboard
lt: Amiga klaviatūra

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Acorn keyboard
lt: Acorn klaviatūra

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Mac keyboard
lt: Mac klaviatūra

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Sun keyboard
lt: Sun klaviatūra

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: USB keyboard
lt: USB klaviatūra

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: HP HIL keyboard
lt: HP HIL klaviatūra
