kblackbox - en to lv translation catalogue (93 entries)

[ctx: A number between 1 and 99 is displayed in front of it.]
en:  ball |  balls
lv[0]:  bumba
lv[1]:  bumbas
lv[2]:  bumbu

[ctx: A number between 2 and 30 is displayed in front of it.]
en:  column |  columns
lv[0]:  kolonna
lv[1]:  kolonnas
lv[2]:  kolonnu

[ctx: A number between 2 and 30 is displayed in front of it.]
en:  row |  rows
lv[0]:  rinda
lv[1]:  rindas
lv[2]:  rindu

[ctx: Difficulty level title]
en: Configurable
lv: Konfigurējams

en: Start Tutorial
lv: Sākt pamācību

en: Start tutorial
lv: Sāk pamācību

en: <qt>The <b>tutorial</b> is a fast, user friendly and interactive way to learn the rules of the game. Start it if you do not know them!</qt>
lv: <qt><b>Pamācība</b> ir ātrs un lietotājam draudzīgs interaktīvs veids, kā apgūt spēles noteikumus. Palaid to, ja nezini spēles noteikumus!</qt>

en: New Sandbox Game
lv: Jauna smilškastes spēle

en: Start a new sandbox game
lv: Sākt jaunu smilškastes spēli

en: <qt><p>In a <b>sandbox game</b>, the solution is displayed at the beginning of the game. This is useful to understand the game principles.</p><p>However: after a while, it is not really fun and you should try to start a real game!</p></qt>
lv: <qt><p><b>Smilškastes spēlē</b> atrisinājums tiek parādīts spēles sākumā. Tas ir noderīgi, lai saprastu spēles principus.</p><p>Tomēr pēc brīža tas nepavisam vairs nav jautri, un tev vajadzētu pamēģināt uzsākt īstu spēli.</p></qt>

[ctx: This is the last action of a game to check the result, when the user is done.]
en: Done!
lv: Darīts!

en: <qt><ul><li>First, you have to place all the balls on the black box. To guess the correct positions of the balls and see how they interact with laser beams, you should use the lasers that are positioned around the black box.</li><li><b>When you think you are done</b>, you should click here.</li></ul><p>Note that it is only possible to click here if you have placed the correct number of balls.</p></qt>
lv: <qt><ul><li>Pirmkārt, tev jānovieto visas bumbas uz melnās kastes. Lai uzminētu bumbu pareizās pozīcijas un redzētu, kā tās mijiedarbojas ar lāzerstariem, izmanto apkārt melnajai kastei izvietotos lāzerus.</li><li><b>Kad izlem, ka esi pabeidzis</b>, noklikšķini šeit.</li></ul><p>Ievēro, ka šeit noklikšķināt ir iespējams tikai tad, ja esi izvietojis pareizo skaitu bumbu.</p></qt>

en: Give up the game
lv: Padoties

en: <qt><p>Choose "<b>Solve</b>" if you want to give up the current game. The solution will be displayed.</p><p>If you placed all the balls and do not want to give up, choose "Done!".</p></qt>
lv: <qt><p>Izvēlies "<b>Atrisināt</b>", ja izlem padoties. Tiks parādīts atrisinājums.</p><p>Ja esi izvietojis visas bumbas un nevēlies padoties, izvēlies "Darīts!".</p></qt>

en: Move Down
lv: Pārvietot lejup

en: Move Up
lv: Pārvietot augšup

en: Move Left
lv: Pārvietot pa kreisi

en: Move Right
lv: Pārvietot pa labi

en: Switch Ball or Shoot Laser
lv: Pārslēgt bumbu vai izšaut no lāzera

en: Switch Marker
lv: Pārslēgt marķieri

[ctx: The text may not be too wide. So please use some HTML-BR-tags to have something more or less as wide as in english. Thanks!]
en: Note: You can change<br />the parameters of<br />custom games in the<br />Settings dialog.
lv: Piezīme: pielāgoto<br />spēļu parametrus<br />vari mainīt dialoglogā<br />'Iestatījumi'.

en: First, you need to remove 1 ball from the black box. | First, you need to remove %1 balls from the black box.
lv[0]: Vispirms tev no melnās kastes jāizņoņem %1 bumbu.
lv[1]: Vispirms tev no melnās kastes jānoņem %1 bumbas.
lv[2]: Vispirms tev no melnās kastes jānoņem %1 bumbas.

en: To check if you successfully guessed the ball positions, click here!
lv: Noklikšķini šeit, lai noskaidrotu, kā veicies ar bumbu novietojuma minēšanu!

en: You need to place 1 more ball on the black box. | You need to place %1 more balls on the black box.
lv[0]: Tev uz melnās kastes jāvieto vēl %1 bumbu.
lv[1]: Tev uz melnās kastes jāvieto vēl %1 bumbas.
lv[2]: Tev uz melnās kastes jāvieto vēl %1 bumbas.

en: Game over.
lv: Spēles beigas.

en: Game paused.
lv: Spēle pauzēta.

en: Clicking on "Done!" is the normal way to check the positions of the balls at the end of the game. However, it is not possible in the tutorial to end the game before you reached the last step.
    Please first finish the tutorial.
lv: Noklikšķināšana uz "Darīts!" ir parastais veids, kā spēles beigās pārbaudīt bumbu pozīcijas. Tomēr pamācības laikā nav iespējams beigt spēli pirms pēdējā soļa sasniegšanas.
    Lūdzu, vispirms pabeidz pamācību.

en: Check positions
lv: Pārbaudīt pozīcijas

[ctx: The text may not be too wide. So please use some HTML-BR-tags to have something more or less as wide as in english. Thanks!]
en: Your final score is: %1.<br />You did really well!
lv: Tavs rezultāts ir: %1.<br />Tev tiešām labi sanāca!

[ctx: The text may not be too wide. So please use some HTML-BR-tags to have something more or less as wide as in english. Thanks!]
en: But it does not count<br />because <b>it is the sandbox!</b>
lv: Bet tas netiek ieskaitīts,<br />jo <b>tā ir smilškaste!</b>

[ctx: The text may not be too wide. So please use some HTML-BR-tags to have something more or less as wide as in english. Thanks!]
en: Your final score is: %1.<br />I guess you need more practice.
lv: Tavs rezultāts ir: %1.<br />Šķiet, tev vajadzēs vēl pavingrināties.

en: Game paused.<br />Press "%1" to resume.
lv: Spēle pauzēta.<br />Nospied "%1", lai turpinātu.

en: Do you want to cancel the current custom game and start a new one with the new parameters?
lv: Vai vēlies atcelt pašreizējo pielāgoto spēli un sākt jaunu ar citiem parametriem?

en: Custom Game
lv: Pielāgota spēle

en: Sorry, you may not give up during the tutorial.
lv: Atvaino, tu nevari padoties pamācības laikā.

en: Solve
lv: Atrisināt

en: Give up
lv: Padoties

en: You should place %1 ball!
     | You should place %1 balls!
lv[0]: Tev vajadzētu novietot %1 bumbu!
lv[1]: Tev vajadzētu novietot %1 bumbas!
lv[2]: Tev vajadzētu novietot %1 bumbas!

en: You have placed %1.
     | You have placed %1.
lv[0]: Tu esi novietojis %1.
lv[1]: Tu esi novietojis %1.
lv[2]: Tu esi novietojis %1.

en: Do you really want to give up this game?
lv: Vai tiešām vēlies padoties?

[ctx: The text may not be too wide. So please use some HTML-BR-tags to have something more or less as wide as in english. Thanks!]
en: Note: In the sandbox mode,<br />the solution is already displayed.<br />Have fun!
lv: Piezīme: smilškastes režīmā<br />atrisinājums jau ir parādīts.<br />Lai veicas!

en: This will be the end of the current game!
lv: Tās būs pašreizējās spēles beigas!

en: Start new game
lv: Sākt jaunu spēli

en: Score
lv: Punkti

en: <qt><p>This is <b>your score</b>. You should try to get the lowest possible.</p><p>The score increases:<ul><li>with time: <b>1 point</b> per second.</li><li>with the use of lasers:<ul><li><b>3 points</b> if the laser beam hits a ball or exits at the entry point,</li><li><b>9 points</b> if it exits at another entry point.</li></ul></li></ul></p><p>Your score is set to <b>999</b> at the end of the game if you make a mistake.</p></qt>
lv: <qt><p>Šis ir <b>tavs punktu skaits</b>. Tev vajadzētu censties iegūt to pēc iespējas zemāku.</p><p>Punktu skaits palielinās:<ul><li>laikā:<b>1 punkts</b> sekundē.</li><li>izmantojot lāzerus:<ul><li><b>3 punkti</b> ja lāzera stars trāpa bumbai vai iznāk ieejas punktā,</li><li><b>9 punkti</b> ja tas iznāk pa citu ieejas punktu.</li></ul></li></ul></p><p>Tavs punktu skaits spēles beigās tiek uzstādīts uz <b>999</b>, ja tiek pieļauta kļūda.</p></qt>

en: <qt><p>This is the <b>main game area</b>.</p><ul><li>The <b>black box</b> is in the center.</li><li>On the left, there are the <b>balls</b> you have to place over the black box.</li><li>Around the black box, there are <b>lasers</b> that are replaced with <b>interaction information</b> if you use them.</li></ul></qt>
lv: <qt><p>Šis ir <b>galvenais spēles laukums</b>.</p><ul><li><b>Melnā kaste</b> atrodas centrā.</li><li>Pa kreisi ir <b>bumbas</b>, kuras tev jāizvieto uz melnās kastes.</li><li>Ap melno kasti ir izvietoti <b>lāzeri</b>, kas tiek aizvietoti ar <b>mijiedarbības informāciju</b>, ja tu tos izmanto.</li></ul></qt>

en: Tutorial
lv: Pamācība

en: Displays the progress of the tutorial.
lv: Rāda pamācības progresu.

en: Describes what you should do to reach the next tutorial step.
lv: Apraksta, kas tev būtu jādara, lai sasniegtu nākamo pamācības soli.

[ctx: Previous tutorial step]
en: &Previous
lv: &Iepriekšējais

en: Go back to the previous tutorial step.
lv: Iet uz iepriekšējo pamācības soli.

[ctx: Next tutorial step]
en: &Next
lv: &Nākamais

en: Go to the next tutorial step.
lv: Iet uz nākamo pamācības soli.

en: Welcome!
lv: Laipni lūdzam!

en: This tutorial will teach you how to play KBlackBox, using a simple example.<br /><br />We are playing with a square black box of 6 columns and 6 rows. It has 3 balls <b>hidden</b> inside it and 24 laser probes around it.<br /><br />The goal is to <b>find the positions of the balls.</b>
lv: Šī pamācība tev mācīs, kā spēlēt KBlackBox, lietojot vienkāršu piemēru. <br /><br />Spēlē tiek izmantota kvadrātveida melnā kaste ar 6 kolonnām un 6 rindām. Iekšā ir <b>paslēptas</b> 3 bumbas, un apkārt kastei izvietoti 24 lāzeri.<br /><br />Mērķis ir <b>atrast bumbu pozīcijas.</b>

en: Click on "Next"
lv: Noklikšķini uz "Nākamais"

en: Black box principles
lv: Melnās kastes principi

en: The balls are not visible, but we can shoot laser beams into the box at different entry points and observe if the laser beams leave the box, and if they do, where they come out.<br /><br />The laser beams interact with the balls in various ways.
lv: Bumbas nav redzamas, bet mēs varam iešaut lāzera starus kastē atšķirīgos ieejas punktos un novērot, vai stari atstāj kasti, un, ja atstāj, kur tie iznāk ārā.<br /><br />Lāzera stari mijiedarbojas ar bumbām dažādos veidos.

en: Please click on the marked laser to shoot a beam into the black box.
lv: Lūdzu, noklikšķini uz iezīmētā lāzera, lai iešautu staru melnajā kastē.

en: No interaction
lv: Nav mijiedarbības

en: If a laser beam does not interact with any ball in the black box, it comes out at the point opposite the entry point.<br /><br />Example: Suppose we have 3 balls in the box as shown. They will not affect laser beam "1".<br /><br />As the game progresses, each pair of entry/exit points is marked with a different number.
lv: Ja lāzera staram nav nekādas mijiedarbības ar bumbām kastē, tas iznāk ārā pretējā pusē.<br /><br />Piemērs: pieņemsim, ka kastē ir 3 bumbas, kā parādīts. Tās neietekmēs lāzera staru "1".<br /><br />Spēlei virzoties uz priekšu, katrs ieejas/izejas punktu pāris tiek apzīmēts ar citu skaitli.

en: Now shoot the marked laser to discover the first kind of interaction.
lv: Tagad izšauj no iezīmētā lāzera, lai atklātu pirmo mijiedarbības veidu.

en: Hit
lv: Trāpījums

en: A direct impact on a ball is called a "<b>hit</b>". A beam that hits a ball does <b>not</b> emerge from the black box.<br /><br />Example: The beam might have hit a ball at the position shown, but the exact position of the hit is not certain: There are many other possibilities.
lv: Tieša sadursme ar bumbu tiek saukta par "<b>trāpījumu</b>". Stars, kas trāpa bumbai, vairs <b>neiznāk</b> ārā no melnās kastes. <br /><br />Piemērs: stars varētu būt trāpījis bumbai norādītajā pozīcijā, bet precīza trāpījuma pozīcija nav droši zināma -- pārāk daudz citu iespēju.

en: Shoot the marked laser to discover the second kind of interaction.
lv: Izšauj no iezīmētā lāzera, lai atklātu otro mijiedarbības veidu.

en: Simple deflection
lv: Vienkāršā novirze

en: The interaction of a beam that does not actually hit a ball, but aims to one side of it, is called a "<b>deflection</b>". The angle of deflection of the beam is always <b>90 degrees</b>.<br /><br />Example: The ball shown would deflect beam "2" upward, as shown, but this is <b>not</b> the only possibility.
lv: Mijiedarbības veidu, kad stars patiesībā netrāpa bumbai, bet tēmē uz vienu tās pusi, sauc par "<b>novirzi</b>". Stara novirzes leņķis vienmēr ir <b>90 grādi</b>.<br /><br />Piemērs: parādītā bumba novirzītu staru "2" augšup kā norādīts, bet tā <b>nav</b> vienīgā iespēja.

en: Click on "Next" to see another combination of ball positions that deflects the laser beam as shown.
lv: Noklikšķini uz "Nākamais", lai redzētu citu bumbu pozīciju kombināciju, kas novirza lāzera staru kā parādīts.

en: Several deflections
lv: Vairākas novirzes

en: As you can see, interactions in the black box can be quite complicated!<br />A laser beam entering and exiting at the positions "2" might have been deflected by this configuration of 3 balls.
lv: Kā redzi, mijiedarbība starp bumbām melnajā kastē var būt visai sarežģīta!<br />Lāzera stars, kas ienāk un iziet pozīcijā "2", varētu tikt novirzīts ar šādas 3 bumbu konfigurācijas palīdzību.

en: Shoot the marked laser to discover another kind of result.
lv: Izšauj no iezīmētā lāzera, lai atklātu cita veida rezultātu.

en: Reflection
lv: Atstarošanās

en: If the laser beam leaves the black box <b>at the entry point</b>, it has been reflected backward inside the black box.<br /><br />Example: We have placed 2 balls for you in a configuration that would lead to such a reflection.
lv: Ja lāzera stars atstāj melno kasti <b>ieejas punktā</b>, tad tas melnajā kastē ir ticis atstarots .<br /><br />Piemērs: kastē 2 bumbas ir novietotas konfigurācijā, kas izraisītu šādu atstarošanos.

en: Shoot the marked laser to see another backward reflection case.
lv: Izšauj no iezīmētā lāzera, lai redzētu citu atstarošanās gadījumu.

en: Special reflection
lv: Speciālā atstarošanās

en: If a ball is <b>at the edge of the box</b> (with no other ball nearby), a beam which is aimed into the black box directly beside it causes a backward reflection.<br /><br />Example: The configuration shown can cause a backward reflection.
lv: Ja bumba atrodas <b>pie kastes malas</b> (blakus nav citu bumbu), stars, kas mērķēts melnajā kastē tieši tai blakus, izraisa atstarošanos.<br /><br />Piemērs: redzamā konfigurācija var izraisīt atstarošanos.

en: Nearly done. Click on "Next".
lv: Gandrīz pabeigts. Noklikšķini uz "Nākamais".

en: Marker for "free position"
lv: Atzīme priekš "brīva pozīcija"

en: We are sure there are no balls in the first 2 columns. If there were any, the beam entering at position "1" would hit a ball or be deflected by a ball in column 2. You can mark a "free position" with a right mouse click (see also keyboard shortcuts).<br /><br />Example: There are 12 markers in the first 2 columns.
lv: Mēs esam pārliecināti, ka 2 pirmajās kolonnās nav bumbu. Ja būtu, pozīcijā "1" ieejošais stars trāpītu bumbai, vai to novirzītu bumba 2. kolonnā. Vari iezīmēt "brīva pozīcija" ar labo peles klikšķi (apskati arī tastatūras saīsnes).<br /><br />Piemērs: pirmajās 2 kolonnās ir 12 atzīmes.

en: Click on "Next".
lv: Noklikšķini uz "Nākamais".

en: Marking balls
lv: Bumbu iezīmēšana

en: When you have worked out where a ball is, please use the left mouse button to mark it. To remove a ball mark, use the left mouse button again. Last tip: If you are not sure about a position, you can use a right click on a ball to mark it as "unsure". (See also keyboard shortcuts.)<br /><br />Example: We marked one position as sure, the other one as unsure.
lv: Kad esi izdomājis, kur atrodas bumba, lieto kreiso peles pogu, lai to iezīmētu. Lai noņemtu bumbas iezīmi, vēlreiz lieto kreiso peles pogu. Pēdējais padoms: ja neesi pārliecināts par pozīciju, vari izmantot labo klikšķi uz bumbas, lai iezīmētu to kā "nav skaidrs" (apskati arī tastatūras saīsnes).<br /><br />Piemērs: mēs iezīmējām vienu pozīciju kā skaidru, otru -- kā neskaidru.

en: Let us play!
lv: Spēlēsim!

en: <b>Congratulations!</b> You now know <b>all the rules</b> for KBlackBox.<br /><br /><b>You can start to play.</b> Try to finish this tutorial game by yourself!<br /><br />Tip: We have sent in enough beams to deduce the positions of the 3 balls with certainty. Of course, you can use some more shots if needed.
lv: <b>Apsveicam!</b> Tu tagad zini <b>visus KBlackBox noteikumus</b>. <br /><br /><b>Vari sākt spēlēt.</b>Mēģini pabeigt šo pamācības spēli pats!<br /><br />Padoms: mēs esam izšāvuši pietiekamu skaitu staru, lai pietiekami droši varētu noteikt 3 bumbu pozīcijas. Protams, vari izdarīt vēl vairākus šāvienus, ja nepieciešams.

en: Finish placing the balls and click on "Done!" when you are done!
lv: Pabeidz bumbu novietošanu un noklikšķini uz "Darīts!"!

note: i18n: ectx: label, entry (theme), group (KBlackBox Setup)
en: File of the current theme of the graphic elements. (SVGZ file with path and file extension)
lv: Pašreizējās tēmas grafisko elementu tēma. (SVGZ fails ar ceļu un faila paplašinājumu)

note: i18n: ectx: label, entry (balls), group (KBlackBox Setup)
en: Number of balls for custom difficulty level
lv: Bumbu skaits pielāgotajam grūtības līmenim

note: i18n: ectx: label, entry (columns), group (KBlackBox Setup)
en: Number of columns of the board for custom difficulty level
lv: Galda kolonnu skaits pielāgotajam grūtības līmenim

note: i18n: ectx: label, entry (rows), group (KBlackBox Setup)
en: Number of rows of the board for custom difficuty level
lv: Galda rindu skaits pielāgotajam grūtības līmenim

en: Find the balls hidden in the black box by shooting laser beams!
lv: Atrodi melnajā kastē paslēptās bumbas ar lāzera staru palīdzību!

en: Developer of version 0.4.
lv: 0.4 versijas autors.

en: Original developer
lv: Sākotnējais autors

en: Artist
lv: Mākslinieks
