debian-installer - en to pt_BR translation catalogue (14 entries)

note: Type: text Description Main menu item. Please keep below 55 columns :sl1:
en: Select a keyboard layout
pt_BR: Selecione um layout de teclado

note: Type: select Description :sl2:
en: Type of keyboard:
pt_BR: Tipo de teclado:

note: Type: select Description :sl2:
en: Please choose the type of keyboard to configure.
pt_BR: Por favor, escolha o tipo de teclado a ser configurado.

note: Type: text Description :sl2: Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS
en: No keyboard to configure
pt_BR: Nenhum teclado a ser configurado

note: Type: text Description :sl2: Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS
en: Do not configure keyboard; keep kernel keymap
pt_BR: Não configurar teclado; manter mapa de teclado atual

note: Type: text Description :sl1: base-installer progress bar item
en: Configuring keyboard...
pt_BR: Configurando teclado...

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: PC-style (AT or PS-2 connector) keyboard
pt_BR: Teclado estilo PC (conector AT ou PS-2)

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Atari keyboard
pt_BR: Teclado Atari

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Amiga keyboard
pt_BR: Teclado Amiga

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Acorn keyboard
pt_BR: Teclado Acorn

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Mac keyboard
pt_BR: Teclado Mac

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Sun keyboard
pt_BR: Teclado Sun

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: USB keyboard
pt_BR: Teclado USB

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: HP HIL keyboard
pt_BR: Teclado HP HIL
