debian-installer - en to tg translation catalogue (14 entries)

note: Type: text Description Main menu item. Please keep below 55 columns :sl1:
en: Select a keyboard layout
tg: Интихоби тарҳбандии клавиатура

note: Type: select Description :sl2:
en: Type of keyboard:
tg: Намуди клавиатура:

note: Type: select Description :sl2:
en: Please choose the type of keyboard to configure.
tg: Лутфан, намуди клавиатураро барои танзим интихоб намоед.

note: Type: text Description :sl2: Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS
en: No keyboard to configure
tg: Ягон клавиатура барои танзим вуҷуд надорад

note: Type: text Description :sl2: Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS
en: Do not configure keyboard; keep kernel keymap
tg: танзим накардани клавиатура; нигоҳ доштани тарҳбандии ҳастаи клавиатура

note: Type: text Description :sl1: base-installer progress bar item
en: Configuring keyboard...
tg: Клавиатура танзим шуда истодааст...

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: PC-style (AT or PS-2 connector) keyboard
tg: Клавиатураи сабки компютерӣ (AT ё коннектори PS-2)

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Atari keyboard
tg: Клавиатураи Atari

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Amiga keyboard
tg: Клавиатураи Amiga

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Acorn keyboard
tg: Клавиатураи Acorn

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Mac keyboard
tg: Клавиатураи Mac

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Sun keyboard
tg: Клавиатураи Sun

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: USB keyboard
tg: Клавиатураи USB

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: HP HIL keyboard
tg: Клавиатураи HP HIL
