kblackbox - en to mai translation catalogue (12 entries)

[ctx: This is the last action of a game to check the result, when the user is done.]
en: Done!
mai: पूर्ण!

en: Move Down
mai: नीच्चाँ जाउ

en: Move Up
mai: उप्पर जाउ

en: Move Left
mai: बम्माँ ओर घसकाबू

en: Move Right
mai: दाहिना तरफ घसकाबू

en: Solve
mai: हल करू

en: Score
mai: अंक

[ctx: Previous tutorial step]
en: &Previous
mai: पछिला (&P)

[ctx: Next tutorial step]
en: &Next
mai: आगाँ (&N)

en: Hit
mai: वार करू

en: Reflection
mai: परावर्तन

en: Artist
mai: कलाकार
