debian-installer - en to si translation catalogue (14 entries)

note: Type: text Description Main menu item. Please keep below 55 columns :sl1:
en: Select a keyboard layout
si: යතුරුපුවරු ආකෘතිය තෝරන්න

note: Type: select Description :sl2:
en: Type of keyboard:
si: යතුරු පුවරුවේ වර්ගය:

note: Type: select Description :sl2:
en: Please choose the type of keyboard to configure.
si: කරුණාකර සැකසීමට ඇවැසි යතුරුපුවරුවේ වර්ගය තෝරන්න.

note: Type: text Description :sl2: Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS
en: No keyboard to configure
si: සැකසීමට යතුරු පුවරුවක් නොමැත

note: Type: text Description :sl2: Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS
en: Do not configure keyboard; keep kernel keymap
si: යතුරුපුවරුව නොසකසන්න; කර්නල යතුරුසටහන තබාගන්න

note: Type: text Description :sl1: base-installer progress bar item
en: Configuring keyboard...
si: යතුරුපුවරුව සකසමින්...

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: PC-style (AT or PS-2 connector) keyboard
si: PC-මාදිලියේ (AT හෝ PS-2 සම්බන්ධකය) යතුරුපුවරුව

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Atari keyboard
si: Atari යතුරු පුවරුව

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Amiga keyboard
si: Amiga යතුරු පුවරුව

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Acorn keyboard
si: Acorn යතුරු පුවරුව

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Mac keyboard
si: Mac යතුරු පුවරුව

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Sun keyboard
si: Sun යතුරු පුවරුව

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: USB keyboard
si: USB යතුරු පුවරුව

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: HP HIL keyboard
si: HP HIL යතුරු පුවරුව
