kblackbox - en to et translation catalogue (96 entries)

[ctx: A number between 1 and 99 is displayed in front of it.]
en:  ball |  balls
et[0]:  palli
et[1]:  palli

[ctx: A number between 2 and 30 is displayed in front of it.]
en:  column |  columns
et[0]:  veerg
et[1]:  veergu

[ctx: A number between 2 and 30 is displayed in front of it.]
en:  row |  rows
et[0]:  rida
et[1]:  rida

[ctx: Difficulty level title]
en: Configurable
et: Seadistatav

en: Start Tutorial
et: &Treening

en: Start tutorial
et: Treening

en: <qt>The <b>tutorial</b> is a fast, user friendly and interactive way to learn the rules of the game. Start it if you do not know them!</qt>
et: <qt><b>Treening</b> on kiire, kasutajasõbralik ja interaktiivne mängureeglite omandamise viis. Käivita see, kui sa ei tunne veel mängu!</qt>

en: New Sandbox Game
et: Uus liivakastimäng

en: Start a new sandbox game
et: Uue liivakastimängu käivitamine

en: <qt><p>In a <b>sandbox game</b>, the solution is displayed at the beginning of the game. This is useful to understand the game principles.</p><p>However: after a while, it is not really fun and you should try to start a real game!</p></qt>
et: <qt><p><b>Liivakastimängus</b> näidatakse lahendust kohe mängu alguses. See on abiks mängu põhimõtete omandamisel.</p><p>Kuid see muutub peagi tüütavaks ja sütitab tahtmise käivitada pärismäng!</p></qt>

[ctx: This is the last action of a game to check the result, when the user is done.]
en: Done!
et: Valmis!

en: <qt><ul><li>First, you have to place all the balls on the black box. To guess the correct positions of the balls and see how they interact with laser beams, you should use the lasers that are positioned around the black box.</li><li><b>When you think you are done</b>, you should click here.</li></ul><p>Note that it is only possible to click here if you have placed the correct number of balls.</p></qt>
et: <qt><ul><li>Kõigepealt tuleb asetada kõik pallid musta kasti. Pallide õige positsiooni äraarvamiseks ning nägemaks, kuidas nad reageerivad laserikiirtele, kasuta musta kasti ümber paigutatud lasereid.</li><li><b>Kui arvad, et oled valmis</b>, klõpsa siia.</li></ul><p>Arvesta, et siia saab klõpsata alles siis, kui oled paika asetanud vajaliku arvu palle.</p></qt>

en: Give up the game
et: Anna alla

en: <qt><p>Choose "<b>Solve</b>" if you want to give up the current game. The solution will be displayed.</p><p>If you placed all the balls and do not want to give up, choose "Done!".</p></qt>
et: <qt><p>Vali "<b>Lahenda</b>", kui soovid aktiivsest mängust loobuda. Seejärel näidatakse lahendust.</p><p>Kui oled asetanud paika kõik pallid ega soovi alla anda, vali "Valmis!"</p></qt>

en: Enable highlight under mouse
et: Esiletõstmise lubamine hiirekursori all

en: Move Down
et: Alla

en: Move Up
et: Üles

en: Move Left
et: Vasakule

en: Move Right
et: Paremale

en: Switch Ball or Shoot Laser
et: Lülita palli või laserit

en: Switch Marker
et: Lülita markerit

[ctx: The text may not be too wide. So please use some HTML-BR-tags to have something more or less as wide as in english. Thanks!]
en: Note: You can change<br />the parameters of<br />custom games in the<br />Settings dialog.
et: Märkus: kohandatud<br />mängude parameetreid<br />saab muuta<br />seadistustedialoogis.

en: First, you need to remove 1 ball from the black box. | First, you need to remove %1 balls from the black box.
et[0]: Kõigepealt tuleb eemaldada mustast kastist 1 pall.
et[1]: Kõigepealt tuleb eemaldada mustast kastist %1 palli.

en: To check if you successfully guessed the ball positions, click here!
et: Kontrollimaks, kas oled pallide asukoha korrektselt ära arvanud, klõpsa siia!

en: You need to place 1 more ball on the black box. | You need to place %1 more balls on the black box.
et[0]: Musta kasti tuleb asetada veel 1 pall.
et[1]: Musta kasti tuleb asetada veel %1 palli.

en: Game over.
et: Mäng on läbi.

en: Game paused.
et: Mäng on seisatud.

en: Clicking on "Done!" is the normal way to check the positions of the balls at the end of the game. However, it is not possible in the tutorial to end the game before you reached the last step.
    Please first finish the tutorial.
et: Kõige mõistlikum on mängu lõpus pallide asetust kontrollida klõpsuga nupule "Valmis!" Treeningul ei saa siiski mängu lõpetada, enne kui oled jõudnud viimase sammuni.
    Palun läbi kõigepealt treening.

en: Check positions
et: Kontroll asetust

[ctx: The text may not be too wide. So please use some HTML-BR-tags to have something more or less as wide as in english. Thanks!]
en: Your final score is: %1.<br />You did really well!
et: Lõplik punktisumma on: %1.<br />See on väga hea tulemus!

[ctx: The text may not be too wide. So please use some HTML-BR-tags to have something more or less as wide as in english. Thanks!]
en: But it does not count<br />because <b>it is the sandbox!</b>
et: Aga see ei lähe arvesse<br />, sest see oli <b>liiavakastimäng!</b>

[ctx: The text may not be too wide. So please use some HTML-BR-tags to have something more or less as wide as in english. Thanks!]
en: Your final score is: %1.<br />I guess you need more practice.
et: Lõplik punktisumma on: %1.<br />Sa võiksid vahest rohkem harjutada.

en: Game paused.<br />Press "%1" to resume.
et: Mäng on seisatud.<br />Jätkamiseks vajuta "%1".

en: Do you want to cancel the current custom game and start a new one with the new parameters?
et: Kas soovid lõpetada praeguse kohandatud mängu ja alustada uut uute parameetritega?

en: Custom Game
et: Kohandatud mäng

en: Sorry, you may not give up during the tutorial.
et: Vabandust, treeningus ei saa alla anda.

en: Solve
et: Lahenda

en: You placed all the balls. Great!
    You should now click on "Done!" to end the game and check if you guessed correctly.
    So, do you really want to give up this game?
et: Oled kõik pallid paika pannud. Vahva!
    Nüüd võid klõpsata nupule "Valmis!", mis lõpetab mängu ja kontrollib, kas oled pallide asukoha õigesti ära arvanud.
    Kas soovid ikkagi alla anda?

en: Give up
et: Anna alla

en: You should place %1 ball!
     | You should place %1 balls!
et[0]: Asetada tuleb %1 pall!
et[1]: Asetada tuleb %1 palli!

en: You have placed %1.
     | You have placed %1.
et[0]: Oled asetanud paika %1.
et[1]: Oled asetanud paika %1.

en: Do you really want to give up this game?
et: Kas soovid tõesti selles mängus alla anda?

[ctx: The text may not be too wide. So please use some HTML-BR-tags to have something more or less as wide as in english. Thanks!]
en: Note: In the sandbox mode,<br />the solution is already displayed.<br />Have fun!
et: Märkus: liivakastimängus<br />näidatakse lahendust juba ette.<br />Naudi seda!

en: This will be the end of the current game!
et: Sellega lõpeb käesolev mäng!

en: Start new game
et: Käivita uus mäng

en: Score
et: Punktisumma

en: <qt><p>This is <b>your score</b>. You should try to get the lowest possible.</p><p>The score increases:<ul><li>with time: <b>1 point</b> per second.</li><li>with the use of lasers:<ul><li><b>3 points</b> if the laser beam hits a ball or exits at the entry point,</li><li><b>9 points</b> if it exits at another entry point.</li></ul></li></ul></p><p>Your score is set to <b>999</b> at the end of the game if you make a mistake.</p></qt>
et: <qt><p>See on<b>sinu punktisumma</b>. Mida väiksem see on, seda parem.</p><p>Summa suureneb:<ul><li>aja kuludes: <b>1 punkt</b> iga sekundi kohta.</li><li>laseri kasutamisel: <ul><li><b>3 punkti</b>, kui laser tabab palli või väljub sisenemiskohas, </li><li><b>9 punkti</b>, kui laser väljub mõnes muus sisenemiskohas.</li></ul></li></ul></p><p>Kui teed vea, määratakse mängu lõpus punktisummaks <b>999</b>.</p></qt>

en: <qt><p>This is the <b>main game area</b>.</p><ul><li>The <b>black box</b> is in the center.</li><li>On the left, there are the <b>balls</b> you have to place over the black box.</li><li>Around the black box, there are <b>lasers</b> that are replaced with <b>interaction information</b> if you use them.</li></ul></qt>
et: <qt><p>See on<b>mängu põhiala</b>.</p><ul><li><b>Must kast</b> asub keskel.</li><li>Vasakul asuvad <b>pallid</b>, mida tuleb musta kasti asetada.</li><li>Musta kasti ümber paiknevad <b>laserid</b>, mis asendatakse <b>infoteadetega</b>, kui otsustad neid kasutada.</li></ul></qt>

en: Tutorial
et: Treening

en: Displays the progress of the tutorial.
et: Treeningu edenemise näitamine.

en: Describes what you should do to reach the next tutorial step.
et: Kirjeldus, kuidas pääseda treeningu järgmisele sammule.

[ctx: Previous tutorial step]
en: &Previous
et: &Eelmine

en: Go back to the previous tutorial step.
et: Liikumine treeningu eelmisele sammule.

[ctx: Next tutorial step]
en: &Next
et: &Järgmine

en: Go to the next tutorial step.
et: Liikumine treeningu järgmisele sammule.

en: Welcome!
et: Tere tulemast!

en: This tutorial will teach you how to play KBlackBox, using a simple example.<br /><br />We are playing with a square black box of 6 columns and 6 rows. It has 3 balls <b>hidden</b> inside it and 24 laser probes around it.<br /><br />The goal is to <b>find the positions of the balls.</b>
et: Treening õpetab mängima KBlackBoxi lihtsa näidise abil.<br /><br />Selleks kasutatakse ruudukujulist musta kasti 6 veeru ja 6 reaga. Selle sisse on <b>peidetud</b> 3 palli, selle ümber on aga 24 laserit.<br /><br />Eesmärk on <b>leida pallide asukohad</b>.

en: Click on "Next"
et: Klõpsa "Edasi"

en: Black box principles
et: Musta kasti põhimõtted

en: The balls are not visible, but we can shoot laser beams into the box at different entry points and observe if the laser beams leave the box, and if they do, where they come out.<br /><br />The laser beams interact with the balls in various ways.
et: Pallid ei ole näha, kuid kasti võib läkitada laserikiiri ning seejärel jälgida, kas nad väljuvad kastist ja kui väljuvad, siis kus.<br /><br />Laserikiired reageerivad pallidele mitmel moel.

en: Please click on the marked laser to shoot a beam into the black box.
et: Palun klõpsa märgitud laserile, et see tulistaks kiire musta kasti.

en: No interaction
et: Kokkupõrge puudub

en: If a laser beam does not interact with any ball in the black box, it comes out at the point opposite the entry point.<br /><br />Example: Suppose we have 3 balls in the box as shown. They will not affect laser beam "1".<br /><br />As the game progresses, each pair of entry/exit points is marked with a different number.
et: Kui laserikiir ei puuduta mustas kastis ühtegi palli, väljub ta sisenemiskoha vastas.<br /><br />Oletame näiteks, et sul on kastis kolm palli. Laserikiir "1" neid ei puuduta.<br /><br />Mängu edenedes märgitakse iga sisenemis/väljumiskohtade paar erineva arvuga.

en: Now shoot the marked laser to discover the first kind of interaction.
et: Tulista nüüd märgitud laseriga, et näha esimest laadi kokkupõrget.

en: Hit
et: Tabamus

en: A direct impact on a ball is called a "<b>hit</b>". A beam that hits a ball does <b>not</b> emerge from the black box.<br /><br />Example: The beam might have hit a ball at the position shown, but the exact position of the hit is not certain: There are many other possibilities.
et: Otsekokkupõrget palliga nimetatakse "<b>tabamuseks</b>". Kiir, mis tabab palli, <b>ei välju</b> mustast kastist.<br /><br />Näide: kiir võis tabada palli näidatud asukohas, aga tabamuse täpne asukoht pole siiski kindel - on ka teisi võimalusi.

en: Shoot the marked laser to discover the second kind of interaction.
et: Tulista märgitud laseriga, et näha teist laadi kokkupõrget.

en: Simple deflection
et: Lihtne kõrvalekalle

en: The interaction of a beam that does not actually hit a ball, but aims to one side of it, is called a "<b>deflection</b>". The angle of deflection of the beam is always <b>90 degrees</b>.<br /><br />Example: The ball shown would deflect beam "2" upward, as shown, but this is <b>not</b> the only possibility.
et: Kokkupõrget, mille korral kiir ei taba otse palli, vaid puutub sellega nurkapidi kokku, nimetatakse "<b>kõrvalekaldeks</b>". Kiire kõrvalekalde nurk on alati <b>90 kraadi</b>.<br /><br />Näide: näidatav pall kallutab kiire "2" üles, nagu ka näidatud, aga see <b>ei ole</b> ainuke võimalus.

en: Click on "Next" to see another combination of ball positions that deflects the laser beam as shown.
et: Klõpsa "Edasi", et näha teist pallide asetust, mis kallutab kiirt teisiti kõrvale.

en: Several deflections
et: Mitu kõrvalekallet

en: As you can see, interactions in the black box can be quite complicated!<br />A laser beam entering and exiting at the positions "2" might have been deflected by this configuration of 3 balls.
et: Nagu näha, võivad kokkupõrked mustas olla päris keerulised!<br />Laserikiir, mis siseneb ja väljub asukohtades "2", võib olla kõrvale kaldunud selle kolme palli kombinatsiooni tõttu.

en: Shoot the marked laser to discover another kind of result.
et: Tulista märgitud laserit teistlaadi tulemuse nägemiseks.

en: Reflection
et: Peegeldus

en: If the laser beam leaves the black box <b>at the entry point</b>, it has been reflected backward inside the black box.<br /><br />Example: We have placed 2 balls for you in a configuration that would lead to such a reflection.
et: Kui laserikiir väljub mustast kastist <b>sisenemiskohas</b>, on see mustast kastist tagasi peegeldatud.<br /><br />Näide: meil on kaks palli paigutatud nii, et kiir peegeldub tagasi.

en: Shoot the marked laser to see another backward reflection case.
et: Tulista märgitud laserit veel ühe tagasipeegelduse variandi nägemiseks.

en: Special reflection
et: Eripeegeldus

en: If a ball is <b>at the edge of the box</b> (with no other ball nearby), a beam which is aimed into the black box directly beside it causes a backward reflection.<br /><br />Example: The configuration shown can cause a backward reflection.
et: Kui pall asub <b>kasti serval</b>, nii et ühtegi teist palli pole lähedal, siis kiir, mis on suunatud musta kasti otse selle kõrval, peegeldub tagasi.<br /><br />Näide: tagasipeegeldust põhjustab näidatud asetus.

en: Nearly done. Click on "Next".
et: Ongi peaaegu valmis. Klõpsa "Edasi".

en: Marker for "free position"
et: "Vaba asukoha" marker

en: We are sure there are no balls in the first 2 columns. If there were any, the beam entering at position "1" would hit a ball or be deflected by a ball in column 2. You can mark a "free position" with a right mouse click (see also keyboard shortcuts).<br /><br />Example: There are 12 markers in the first 2 columns.
et: Me oleme kindlad, et kahes esimeses veerus ei ole palle. Kui seal oleks, siis oleks kiir, mis sisenes asukohas "1", tabanud palli või kaldunud kõrvale 2. veerus oleva palli tõttu. "Vaba asukoha" võib tähistada hiire parema nupu klõpsuga (vt ka kiirklahve).<br /><br />Näide: esimeses kahes veerus on 12 markerit.

en: Click on "Next".
et: Klõpsa "Edasi".

en: Marking balls
et: Pallide märkimine

en: When you have worked out where a ball is, please use the left mouse button to mark it. To remove a ball mark, use the left mouse button again. Last tip: If you are not sure about a position, you can use a right click on a ball to mark it as "unsure". (See also keyboard shortcuts.)<br /><br />Example: We marked one position as sure, the other one as unsure.
et: Kui oled selgusele jõudnud, kus pall asub, märgi see hiire vasaku nupuga. Märgi eemaldamiseks klõpsa taas hiire vasaku nupuga. Viimane nõuanne: kui sa ei ole asukoha osas kindel, võid klõpsata pallil hiire parema nupuga, mis märgib selle "ebakindlaks" (vt ka kiirklahve).<br /><br />Näide: üks asukoht on märgitud kindlana, teine ebakindlana.

en: Let us play!
et: Mängime siis nüüd!

en: <b>Congratulations!</b> You now know <b>all the rules</b> for KBlackBox.<br /><br /><b>You can start to play.</b> Try to finish this tutorial game by yourself!<br /><br />Tip: We have sent in enough beams to deduce the positions of the 3 balls with certainty. Of course, you can use some more shots if needed.
et: <b> Õnnitlused!</b>Oled nüüd tuttav KBlackBoxi <b>kõigi reeglitega</b>.<br /><br /><b>Nüüd võid asuda mängima</b>. Proovi treening ise lõpetada!<br /><br />Nõuanne: me oleme saatnud teele piisavalt palju kiiri, et kolme palli asukoht oleks võimalik päris kindlalt ära arvata. Soovi korral võid muidugi veel mõned lasud teha.

en: Finish placing the balls and click on "Done!" when you are done!
et: Lõpeta pallide asetamine ja klõpsa seejärel "Valmis!"

note: i18n: ectx: label, entry (theme), group (KBlackBox Setup)
en: File of the current theme of the graphic elements. (SVGZ file with path and file extension)
et: Graafiliste elementide aktiivse teema fail (SVGZ-fail asukoha ja faililaiendiga)

note: i18n: ectx: label, entry (balls), group (KBlackBox Setup)
en: Number of balls for custom difficulty level
et: Kohandatud raskusastme pallide arv

note: i18n: ectx: label, entry (columns), group (KBlackBox Setup)
en: Number of columns of the board for custom difficulty level
et: Kohandatud raskusastme mängulaua veergude arv

note: i18n: ectx: label, entry (rows), group (KBlackBox Setup)
en: Number of rows of the board for custom difficuty level
et: Kohandatud raskusastme mängulaua ridade arv

en: Find the balls hidden in the black box by shooting laser beams!
et: Musta kasti peidetud pallide leidmine laseriga tulistades!

en: (c) 2007, Nicolas Roffet
    (c) 1999-2000, Robert Cimrman
et: (c) 2007: Nicolas Roffet
    (c) 1999-2000: Robert Cimrman

en: Developer of version 0.4.
et: Versiooni 0.4 arendaja

en: Original developer
et: Algne arendaja

en: Artist
et: Kunstnik
