debian-installer - en to sk translation catalogue (14 entries)

note: Type: text Description Main menu item. Please keep below 55 columns :sl1:
en: Select a keyboard layout
sk: Výber rozloženia klávesnice

note: Type: select Description :sl2:
en: Type of keyboard:
sk: Typ klávesnice:

note: Type: select Description :sl2:
en: Please choose the type of keyboard to configure.
sk: Zvoľte typ klávesnice, ktorú chcete nastaviť.

note: Type: text Description :sl2: Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS
en: No keyboard to configure
sk: Nenastavovať žiadnu klávesnicu

note: Type: text Description :sl2: Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS
en: Do not configure keyboard; keep kernel keymap
sk: Nenastavovať klávesnicu; ponechať klávesovú mapu jadra

note: Type: text Description :sl1: base-installer progress bar item
en: Configuring keyboard...
sk: Nastavuje sa klávesnica ...

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: PC-style (AT or PS-2 connector) keyboard
sk: Klávesnica v štýle PC (konektor AT alebo PS-2)

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Atari keyboard
sk: Klávesnica Atari

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Amiga keyboard
sk: Klávesnica Amiga

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Acorn keyboard
sk: Klávesnica Acorn

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Mac keyboard
sk: Klávesnica Mac

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Sun keyboard
sk: Klávesnica Sun

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: USB keyboard
sk: Klávesnica USB

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: HP HIL keyboard
sk: Klávesnica HP HIL
