kbd 2.7-rc1 - en to uk translation catalogue (356 entries)

en: Usage: %s [option...] N
uk: Користування: %s [параметр...] N

en: the console device to be used.
uk: консольний пристрій, який буде використано.

en: print this usage message.
uk: вивести це повідомлення щодо використання.

en: print version number.
uk: вивести номер версії.

en: Not enough arguments.
uk: Недостатньо аргументів.

en: Couldn't get a file descriptor referring to the console.
uk: Не вдалося отримати файловий дескриптор, що відповідає консолі.

en: Unable to set signal handler
uk: Не вдалося встановити обробник сигналів

en: Unable to create timer
uk: Не вдалося створити таймер

en: Unable to set timer
uk: Не вдалося встановити таймер

en: Couldn't activate vt %d
uk: Не вдалося активувати ВТ %d

en: Usage: %s [option...] [N ...]
uk: Користування: %s [параметр...] [N ...]

en: Unrecognized argument: %s
uk: Невідомий аргумент: %s

en: 0: illegal VT number
uk: 0: некоректний номер ВТ

en: VT 1 is the console and cannot be deallocated
uk: ВТ 1 є системною консоллю та не може бути звільнений

en: could not deallocate console %d: ioctl VT_DISALLOCATE
uk: не вдалося звільнити консоль %d: ioctl VT_DISALLOCATE

en: Usage: %s [option...]
uk: Користування: %s [параметр…]

en: Available charsets:
uk: Доступні кодування:

en: Available shapes:
      2  - default output;
      4  - one line for each keycode;
      8  - one line for each (modifier,keycode) pair;
      16 - one line for each keycode until 1st hole.
uk: Доступні форми:
      2  - типове виведення;
      4  - один рядок для кожного коду клавіші;
      8  - один рядок для кожної пари (модифікатор,код_клавіші);
      16 - один рядок для кожного коду клавіші після першої дірки.

en: display information about keyboard driver.
uk: вивести дані щодо драйвера клавіатури.

en: display above and symbols known to loadkeys.
uk: вивести усе вище і символи, які є відомими loadkeys.

en: display keytable in hexadecimal notation.
uk: вивести таблицю клавіш у шістнадцятковому позначенні.

en: don't use short-hand notations, one row per keycode.
uk: не використовувати скорочені позначення, один рядок на код клавіші.

en: one line per (modifier,keycode) pair.
uk: один рядок на пару (модифікатор,код_клавіші).

en: display only the function key strings.
uk: вивести лише рядки функціональних клавіш.

en: display only key bindings.
uk: вивести лише прив'язки клавіш.

en: display only compose key combinations.
uk: вивести лише комбінації із клавішею композиції.

en: interpret character action codes to be from the specified character set.
uk: інтерпретувати коди дій у символах як у вказаному наборі символів.

en: be more verbose.
uk: виводити докладнішу інформацію.

en: unknown charset %s - ignoring charset request
uk: невідомий набір символів %s - вказування набору символів ігнорується

en: Unable to read keyboard mode
uk: Не вдалося прочитати режим клавіатури

en: Symbols recognized by %s:
    (numeric value, symbol)
uk: Символи, що розпізнаються %s:
    (числове значення, символ)

en: print number of next unallocated VT.
uk: вивести номер наступного нерозподіленого віртуального термінала.

en: Couldn't read VTNO:
uk: Не вдалося прочитати значення VTNO:

en: Plain scancodes xx (hex) versus keycodes (dec)
uk: Прямі скан-коди xx (hex) проти кодів клавіш (десяткові)

en: 0 is an error; for 1-88 (0x01-0x58) scancode equals keycode
uk: 0 - помилка; скан-коди 1--88 (0x01--0x58) дорівнюють кодам клавіш

en: for 1-%d (0x01-0x%02x) scancode equals keycode
uk: для 1 %d (0x01-0x%02x) скан-код дорівнює коду клавіші

en: Escaped scancodes e0 xx (hex)
uk: Екрановані скан-коди e0 xx (hex)

en: failed to get keycode for scancode 0x%x: ioctl KDGETKEYCODE
uk: не вдалося знайти код клавіші, що відповідає скан-коду 0x%x: ioctl KDGETKEYCODE

en: sort and merge elements.
uk: упорядкувати і об'єднати елементи.

en: Usage: %1$s [option...] getmode [text|graphics]
       or: %1$s [option...] gkbmode [raw|xlate|mediumraw|unicode]
       or: %1$s [option...] gkbmeta [metabit|escprefix]
       or: %1$s [option...] gkbled  [scrolllock|numlock|capslock]
uk: Використання: %1$s [параметр...] getmode [text|graphics]
       або: %1$s [параметр...] gkbmode [raw|xlate|mediumraw|unicode]
       або: %1$s [параметр...] gkbmeta [metabit|escprefix]
       або: %1$s [параметр...] gkbled  [scrolllock|numlock|capslock]

en: The utility allows to read and check various parameters
    of the keyboard and virtual console.
uk: Програма надає змогу читати і перевіряти різноманітні параметри
    клавіатури і віртуальної консолі.

en: Unable to read console mode
uk: Не вдалося прочитати режим консолі

en: Unable to read meta key handling mode
uk: Не вдалося прочитати режим обробки клавіші Meta

en: Unable to read keyboard flags
uk: Не вдалося прочитати прапорці клавіатури

en: This utility reports or sets the keyboard mode.
uk: Ця програма повідомляє або встановлює режим клавіатури.

en: The keyboard is in raw (scancode) mode
uk: Клавіатура знаходиться у сирому (raw) режимі (надсилає скан-коди)

en: The keyboard is in mediumraw (keycode) mode
uk: Клавіатура знаходиться у напівсирому режимі (надсилає коди клавіш)

en: The keyboard is in the default (ASCII) mode
uk: Клавіатура перебуває у звичайному режимі (надсилає ASCII-коди знаків)

en: The keyboard is in Unicode (UTF-8) mode
uk: Клавіатура перебуває у режимі Unicode (надсилає коди знаків у UTF-8)

en: The keyboard is in some unknown mode
uk: Клавіатура перебуває у невідомому режимі

en: set ASCII mode.
uk: встановити режим ASCII.

en: set keycode mode.
uk: встановити режим коду клавіш.

en: set scancode mode.
uk: встановити режим скан-кодів.

en: set UTF-8 mode.
uk: встановити режим UTF-8.

en: switch the mode even if it makes the keyboard unusable.
uk: Перемкнути режим, навіть якщо це зробить клавіатуру непрацездатною.

en: Changing to the requested mode may make your keyboard unusable, please use -f to force the change.
uk: Зміна до вказаного режиму може зробити вашу клавіатуру непридатною до користування. Будь ласка, скористайтеся параметром -f, щоб виконати цю зміну у примусовому режимі.

en: Typematic Rate is %.1f cps
uk: Значення частоти повтору — %.1f симв/сек

en: Current keyboard delay %d ms
uk: Поточна затримка клавіатури — %d мс

en: Current keyboard period %d ms
uk: Поточний період клавіатури — %d мс

en: Typematic Rate set to %.1f cps (delay = %d ms)
uk: Значення частоти повтору: %.1f симв/сек (затримка = %d мс)

en: Not supported
uk: Підтримки не передбачено

en: Cannot open /dev/port
uk: Не вдалося відкрити /dev/port

en: The program sets the keyboard repeat rate and delay in user mode.
uk: Програма встановлює частоту повторення і затримку клавіатури у користувацькому режимі.

en: set the rate in characters per second.
uk: встановити швидкість у символах за секунду.

en: set the amount of time the key must remain depressed before it will start to repeat.
uk: встановити час, протягом якого клавішу має бути натиснуто, перш ніж почнеться повторення.

en: do not set new values, but only display the current ones.
uk: не встановлювати нові значення, а лише показати поточні.

en: suppress all normal output.
uk: придушити усе звичайне виведення.

en: Couldn't open %s
uk: Не вдалося відкрити «%s»

en: %s from %s
uk: %s з %s

en: Options:
uk: Параметри:

en: Report bugs to authors.
uk: Повідомляйте про вади авторам.

en: includes are nested too deeply
uk: занадто високий рівень вкладеності включення

en: out of memory
uk: недостатньо пам'яті

en: switching to %s
uk: перемикання на %s

en: cannot open include file %s
uk: не вдалося відкрити включений файл %s

en: unable to parse number: %s
uk: не вдалося обробити число: %s

en: value must be a positive number: %s
uk: значення має бути додатним числом: %s

en: value must be less than %d: %s
uk: значення має бути меншим за %d: %s

en: expected filename between quotes
uk: мало бути вказано назву файла у лапках

en: unicode keysym out of range: %s
uk: номер символу unicode поза межами діапазону: %s

en: string too long
uk: надто довгий рядок

en: octal number too big
uk: надто велике вісімкове число

en: unable to initialize array: %s
uk: не вдалося ініціалізувати масив: %s

en: Index %d in the accent table does not exist
uk: Індексу %d у таблиці акцентів не існує

en: Unable to remove item from the diacritical table
uk: Не вдалося вилучити запис із таблиці діакритичних символів

en: can not bind key %d to value %d because it is too large
uk: не вдалося прив’язати клавішу %d до значення %d, оскільки воно є надто великим

en: Error writing map to file
uk: Помилка запису у файл

en: impossible: not meta?
uk: неможливо: не `meta'?

en: func %d not allocated
uk: функцію %d не розміщено

en: Unable to remove item from the list of functions
uk: Не вдалося вилучити запис зі списку функцій

en: table %d must be less than %d
uk: таблиця %d має бути меншою за %d

en: index %d must be less than %d
uk: індекс %d має бути меншим за %d

en: KDGKBENT: %s: error at index %d in table %d
uk: KDGKBENT: %s: помилка за індексом %d у таблиці %d

en: function index %d must be less than %d
uk: індекс функції %d має бути меншим за %d

en: KDGKBSENT: %s: Unable to get function key string
uk: KDGKBSENT: %s: не вдалося отримати рядок функціональної клавіші

en: KDGKBDIACR(UC): %s: Unable to get accent table
uk: KDGKBDIACR(UC): %s: не вдалося отримати таблицю акцентів

en: unable to get keymap %d
uk: не вдалося отримати розкладку %d

en: unable to unset key %d for table %d
uk: не вдалося скасувати визначення клавіші %d для таблиці %d

en: lk_add_key called with bad keycode %d
uk: lk_add_key викликано з помилковим кодом клавіші %d

en: adding map %d violates explicit keymaps line
uk: додавання розкладки %d суперечить рядку явного визначення розкладки

en: unable to set key %d for table %d
uk: не вдалося визначити клавішу %d для таблиці %d

en: impossible error in lk_add_constants
uk: неможлива помилка у lk_add_constants

en: unable to get symbol by wrong type: %d
uk: не вдалося отримати символ за помилковим типом: %d

en: unable to get symbol of %d type by wrong index: %d
uk: не вдалося отримати символ типу %d за помилковим індексом: %d

en: assuming %s %s
uk: припускаємо %s %s

en: unknown keysym '%s'
uk: невідомий символ клавіші «%s»

en: KDSKBMODE: %s: could not switch to Unicode mode
uk: KDSKBMODE: %s: не вдалося перемкнутися у режим Unicode

en: Keymap %d: Permission denied
uk: Розкладка %d: відмовлено у доступі

en: keycode %d, table %d = %d%s
uk: клавіша %d, таблиця %d = %d%s

en:     FAILED
uk:     ПОМИЛКА

en: failed to bind key %d to value %d
uk: не вдалося прив’язати клавішу %d до значення %d

en: deallocate keymap %d
uk: вилучити розкладку %d

en: KDSKBENT: %s: could not deallocate keymap %d
uk: KDSKBENT: %s: не вдалося вилучити розкладку %d

en: KDSKBENT: %s: cannot deallocate or clear keymap
uk: KDSKBENT: %s: не вдалося вилучити або спорожнити розкладку

en: KDSKBMODE: %s: could not return to original keyboard mode
uk: KDSKBMODE: %s: не вдалося повернутися до початкового режиму роботи клавіатури

en: failed to bind string '%s' to function %s
uk: не вдалося пов’язати рядок «%s» з функцією %s

en: failed to clear string %s
uk: не вдалося спорожнити рядок %s

en: too many compose definitions
uk: занадто багато визначень сполучень

en: unable to load compose definitions because some of them are too large
uk: не вдалося завантажити визначення композицій, оскільки деякі з них є надто великими

en: 
    Changed %d key | 
    Changed %d keys
uk[0]: 
    Змінено %d клавішу
uk[1]: 
    Змінено %d клавіші
uk[2]: 
    Змінено %d клавіш
uk[3]: 
    Змінено %d клавішу

en: Changed %d string | Changed %d strings
uk[0]: Змінено %d рядок
uk[1]: Змінено %d рядки
uk[2]: Змінено %d рядків
uk[3]: Змінено %d рядок

en: Loaded %d compose definition | Loaded %d compose definitions
uk[0]: Завантажено %d визначення сполучень
uk[1]: Завантажено %d визначення сполучень
uk[2]: Завантажено %d визначень сполучень
uk[3]: Завантажено %d визначення сполучення

en: (No change in compose definitions)
uk: (Немає змін у визначеннях сполучених клавіш.)

en: loadkeys: don't know how to compose for %s
uk: loadkeys: невідомий спосіб створення сполучення для %s

en: '%s' is not a function key symbol
uk: «%s» не є символом функціональної клавіші

en: too many (%ld) entries on one line
uk: занадто багато записів (%ld) в одному рядку

en: Loading %s
uk: Завантажується «%s»

en: keycode range supported by kernel:           1 - %d
uk: діапазон кодів клавіш, що відомі ядру:       1 - %d

en: max number of actions bindable to a key:         %d
uk: кількість дій, що можна призначити клавіші:      %d

en: number of keymaps in actual use:                 %u
uk: кількість розкладок, що дійсно використовуються:   %u

en: of which %u dynamically allocated
uk: з них встановлено динамічно %u

en: ranges of action codes supported by kernel:
uk: коди дій, що допускаються ядром:

en: number of function keys supported by kernel: %d
uk: кількість функціональних клавіш, що підтримуються ядром: %d

en: max nr of compose definitions: %d
uk: максимальна кількість сполучених визначень: %d

en: nr of compose definitions in actual use: %u
uk: дійсно використаних сполучених визначень: %u

en: 
    The following synonyms are recognized:
uk: 
    Розпізнаються наступні синоніми:

en: %-15s for %s
uk: %-15s замість %s

en: 
    Recognized modifier names and their column numbers:
uk: 
    Відомі назви модификаторів та номери відповідних колонок:

en: Console is not in text mode
uk: Консоль не перебуває у текстовому режимі

en: tall font not supported
uk: підтримки високих шрифтів не передбачено

en: Unable to load such font with such kernel version
uk: Не вдалося завантажити такий шрифт із такою версією ядра

en: strange... ct changed from %d to %d
uk: дивно... ct змінено з %d на %d

en: It seems this kernel is older than 1.1.92
    No Unicode mapping table loaded.
uk: Версія ядра є старішою за 1.1.92
    Таблиці відповідності Unicode не завантажено.

en: %s: Glyph number (0x%x) larger than font length
uk: %s: Номер знаку (0x%x) більший ніж кількість знаків у цьому шрифті

en: %s: Bad end of range (0x%x)
uk: %s: Неправильний кінець діапазону (0x%x)

en: %s: Unicode range U+%x-U+%x not of the same length as font position range 0x%x-0x%x
uk: %s: Довжина Unicode-діапазону U+%x-U+%x відрізняється від довжини діапазону шрифту 0x%x-0x%x

en: %s: trailing junk (%s) ignored
uk: %s: сміття наприкінці (%s) ігноруємо

en: Loading unicode map from file %s
uk: Завантажуємо unicode-схему з файла %s

en: %s: Warning: line too long
uk: %s: попередження: надто довгий рядок

en: not loading empty unimap
    (if you insist: use option -f to override)
uk: не можна завантажувати порожню unimap
    (якщо ви наполягаєте, скористайтесь параметром «-f»)

en: # %d entry | # %d entries
uk[0]: # %d запис
uk[1]: # %d записи
uk[2]: # %d записів
uk[3]: # %d запис

en: Unable to open file: %s: %m
uk: Не вдалося відкрити файл: %s: %m

en: Saved unicode map on `%s'
uk: Збережено unicode-схему до «%s»

en: Appended Unicode map
uk: Додано у Unicode-схему

en: Unable to find file: %s
uk: Не вдалося знайти файл: %s

en: Loading binary direct-to-font screen map from file %s
uk: Завантажується схема відображення з екрана та з файла %s

en: Error reading map from file `%s'
uk: Помилка читання розкладки з файла «%s»

en: Loading binary unicode screen map from file %s
uk: Завантажується схема відображення екрана з файла %s

en: Loading symbolic screen map from file %s
uk: Завантажується опис схеми відображення екрана з файла %s

en: Error parsing symbolic map from `%s', line %d
uk: Помилка розбору описану схеми відображення з «%s», рядок %d

en: Cannot read console map
uk: Не вдалося прочитати схему відображення консолі

en: Saved screen map in `%s'
uk: Схема відображення екрана збережена у «%s»

en: short ucs2 unicode table
uk: коротка таблиця Юнікоду ucs2

en: short utf8 unicode table
uk: коротка таблиця Юнікоду utf8

en: bad utf8
uk: неправильний utf8

en: unknown utf8 error
uk: невідома помилка utf8

en: short unicode table
uk: коротка таблиця Юнікоду

en: Error reading input font
uk: Помилка читання вхідного шрифту

en: Font is too big
uk: Шрифт є надто великим

en: Bad call of readpsffont
uk: Неправильний виклик readpsffont

en: Unsupported psf file mode (%d)
uk: Непідтримуваний режим файла psf (%d)

en: Unsupported psf version (%d)
uk: Непідтримувана версія psf (%d)

en: zero input font length?
uk: нульова довжина вхідного шрифту?

en: zero input character size?
uk: нульовий розмір знаку на вході?

en: Input file: bad input length (%d)
uk: Вхідний файл: неправильна довжина вхідного файла (%d)

en: Input file: trailing garbage
uk: вхідний файл: сміття наприкінці файла

en: illegal unicode %d
uk: помилковий код unicode %d

en: Cannot write font file header
uk: Не вдалося записати заголовок файла шрифту

en: Cannot write font file
uk: Не вдалося записати файл шрифту

en: Bad character height %d (limit is 128)
uk: Неприпустима висота символу %d (обмежено 128)

en: Bad character width %d (limit is 64)
uk: Неприпустима ширина символу %d (обмежено 64)

en: Cannot double %dx%d font (limit is 32x64)
uk: Не можна дублювати шрифт %dx%d (обмеження — 32x64)

en: font position 32 is nonblank
uk: позиція шрифту 32 не порожня

en: wiped it
uk: її витерто

en: background will look funny
uk: тло буде виглядати кумедно

en: Loading %d-char %dx%d font from file %s
uk: Завантажується %d-знаковий шрифт %dx%d з файла %s

en: Loading %d-char %dx%d font
uk: Завантажується %d-знаковий шрифт %dx%d

en: Loading %d-char %dx%d (%d) font from file %s
uk: Завантажується %d-знаковий шрифт %dx%d (%d) з файла %s

en: Loading %d-char %dx%d (%d) font
uk: Завантажується %d-знаковий шрифт %dx%d (%d)

en: bug in do_loadtable
uk: помилка у do_loadtable

en: Loading Unicode mapping table...
uk: Завантажується Unicode-таблиця...

en: When loading several fonts, all must be psf fonts - %s isn't
uk: При завантаженні кількох шрифтів, усі мають бути psf-шрифтами - %s не є таким

en: Read %d-char %dx%d font from file %s
uk: Завантажується %d-знаковий шрифт %dx%d з файла %s

en: When loading several fonts, all must have the same height
uk: При завантаженні кількох шрифтів, усі мають бути однакової висоти

en: When loading several fonts, all must have the same width
uk: При завантаженні кількох шрифті, усі повинні мати однакову ширину символів

en: Cannot find default font
uk: Не вдалося знайти основний шрифт

en: Reading font file %s
uk: Читається файл зі шрифтом %s

en: No final newline in combine file
uk: Відсутній завершальний порожній рядок у об'єднаному файлі

en: Too many files to combine
uk: Надто багато файлів для об'єднання

en: Hmm - a font from restorefont? Using the first half.
uk: Ой... шрифт з restorefont? Використовується перша половина.

en: Bad input file size
uk: Неприпустимий розмір вхідного файла

en: This file contains 3 fonts: 8x8, 8x14 and 8x16. Please indicate
    using an option -8 or -14 or -16 which one you want loaded.
uk: Цей файл містить 3 шрифти: 8x8, 8x14 та 8x16.
    Вкажіть одним з ключів: -8, -14 чи -16,
    який саме шрифт завантажувати.

en: You asked for font size %d, but only 8, 14, 16 are possible here.
uk: Ви вказали шрифт із розміром %d, але можливі лише 8, 14 чи 16.

en: Found nothing to save
uk: Немає чого зберігати

en: Cannot write font file: %m
uk: Не вдалося записати файл шрифту: %m

en: Saved %d-char %dx%d font file on %s
uk: Записано %d-знаковий шрифт %dx%d у файл %s

en: Usage: %s [option...] [mapfile...]
uk: Користування: %s [параметр...] [файл схеми...]

en: Default keymap: %s
uk: Типова схема клавіш: %s

en: force conversion to ASCII.
uk: примусове перетворення до ASCII.

en: output a binary keymap to stdout.
uk: вивести бінарну схему клавіш до stdout.

en: clear kernel compose table.
uk: очистити таблицю композицій ядра.

en: load default.
uk: завантажити типове.

en: output a 'defkeymap.c' to stdout.
uk: вивести «defkeymap.c» до stdout.

en: search and parse keymap without action.
uk: шукати і обробляти схему клавіш без дій.

en: clear kernel string table.
uk: очистити таблицю рядків ядра.

en: force conversion to Unicode.
uk: примусове перетворення до Unicode.

en: Unable to create kbdfile context
uk: Не вдалося створити контекст kbdfile

en: Options %s and %s are mutually exclusive.
uk: Параметри %s і %s не можна використовувати одночасно.

en: Warning: loading non-Unicode keymap on Unicode console
        (perhaps you want to do `kbd_mode -a'?)
uk: Попередження: завантаження не-Unicode-розкладки до консолі Unicode
        (можливо, вам варто виконати «kbd_mode -a»?)

en: Warning: loading Unicode keymap on non-Unicode console
        (perhaps you want to do `kbd_mode -u'?)
uk: Попередження: завантаження Unicode-розкладки до не-Unicode-консолі
        (можливо, вам варто виконати «kbd_mode -u»?)

en: Unable to create kbdfile instance: %m
uk: Не вдалося створити екземпляр kbdfile: %m

en: save the old map to the FILE.
uk: зберегти стару схему до файла ФАЙЛ.

en: Usage: %s [option...] [map-file]
uk: Користування: %s [параметр...] [файл схеми]

en: Usage: %s [option...] -- command
uk: Користування: %s [параметр...] -- команда

en: This utility helps you to start a program on a new virtual terminal (VT).
uk: Ця програма допоможе вам запустити програму у новому віртуальному терміналі (ВТ).

en: Couldn't find owner of current tty!
uk: Не вдалося визначити власника поточного tty!

en: use the given VT number and not the first available.
uk: використати термінал із вказаним номером, а не перший доступний.

en: execute the command, without forking.
uk: виконати команду без відгалуження.

en: force opening a VT without checking.
uk: примусове відкриття ВТ без перевірки.

en: make the command a login shell.
uk: зробити команду оболонкою входу до системи.

en: figure out the owner of the current VT.
uk: визначити власника поточного ВТ.

en: switch to the new VT.
uk: перемкнутися на новий ВТ.

en: wait for command to complete
uk: зачекати на завершення виконання команди

en: %s: Illegal vt number
uk: %s: некоректний номер ВТ

en: Only root can use the -u flag.
uk: параметри -u може вказувати лише адміністратор (root).

en: Cannot find a free vt
uk: не вдалося знайти вільний ВТ

en: Cannot check whether vt %d is free; use `%s -f' to force.
uk: не вдалося перевірити, чи вільний ВТ %d; скористайтеся командою «%s -f» для встановлення у примусовому режимі.

en: vt %d is in use; command aborted; use `%s -f' to force.
uk: vt %d вже використовується; виконання команди перервано; скористайтеся командою «%s -f» для встановлення у примусовому режимі.

en: Unable to find command.
uk: Не вдалося знайти команду.

en: Unable to set new session
uk: Не вдалося встановити новий сеанс

en: Using VT %s
uk: Використовується ВТ %s

en: Cannot open %s read/write
uk: Не вдалося відкрити %s для читання або запису

en: Couldn't deallocate console %d
uk: не вдалося звільнити консоль %d

en: Usage: %s infont intable outfont
uk: Користування: %s вх_шрифт вх_таблиця вих_шрифт

en: Usage: %s infont [outtable]
uk: Користування: %s вх_шрифт [вих_таблиця]

en: Usage: %s infont outfont
uk: Користування: %s вх_шрифт вих_шрифт

en: Usage: %s [-i infont] [-o outfont] [-it intable] [-ot outtable] [-nt]
uk: Користування: %s [-i вх_шрифт] [-o вих_шрифт] [-it вх_таблиця] [-ot вих_таблиця] [-nt]

en: Bad magic number on %s
uk: Неправильна сигнатура у %s

en: psf file with unknown magic
uk: файл psf з невідомою сигнатурою

en: input font does not have an index
uk: вхідний шрифт не має індексу

en: resizecons: invalid columns number %d
uk: resizecons: некоректна кількість стовпчиків %d

en: resizecons: invalid rows number %d
uk: resizecons: некоректна кількість рядків %d

en: resizecons: cannot find videomode file %s
uk: resizecons: не вдалося знайти файл відеорежиму %s

en: Invalid number of lines
uk: Некоректна кількість рядків

en: Old mode: %dx%d  New mode: %dx%d
uk: Попередній режим: %dx%d  Новий режим: %dx%d

en: Old #scanlines: %d  New #scanlines: %d  Character height: %d
uk: Рядків розгортки у попередньому режимі: %d    У новому: %d    Висота шрифту: %d

en: resizecons: the command `%s' failed
uk: resizecons: помилка команди «%s»

en: resizecons: don't forget to change TERM (maybe to con%dx%d or linux-%dx%d)
uk: resizecons: не забудьте змінити TERM (можливо, на con%dx%d або linux-%dx%d)

en: resizecons:
    call is:  resizecons COLSxROWS  or:  resizecons COLS ROWS
    or: resizecons -lines ROWS, with ROWS one of 25, 28, 30, 34, 36, 40, 44, 50, 60
uk: resizecons:
    виклик: resizecons СТОВПЧИКІВxРЯДКІВ   або:  resizecons СТОВПЧИКІВ РЯДКІВ
       або: tresizecons -lines РЯДКІВ, де параметр РЯДКІВ може мати значення:
            25, 28, 30, 34, 36, 40, 44, 50, 60

en: resizecons: cannot get I/O permissions.
uk: resizecons: не вдалося отримати права доступу до вводу-виводу.

en: Error reading %s
uk: Помилка читання %s

en: Couldn't read %s
uk: Не вдалося прочитати %s

en: Strange ... screen is both %dx%d and %dx%d ?
uk: Дивно ... екран одночасно %dx%d та %dx%d?

en: Error writing screendump
uk: Помилка запису екранного дампу

en: Usage: %s [option...] [newfont...]
uk: Користування: %s [параметр...] [новий_шрифт...]

en: Loads the console font, and possibly the corresponding screen map(s).
uk: Завантажує консольний шрифт і, можливо, відповідні прив'язки до екрана.

en: The options -[o|O|om|ou] are processed before the new font is uploaded.
    
    If no <newfont> and no -[o|O|om|ou|m|u] option is given, a default
    font is loaded.
    
    There are two kinds of screen maps, one [-m] giving the correspondence
    between some arbitrary 8-bit character set currently in use and the
    font positions, and the second [-u] giving the correspondence between
    font positions and Unicode values.
    
    Explicitly (with -m or -u) or implicitly (in the fontfile) given
    mappings will be loaded and, in the case of consolemaps, activated.
    
    Files are loaded from the %s/*/.
uk: Параметри -[o|O|om|ou] буде оброблено до вивантаження нового шрифту.
    
    Якщо не вказано ні <newfont>, ні параметра -[o|O|om|ou|m|u], буде
    завантажено типовий шрифт.
    
    Передбачено два типи схем екрана: в одній [-m] задає відповідність
    між якимось поточним використаним довільним 8-бітовим набором
    символів і позиціями у шрифті, а у другій [-u] задає відповідність
    між позиціями у шрифті і значеннями Unicode.
    
    Буде завантажено задані явним (за допомогою -m або -u) або неявним
    чином (у fontfile) прив'язки і, у випадку схем консолі, активовано.
    
    Файли буде завантажено з %s/*/.

en: load font "default8x<N>".
uk: завантажити шрифт "default8x<N>".

en: override font height (there shouldn't be a space in the short option).
uk: перевизначити висоту шрифту (у короткій версії параметра не повинно бути пробілів).

en: write current font to <FILE>.
uk: записати поточний шрифт до <ФАЙЛ>.

en: write current consolemap to <FILE>.
uk: записати поточну схему консолі до файла <ФАЙЛ>.

en: write current unicodemap to <FILE>.
uk: записати поточну схему unicode до файла <ФАЙЛ>.

en: write current font and unicode map to <FILE>.
uk: записати поточний шрифт і схему unicode до файла <ФАЙЛ>.

en: load console screen map ('none' means don't load it).
uk: завантажити схему екрана для консолі ('none' означає «не завантажувати»).

en: load font unicode map ('none' means don't load it).
uk: завантажити схему unicode шрифту ('none' означає «не завантажувати»).

en: double size of font horizontally and vertically.
uk: подвоїти розміри шрифту горизонтально і вертикально.

en: force load unicode map.
uk: примусово завантажити схему unicode.

en: reset the screen font, size, and unicode map to the bootup defaults.
uk: відновити типові значення під час завантаження для шрифту екрана, розміру та схеми unicode.

en: Too many input files.
uk: Надто багато вхідних файлів.

en: Cannot both restore from character ROM and from file. Font unchanged.
uk: Не вдалося ставити шрифт одразу з ПЗУ, та з файла. Шрифт не змінено.

en: Usage: %s [option...] scancode keycode ...
uk: Користування: %s [параметр...] скан-код код_клавіші ...

en: (where scancode is either xx or e0xx, given in hexadecimal,
    and keycode is given in decimal)
uk: Скан-код треба вказувати у шістнадцятковому вигляді: xx чи e0xx,
    код клавіші - у десятковій формі.

en: error reading scancode
uk: помилка читання скан-коду

en: Argument out of range: %s
uk: Аргумент поза припустимим діапазоном: %s

en: Argument must be positive: %s
uk: Аргумент має бути додатним: %s

en: code outside bounds
uk: код поза допустимим діапазоном

en: failed to set scancode %x to keycode %d: ioctl KDSETKEYCODE
uk: помилка встановлення скан-коду %x коду %d: ioctl KDSETKEYCODE

en: Usage: %s [option...] [[+|-][ num | caps | scroll %s]]
uk: Користування: %s [параметр...] [[+|-][ num | caps | scroll %s]]

en: Thus,
    	setleds +caps -num
    will set CapsLock, clear NumLock and leave ScrollLock unchanged.
    The settings before and after the change (if any) are reported
    when the -v option is given or when no change is requested.
    Normally, setleds influences the vt flag settings
    (and these are usually reflected in the leds).
    With -L, setleds only sets the leds, and leaves the flags alone.
    With -D, setleds sets both the flags and the default flags, so
    that a subsequent reset will not change the flags.
uk: Тобто команда,
    	setleds +caps -num
    встановлює CapsLock, очищає NumLock та не змінює ScrollLock.
    Якщо вказано параметр -v чи не вказані ключі зміни стану, то
    виводиться стан перед та після зміни (якщо вона була).
    Звичайно, setleds впливає на параметри ознак vt
    (вони зазвичай відображаються індикаторами).
    При вказуванні -L, setleds встановлює лише індикатори, та не змінює ознаки.
    При вказуванні -D, setleds встановлює як ознаки так і типові ознаки, тобто
    наступний сигнал скидання стану не змінить ці ознаки.

en: on
uk: увімк

en: off
uk: вимкн

en: Error reading current led setting. Maybe stdin is not a VT?: ioctl KDGETLED
uk: Помилка читання поточного стану індикаторів. Можливо, stdin не є ВТ?: ioctl KDGETLED

en: Error reading current led setting from /dev/kbd: ioctl %s
uk: Помилка читання поточного стану індикаторів з /dev/kbd. Можливо stdin не є ВТ?: ioctl %s

en: ioctl %s unavailable?
uk: ioctl %s є недоступним?

en: change both the VT flags and their default settings.
uk: змінити одразу прапорці ВТ і їхні типові параметри.

en: change the VT flags.
uk: змінити прапорці ВТ.

en: change only the leds.
uk: змінити лише індикатори.

en: Error resetting ledmode
uk: Помилка встановлення індикаторів у початковий стан

en: Current default flags:
uk: Поточні `типові' ознаки:

en: Current flags:
uk: Поточні ознаки:

en: Current leds:
uk: Поточний стан індикаторів:

en: Old default flags:
uk: Попередні `типові' ознаки:

en: New default flags:
uk: Нові `типові' ознаки:

en: Old flags:
uk: Старі ознаки

en: New flags:
uk: Нові ознаки:

en: Old leds:
uk: Попередній стан індикаторів:

en: New leds:
uk: Новий стан індикаторів:

en: Usage: %s [option...] [argument]
uk: Користування: %s [параметр...] [аргумент]

en: Arguments:
      metabit     the keysym marked with the high bit set.
      escprefix   specifies if pressing the meta (alt) key
                  generates an ESC (\033) prefix followed by
                  the keysym.
uk: Аргументи:
      metabit     символ клавіші, позначний встановленням вищого біта.
      escprefix   вказує, чи натискання клавіші Meta (Alt)
                  породжує префікс ESC (\033), за яким слідує
                  символ клавіші.

en: Meta key sets high order bit
uk: Клавіша Meta встановлює старший біт

en: Meta key gives Esc prefix
uk: Клавіша Meta видає Esc-префікс

en: Strange mode for Meta key?
uk: Дивний режим клавіші Meta?

en: old state:
uk: попередній стан:

en: new state:
uk: новий стан:

en: Usage: %s ON|on|off
uk: Користування: %s ON|on|off

en: Usage: %s [option...] [vga|FILE|-]
uk: Користування: %s [параметр...] [vga|ФАЙЛ|-]

en: If you use the FILE parameter, it can be either in decimal
    or hexadecimal format, and will be detected on runtime.
    
    Decimal FILE format should be exactly 3 lines of comma-separated
    decimal values for RED, GREEN, and BLUE.
    To seed a valid FILE:
       cat /sys/module/vt/parameters/default_{red,grn,blu} > FILE
    
    Hexadecimal FILE format should be exactly 16 lines of hex triplets
    for RED, GREEN and BLUE, prefixed with a number sign (#).
    For example:
       #000000
       #AA0000
       #00AA00
    And so on, for all the 16 colors.
uk: Якщо ви користуєтеся параметром ФАЙЛ, дані можна вказати у десятковому
    або шістнадцятковому форматі, виявлення буде виконано під час роботи.
    
    У десятковому форматі у ФАЙЛі має бути точно 3 рядки відокремлених
    комами десяткових значень для каналів червоного, зеленого,
    та синього кольорів.
    Отримання коректного ФАЙЛа:
       cat /sys/module/vt/parameters/default_{red,grn,blu} > ФАЙЛ
    
    У шістнадцятковому форматі у ФАЙЛі має бути точно 16 рядків
    шістнадцяткових триплетів для червоного, зеленого і синього, зі
    значеннями із префіксом #.
    Приклад:
       #000000
       #AA0000
       #00AA00
    Тощо для усіх 16 кольорів.

en: Error: %s: Invalid value in field %u in line %u.
uk: Помилка: %s: некоректне значення у полі %u, рядок %u.

en: Error: %s: Insufficient number of fields in line %u.
uk: Помилка: %s: недостатня кількість полів у рядку %u.

en: Error: %s: Line %u has ended unexpectedly.
uk: Помилка: %s: неочікуване завершення рядка %u.

en: Error: %s: Line %u is too long.
uk: Помилка: %s: рядок %u є занадто довгим.

en: Error: %s: Insufficient number of colors/lines: %u
uk: Помилка: %s: недостатня кількість кольорів/рядків: %u

en: Error: %s: Invalid value in line %u.
uk: Помилка: %s: некоректне значення у рядку %u.

en: Error: %s: File ended unexpectedly.
uk: Помилка: %s: неочікуване завершення файла.

en: failed to restore original translation table
uk: помилка відновлення початкової таблиці перетворень

en: failed to restore original unimap
uk: не вдалося відновити початкову таблицю unimap

en: cannot change translation table
uk: не вдалося змінити таблицю перетворень

en: (probably after loading a font with `setfont font')
uk: (можливо, після завантаження шрифту за допомогою «setfont шрифт»)

en: don't print out the font table, just show: ROWSxCOLSxCOUNT and exit.
uk: не виводити таблицю шрифту, просто показати РЯДКИxСТОВПЧИКИxКІЛЬКІСТЬ і вийти.

en: Character count: %u
uk: Кількість символів: %u

en: Font width     : %u
uk: Ширина шрифту  : %u

en: Font height    : %u
uk: Висота шрифту  : %u

en: Showing %d-char font
uk: Показ %d-знакового шрифту

en: ?UNKNOWN?
uk: ?НЕВІДОМО?

en: kb mode was %s
uk: режим клавіатури був %s

en: [ if you are trying this under X, it might not work
    since the X server is also reading /dev/console ]
uk: [ якщо Ви намагаєтесь виконати команду у X-Window,
    можливо, вона не працюватиме, оскільки X-сервер теж читає /dev/console ]

en: caught signal %d, cleaning up...
uk: отримано сигнал %d, очищення...

en: display the decimal/octal/hex values of the keys.
uk: вивести десяткові/вісімкові/шістнадцяткові значення клавіш.

en: display only the raw scan-codes.
uk: вивести лише скан-коди без обробки.

en: display only the interpreted keycodes (default).
uk: вивести лише оброблені коди клавіш (типова поведінка).

en: set timeout, default 10
uk: встановити час очікування, типовий - 10

en: 
    Press any keys - Ctrl-D will terminate this program
uk: 
    Натисніть будь-яку клавішу - Ctrl-D перерве виконання програми

en: press any key (program terminates %ds after last keypress)...
uk: натисніть будь-яку клавішу (програма завершиться через %d секунд після останнього натискання клавіші)...

en: release
uk: звільнена

en: press
uk: натиснута

en: keycode %3d %s
uk: клавіша %3d (код) %s

en: Please try again later.
uk: Будь ласка, повторіть спробу пізніше.

en: The entire console display is now completely locked by %s.
uk: Показ даних у консолі тепер повністю заблоковано %s.

en: The %s is now locked by %s.
uk: %s тепер заблоковано %s.

en: Use Alt-function keys to switch to other virtual consoles.
uk: Скористайтеся комбінацією Alt-функціональна клавіша для перемикання на інші віртуальні консолі.

en: Try `%s --help' for more information.
uk: Віддайте команду «%s --help», щоб дізнатися більше.

en: %s: locks virtual consoles, saving your current session.
    Usage: %s [options]
           Where [options] are any of:
    -c or --current: lock only this virtual console, allowing user to
           switch to other virtual consoles.
    -a or --all: lock all virtual consoles by preventing other users
           from switching virtual consoles.
    -v or --version: Print the version number of vlock and exit.
    -h or --help: Print this help message and exit.
uk: %s: блокує віртуальну консоль, зберігаючи ваш поточний сеанс.
    Використання: %s [параметри]
           Де значенням [параметри] може бути один з таких виразів:
    -c або --current: заблокувати лише цю віртуальну консоль, дозволивши
           користувачам перемикатися на інші консолі.
    -a або --all: заблокувати всі віртуальні консолі, запобігши
           можливості перемикання на інші консолі.
    -v або --version: вивести дані щодо версії vlock і вийти.
    -h або --help: вивести це довідкове повідомлення і вийти.

en: unrecognized user
uk: невідомий користувач

en: stdin is not a tty
uk: стандартне джерело даних не є пристроєм tty

en: This tty (%s) is not a virtual console.
uk: Цей пристрій tty (%s) не є віртуальною консоллю.

en: The entire console display cannot be locked.
uk: Показ даних у консолі не може бути повністю заблоковано.
