kblackbox 0 - en to hr translation catalogue (22 entries)

[ctx: A number between 1 and 99 is displayed in front of it.]
en:  ball |  balls
hr[0]:  kugla
hr[1]:  kugle
hr[2]:  kugli

[ctx: A number between 2 and 30 is displayed in front of it.]
en:  column |  columns
hr[0]:  stupac
hr[1]:  stupca
hr[2]:  stupaca

[ctx: A number between 2 and 30 is displayed in front of it.]
en:  row |  rows
hr[0]:  redak
hr[1]:  retka
hr[2]:  redaka

en: Start Tutorial
hr: Pokreni vodič

en: Start tutorial
hr: Pokreni vodič

en: New Sandbox Game
hr: Nova igra u pijesku

en: Start a new sandbox game
hr: Pokreni novu igru u pijesku

[ctx: This is the last action of a game to check the result, when the user is done.]
en: Done!
hr: Završio!

en: Give up the game
hr: Predaj partiju

[ctx: The text may not be too wide. So please use some HTML-BR-tags to have something more or less as wide as in english. Thanks!]
en: Your final score is: %1.<br />You did really well!
hr: Vaš konačni rezultat je: %1<br />Igrali ste dobro!

[ctx: The text may not be too wide. So please use some HTML-BR-tags to have something more or less as wide as in english. Thanks!]
en: Your final score is: %1.<br />I guess you need more practice.
hr: Vaš konačni rezultat je: %1<br />Malo vježbe bi Vam dobro došlo!

en: Custom Game
hr: Prilagođena igra

en: Sorry, you may not give up during the tutorial.
hr: Nažalost se ne možete predati tokom vodiča.

en: Solve
hr: Riješi

en: Give up
hr: Odustajem

en: Do you really want to give up this game?
hr: Želite li se zaista predati?

en: Score
hr: Rezultat

en: Tutorial
hr: Vodič

en: Reflection
hr: Odbijanje

en: Developer of version 0.4.
hr: Razvijatelj inačice 0.4.

en: Original developer
hr: Izvorni razvijatelj

en: Artist
hr: Izvođač
