debian-installer - en to pl translation catalogue (14 entries)

note: Type: text Description Main menu item. Please keep below 55 columns :sl1:
en: Select a keyboard layout
pl: Wybierz układ klawiatury

note: Type: select Description :sl2:
en: Type of keyboard:
pl: Rodzaj klawiatury:

note: Type: select Description :sl2:
en: Please choose the type of keyboard to configure.
pl: Wybierz rodzaj klawiatury do skonfigurowania.

note: Type: text Description :sl2: Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS
en: No keyboard to configure
pl: Brak klawiatury do skonfigurowania

note: Type: text Description :sl2: Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS
en: Do not configure keyboard; keep kernel keymap
pl: Nie konfiguruj klawiatury; pozostaw mapę jądra

note: Type: text Description :sl1: base-installer progress bar item
en: Configuring keyboard...
pl: Konfigurowanie klawiatury ...

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: PC-style (AT or PS-2 connector) keyboard
pl: Klawiatura w stylu PC (połączenie AT lub PS-2)

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Atari keyboard
pl: Klawiatura Atari

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Amiga keyboard
pl: Klawiatura Amiga

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Acorn keyboard
pl: Klawiatura Acorn

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Mac keyboard
pl: Klawiatura Mac

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Sun keyboard
pl: Klawiatura Sun

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: USB keyboard
pl: Klawiatura USB

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: HP HIL keyboard
pl: Klawiatura HP HIL
