debian-installer - en to tl translation catalogue (14 entries)

note: Type: text Description Main menu item. Please keep below 55 columns :sl1:
en: Select a keyboard layout
tl: Pumili ng tamang pagkakalatag ng tiklado

note: Type: select Description :sl2:
en: Type of keyboard:
tl: Anyo ng tiklado:

note: Type: select Description :sl2:
en: Please choose the type of keyboard to configure.
tl: Piliin ang tamang anyo ng tiklado.

note: Type: text Description :sl2: Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS
en: No keyboard to configure
tl: Walang tiklado na isasaayos

note: Type: text Description :sl2: Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS
en: Do not configure keyboard; keep kernel keymap
tl: Huwag isaayos ang tiklado; gamitin ang pagkaayos sa kernel

note: Type: text Description :sl1: base-installer progress bar item
en: Configuring keyboard...
tl: Isinasaayos ang tiklado ...

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: PC-style (AT or PS-2 connector) keyboard
tl: anyong PC (AT o PS-2 connector) na tiklado

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Atari keyboard
tl: tikladong Atari

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Amiga keyboard
tl: tikladong Amiga

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Acorn keyboard
tl: tikladong Acorn

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Mac keyboard
tl: tikladong Mac

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Sun keyboard
tl: tikladong Sun

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: USB keyboard
tl: tikladong USB

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: HP HIL keyboard
tl: tikladong HP HIL
