debian-installer - en to tr translation catalogue (14 entries)

note: Type: text Description Main menu item. Please keep below 55 columns :sl1:
en: Select a keyboard layout
tr: Bir klavye düzeni seç

note: Type: select Description :sl2:
en: Type of keyboard:
tr: Klavye türü:

note: Type: select Description :sl2:
en: Please choose the type of keyboard to configure.
tr: Lütfen yapılandırılacak klavye türünü seçin.

note: Type: text Description :sl2: Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS
en: No keyboard to configure
tr: Yapılandırılacak herhangi bir klavye bulunamadı

note: Type: text Description :sl2: Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS
en: Do not configure keyboard; keep kernel keymap
tr: Klavyeyi yapılandırma; çekirdek eşlemini koru

note: Type: text Description :sl1: base-installer progress bar item
en: Configuring keyboard...
tr: Klavye yapılandırılıyor...

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: PC-style (AT or PS-2 connector) keyboard
tr: PC tipinde (AT veya PS-2 bağlantılı) klavye

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Atari keyboard
tr: Atari klavye

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Amiga keyboard
tr: Amiga klavye

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Acorn keyboard
tr: Acorn klavye

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Mac keyboard
tr: Mac klavye

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: Sun keyboard
tr: Sun klavye

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: USB keyboard
tr: USB klavye

note: Type: text Description Translators, this is a menu choice. MUST BE UNDER 65 COLUMNS :sl2:
en: HP HIL keyboard
tr: HP HIL klavye
