kblackbox - en to ne translation catalogue (52 entries)

en: Start tutorial
ne: सुरु अभ्यास

en: Move Down
ne: तल सार्नुहोस्

en: Move Up
ne: माथि सार्नुहोस्

en: Move Left
ne: बायाँ सार्नुहोस्

en: Move Right
ne: दायाँ सार्नुहोस्

en: Solve
ne: समाधान

en: You should place %1 ball!
     | You should place %1 balls!
ne[0]: तपाईँले %1 बल राख्नु पर्दछ!
ne[1]: तपाईँले %1 बल राख्नु पर्दछ!

en: You have placed %1.
     | You have placed %1.
ne[0]: तपाईँले %1 राख्नुभएको छ ।
ne[1]: तपाईँले %1 राख्नुभएको छ ।

en: This will be the end of the current game!
ne: यो हालको खेलको अन्त्य हुनेछ!

en: Score
ne: प्राप्ताङ्क

en: Tutorial
ne: अभ्यास

en: Displays the progress of the tutorial.
ne: अभ्यासको प्रगति प्रदर्शन गर्दछ ।

en: Describes what you should do to reach the next tutorial step.
ne: पछिल्लो अभ्यास चरणमा पुग्न तपाईँले के गर्नुपर्दछ बर्णन गर्दछ ।

en: Go back to the previous tutorial step.
ne: अघिल्लो अभ्यास चरणमा फर्कनुहोस् ।

en: Go to the next tutorial step.
ne: पछिल्लो अभ्यास चरणमा जानुहोस् ।

en: Welcome!
ne: स्वागत छ!

en: This tutorial will teach you how to play KBlackBox, using a simple example.<br /><br />We are playing with a square black box of 6 columns and 6 rows. It has 3 balls <b>hidden</b> inside it and 24 laser probes around it.<br /><br />The goal is to <b>find the positions of the balls.</b>
ne: यो अभ्यासले सामान्य उदाहरण प्रयोग गरेर, तपाईँलाई केडीई कालो बाकस कसरी खेल्ने सिकाउँछ ।<br /><br />हामी ६ वटा स्तम्भ र ६ वटा पङ्क्ति भएको वर्गाकार कालो बाकसमा खेलिरहेका छौ ।यसको भित्रपट्टी ३ वटा बल र यसको वरिपरि २४ वटा लेजर जाँचसियो <b>लुकेका</b> छन् ।<br /><br />लक्ष्य <b>बलको स्थिति फेला पार्नु हो ।</b>

en: Click on "Next"
ne: "पछिल्लो" मा क्लिक गर्नुहोस्

en: Black box principles
ne: कालो बाकसका सिद्धान्त

en: The balls are not visible, but we can shoot laser beams into the box at different entry points and observe if the laser beams leave the box, and if they do, where they come out.<br /><br />The laser beams interact with the balls in various ways.
ne: बल देखिदैँनन्, तर हामीले बाकसको बिभिन्न प्रविष्टि बिन्दुमा लेजर किरण छाडेर लेजर किरणले बाकस छाडेमा, र तिनीहरूले त्यसो गरेमा, कहाँ बाहिर आउछन् हेर्न सक्छौँ ।<br /><br />लेजर किरणले बलसँग बिभिन्न तरिकाले प्रतिक्रिया गर्दछ ।

en: Please click on the marked laser to shoot a beam into the black box.
ne: कृपया कालो बाकसमा किरण छाड्नका लागि चिनो लगाइएको लेजरमा क्लिक गर्नुहोस् ।

en: No interaction
ne: अन्तरक्रिया छैन

en: If a laser beam does not interact with any ball in the black box, it comes out at the point opposite the entry point.<br /><br />Example: Suppose we have 3 balls in the box as shown. They will not affect laser beam "1".<br /><br />As the game progresses, each pair of entry/exit points is marked with a different number.
ne: यदि लेजर किरणले कालो बाकसका कुनै पनि बलसँग अन्तरक्रिया नगरेमा, यो प्रविष्टि बिन्दुको बिपरित बिन्दुमा जान्छ ।<br /><br />उदाहरण: अनुमान गर्नुहोस् तल देखाइएको कालो बाकसमा ३ वटा बल छन् । तिनीहरूले लेजर बिम "1" लाई प्रभाव पार्ने छैनन् ।<br /><br />खेल अगाडि बढे अनुरुप, भित्रिने/बाहिरिनेको प्रत्येक जोडी फरक नम्बरबाट देखाइन्छ ।

en: Now shoot the marked laser to discover the first kind of interaction.
ne: पहिलो प्रकारको अन्तरक्रिया पत्ता लगाउनका लागि अब चिनो लगाइएको लेजर छोड्नुहोस् ।

en: Hit
ne: हिट

en: A direct impact on a ball is called a "<b>hit</b>". A beam that hits a ball does <b>not</b> emerge from the black box.<br /><br />Example: The beam might have hit a ball at the position shown, but the exact position of the hit is not certain: There are many other possibilities.
ne: बलमा प्रत्यक्ष असर पार्नुलाई "<b>हिट</b>" भनिन्छ । बललाई हिट गर्ने किरण कालो बाकसबाट <b>निस्कदैन</b> ।<br /><br />उदाहरण: किरणले देखाइएको स्थितिमा बललाई हिट गरेको हुनसक्छ, तर हिटको ठीक स्थान निश्चित हुँदैन: त्यहाँ अन्य धेरै विकल्प हुन्छन् ।

en: Shoot the marked laser to discover the second kind of interaction.
ne: दोस्रो प्रकारको अन्तरक्रिया पत्ता लगाउन चिनो लगाइएको लेजर छाड्नुहोस् ।

en: Simple deflection
ne: सामान्य विचलन

en: The interaction of a beam that does not actually hit a ball, but aims to one side of it, is called a "<b>deflection</b>". The angle of deflection of the beam is always <b>90 degrees</b>.<br /><br />Example: The ball shown would deflect beam "2" upward, as shown, but this is <b>not</b> the only possibility.
ne: बललाई साच्चीकै हिट नगर्ने तर, बलको एक छेउमा पुग्ने किरणको अन्तरक्रियालाई, "<b>विचलन</b>" भनिन्छ । किरण विचलनको कोण सधैँ <b>९० डिग्री</b> हुन्छ ।<br /><br />उदाहरण: देखिएको बलले किरण "2" लाई, देखिए जस्तै माथितिर विचलन गर्दछ, तर यो मात्र एक सम्भावना <b>होइन</b> ।

en: Click on "Next" to see another combination of ball positions that deflects the laser beam as shown.
ne: देखिए अनुरुपको किरण विचलन गर्ने बल स्थितिको अन्य संयोजन हेर्न "पछिल्लो" मा क्लिक गर्नुहोस् ।

en: Several deflections
ne: बिभिन्न विचलन

en: As you can see, interactions in the black box can be quite complicated!<br />A laser beam entering and exiting at the positions "2" might have been deflected by this configuration of 3 balls.
ne: तपाईँले देखे जस्तै, कालो बाकसमा अन्तरक्रिया केही कठीन हुन सक्छन्!<br />स्थिति "2" मा भित्र पस्ने र बाहिरिने एउटा लेजर किरण ३ बलको कन्फिगरेसनद्वारा विचलन भएको हुनसक्छ ।

en: Shoot the marked laser to discover another kind of result.
ne: अर्को प्रकारको किरण पत्ता लगाउनका लागि चिनो लगाइएको किरण छोड्नुहोस् ।

en: Reflection
ne: परावर्तन

en: If the laser beam leaves the black box <b>at the entry point</b>, it has been reflected backward inside the black box.<br /><br />Example: We have placed 2 balls for you in a configuration that would lead to such a reflection.
ne: यदि लेजर किरणले कालो बाकस <b>प्रविष्टि हुने बिन्दुमा</b> छोडेमा, यसलाई कालो बाकसको भित्रबाट पछाडि परावर्तन गरिएको हुन्छ ।<br /><br />उदाहरण: हामीले यो कन्फिगरेसनमा तपाईँका लागि त्यस्तो प्रकारको परावर्तन गर्ने २ वटा राखेका छौ ।

en: Shoot the marked laser to see another backward reflection case.
ne: अन्य पछाडि परावर्तन हुने अवस्था हेर्न चिनो लगाइएको लेजर छोड्नुहोस् ।

en: Special reflection
ne: विशेष परावर्तन

en: If a ball is <b>at the edge of the box</b> (with no other ball nearby), a beam which is aimed into the black box directly beside it causes a backward reflection.<br /><br />Example: The configuration shown can cause a backward reflection.
ne: यदि बल <b>कालो बाकसको किनारामा</b> (नजिकै अरु कुनै बल नहुँदा) छ भने, किरण कालो बाकसको नगीचको साटोमा सीधैँ यसमा लक्षित भएमा यसको कारणले पछिल्तिर परावर्तन हुन्छ ।<br /><br />उदाहरण: देखाइएको कन्फिगरेसनको कारणले पछिल्तिर परावर्तन हुनसक्छ ।

en: Nearly done. Click on "Next".
ne: लगभग समाप्त । "पछिल्लो" मा क्लिक गर्नुहोस् ।

en: Marker for "free position"
ne: "स्वतन्त्र" स्थितिका लागि मार्कर

en: We are sure there are no balls in the first 2 columns. If there were any, the beam entering at position "1" would hit a ball or be deflected by a ball in column 2. You can mark a "free position" with a right mouse click (see also keyboard shortcuts).<br /><br />Example: There are 12 markers in the first 2 columns.
ne: हामी पहिला २ स्तम्भमा बल नभएकोमा निश्चित छौँ । यदि त्यहाँ केही भएको भए, स्थिति "1" मा प्रविष्टि गरेको किरणले बललाई हिट गर्ने थियो वा बलद्वारा स्तम्भ २ मा विचलन हुने थियो । तपाईँले माउसको दायाँ बटन क्लिक गरेर "स्वतन्त्र स्थिति"(कुञ्जीपाटि सर्टकट पनि हेर्नुहोस्) मा चिनो लगाउन सक्नुहुन्छ ।<br /><br />उदाहरण: त्यहाँ पहिला २ स्तम्भमा 12 वटा मार्कर छन् ।

en: Click on "Next".
ne: "पछिल्लो" मा क्लिक गर्नुहोस् ।

en: Marking balls
ne: चिनो लगाउने बल

en: Let us play!
ne: खेल सुरु गर्नुहोस्!

en: <b>Congratulations!</b> You now know <b>all the rules</b> for KBlackBox.<br /><br /><b>You can start to play.</b> Try to finish this tutorial game by yourself!<br /><br />Tip: We have sent in enough beams to deduce the positions of the 3 balls with certainty. Of course, you can use some more shots if needed.
ne: <b>बधाइ छ!</b> तपाईँले अहिले केडीई कालो बासकका लागि <b>सबै नियम</b> थाहा पाउनु भयो ।<br /><br /><b>तपाईले खेल्न सुरु गर्न सक्नुहुन्छ ।</b> तपाईँ आफैँले यो अभ्यास खेल समाप्त गर्ने प्रयास गर्नुहोस्!<br /><br />टिप: हामीले निश्चितताका साथ ३ बलको स्थिति घटाउन पर्याप्त किरण पठाएका छौ । वास्तवमा, यदि आवश्यक भएमा तपाईँले केही धेरै किरण छोड्न पनि सक्नुहुन्छ ।

note: i18n: ectx: label, entry (theme), group (KBlackBox Setup)
en: File of the current theme of the graphic elements. (SVGZ file with path and file extension)
ne: ग्राफिक तत्वको हालको विषयवस्तुको फाइल । (मार्ग र फाइल विस्तार भएको SVGZ फाइल)

note: i18n: ectx: label, entry (balls), group (KBlackBox Setup)
en: Number of balls for custom difficulty level
ne: अनुकूल कठीन स्तरका लागि बलको सङ्ख्या

note: i18n: ectx: label, entry (columns), group (KBlackBox Setup)
en: Number of columns of the board for custom difficulty level
ne: अनुकूल कठीन स्तरका लागि बोर्डको स्तम्भको सङ्ख्या

note: i18n: ectx: label, entry (rows), group (KBlackBox Setup)
en: Number of rows of the board for custom difficuty level
ne: अनुकूलन कठीन स्तरका लागि बोर्डको पङ्क्तिको सङ्ख्या

en: KBlackBox
ne: केडीई कालो बाकस

en: Nicolas Roffet
ne: निकोलस रोफेट

en: Robert Cimrman
ne: रबर्ट सिमर्मान
