debian-installer - en to mr translation catalogue (14 entries)

note: Type: text Description Main menu item. Please keep below 55 columns :sl1:
en: Select a keyboard layout
mr: कळफलकाचा आरखडा निवडा

note: Type: select Description :sl2:
en: Type of keyboard:
mr: कळफलकाचा प्रकार:

note: Type: select Description :sl2:
en: Please choose the type of keyboard to configure.
mr: कृपया संरचना करण्यासाठी लागणारा कळफलकाचा प्रकार निवडा.

note: Type: text Description :sl2: Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS
en: No keyboard to configure
mr: संरचना करण्यासाठी कळफलक नाही

note: Type: text Description :sl2: Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS
en: Do not configure keyboard; keep kernel keymap
mr: कळफलकाची संरचना करु नका; कर्नल किमॅप ठेवा.

note: Type: text Description :sl1: base-installer progress bar item
en: Configuring keyboard...
mr: कळफलकाची संरचना सुरू आहे....

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: PC-style (AT or PS-2 connector) keyboard
mr: PC-स्टाईल (AT वा PS-2 कनेक्टर) कळफलक

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Atari keyboard
mr: अटारि कळफलक

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Amiga keyboard
mr: अमिगा कळफलक

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Acorn keyboard
mr: ऍकॉर्न कळफलक

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Mac keyboard
mr: मॅक कळफलक

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Sun keyboard
mr: सन कळफलक

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: USB keyboard
mr: युएसबी कळफलक

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: HP HIL keyboard
mr: एचपी एचआयएल कळफलक
