kblackbox - en to sl translation catalogue (96 entries)

[ctx: A number between 1 and 99 is displayed in front of it.]
en:  ball |  balls
sl[0]:  žoga
sl[1]:  žogi
sl[2]:  žoge
sl[3]:  žog

[ctx: A number between 2 and 30 is displayed in front of it.]
en:  column |  columns
sl[0]:  stolpec
sl[1]:  stolpca
sl[2]:  stolpce
sl[3]:  stolpcev

[ctx: A number between 2 and 30 is displayed in front of it.]
en:  row |  rows
sl[0]:  vrstica
sl[1]:  vrstici
sl[2]:  vrstice
sl[3]:  vrstic

[ctx: Difficulty level title]
en: Configurable
sl: Nastavljivo

en: Start Tutorial
sl: Začni vodnik

en: Start tutorial
sl: Začni vodnik

en: <qt>The <b>tutorial</b> is a fast, user friendly and interactive way to learn the rules of the game. Start it if you do not know them!</qt>
sl: <qt><b>Vodnik</b> je hiter, uporabniku prijazen in interaktiven način za učenje pravil igre. Začnite ga, če jih še ne poznate!</qt>

en: New Sandbox Game
sl: Nova igra v peskovniškem načinu

en: Start a new sandbox game
sl: Začnite novo igro v peskovniškem načinu

en: <qt><p>In a <b>sandbox game</b>, the solution is displayed at the beginning of the game. This is useful to understand the game principles.</p><p>However: after a while, it is not really fun and you should try to start a real game!</p></qt>
sl: <qt><p>V igri v <b>peskovniškem načinu</b> je rešitev prikazana na začetku igre. To je uporabno za učenje načel igre.</p><p>Vseeno pa to po določenem času ni več zanimivo, zato bi morali poizkusiti začeti pravo igro!</p></qt>

[ctx: This is the last action of a game to check the result, when the user is done.]
en: Done!
sl: Končano!

en: <qt><ul><li>First, you have to place all the balls on the black box. To guess the correct positions of the balls and see how they interact with laser beams, you should use the lasers that are positioned around the black box.</li><li><b>When you think you are done</b>, you should click here.</li></ul><p>Note that it is only possible to click here if you have placed the correct number of balls.</p></qt>
sl: <qt><ul><li>Najprej morate postaviti vse žogice na črne škatle. Da bi uganili pravi položaj žogic in videli, kako se odzivajo na žarke laserjev, uporabite laserje, ki so razporejeni okrog črne škatle.</li><li><b>Ko mislite, da ste končali</b>, kliknite tu.</li></ul><p>Sem lahko kliknete samo, če ste postavili pravilno število žogic.</p></qt>

en: Give up the game
sl: Predajte igro

en: <qt><p>Choose "<b>Solve</b>" if you want to give up the current game. The solution will be displayed.</p><p>If you placed all the balls and do not want to give up, choose "Done!".</p></qt>
sl: <qt><p>Izberite <b>Reši</b>, če želite predati trenutno igro. Prikazana bo rešitev.</p><p>Če ste postavili vse žogice in se ne želite predati, izberite "Končano!"</p></qt>

en: Enable highlight under mouse
sl: Omogoči poudarjanje pod miško

en: Move Down
sl: Premakni dol

en: Move Up
sl: Premakni gor

en: Move Left
sl: Premakni levo

en: Move Right
sl: Premakni desno

en: Switch Ball or Shoot Laser
sl: Zamenjaj žogico ali ustreli laser

en: Switch Marker
sl: Preklopi označevalnik

[ctx: The text may not be too wide. So please use some HTML-BR-tags to have something more or less as wide as in english. Thanks!]
en: Note: You can change<br />the parameters of<br />custom games in the<br />Settings dialog.
sl: Opomba: Parametre iger<br />po meri lahko<br />spremenite v<br />nastavitvah.

en: First, you need to remove 1 ball from the black box. | First, you need to remove %1 balls from the black box.
sl[0]: Najprej morate iz črne škatle odstraniti %1 žogico.
sl[1]: Najprej morate iz črne škatle odstraniti %1 žogici.
sl[2]: Najprej morate iz črne škatle odstraniti %1 žogice.
sl[3]: Najprej morate iz črne škatle odstraniti %1 žogic.

en: To check if you successfully guessed the ball positions, click here!
sl: Če želite preveriti, ali ste uspešno uganili položaj žogic, kliknite tukaj!

en: You need to place 1 more ball on the black box. | You need to place %1 more balls on the black box.
sl[0]: V črno škatlo morate postaviti še %1 žogico.
sl[1]: V črno škatlo morate postaviti še %1 žogici.
sl[2]: V črno škatlo morate postaviti še %1 žogice.
sl[3]: V črno škatlo morate postaviti še %1 žogic.

en: Game over.
sl: Konec igre.

en: Game paused.
sl: Igra v premoru.

en: Clicking on "Done!" is the normal way to check the positions of the balls at the end of the game. However, it is not possible in the tutorial to end the game before you reached the last step.
    Please first finish the tutorial.
sl: "Končano!" ponavadi kliknete takrat, ko želite preveriti položaj žogic na koncu igre. V vodniku ni mogoče končati igre preden ne dosežete zadnjega koraka.
    Najprej zaključite vodnik.

en: Check positions
sl: Preveri položaje

[ctx: The text may not be too wide. So please use some HTML-BR-tags to have something more or less as wide as in english. Thanks!]
en: Your final score is: %1.<br />You did really well!
sl: Vaš končni rezultat je: %1.<br />Odrezali ste se zares dobro!

[ctx: The text may not be too wide. So please use some HTML-BR-tags to have something more or less as wide as in english. Thanks!]
en: But it does not count<br />because <b>it is the sandbox!</b>
sl: Ampak to žal ne šteje<br />za <b>igro v peskovniškem načinu!</b>

[ctx: The text may not be too wide. So please use some HTML-BR-tags to have something more or less as wide as in english. Thanks!]
en: Your final score is: %1.<br />I guess you need more practice.
sl: Vaš končni rezultat je: %1.<br />Verjetno potrebujete več vaje.

en: Game paused.<br />Press "%1" to resume.
sl: Igra v premoru.<br />Pritisnite "%1" za nadaljevanje.

en: Do you want to cancel the current custom game and start a new one with the new parameters?
sl: Ali želite preklicati trenutno igro po meri in začeti novo z novimi parametri?

[ctx: @action:button]
en: Start New Game
sl: Začni novo igro

en: Custom Game
sl: Igra po meri

en: Sorry, you may not give up during the tutorial.
sl: Na žalost se v vodniku ne morete predati.

en: Solve
sl: Reši

en: You placed all the balls. Great!
    You should now click on "Done!" to end the game and check if you guessed correctly.
    So, do you really want to give up this game?
sl: Postavili ste vse žogice. Odlično!
    Zdaj kliknite na »Končano!« za zaključek igre in preverjanje če ste uganili pravilno.
    Ali resnično želite predati igro?

en: Give up
sl: Predam se

en: You should place %1 ball!
     | You should place %1 balls!
sl[0]: Postaviti bi morali %1 žogico!
sl[1]: Postaviti bi morali %1 žogici!
sl[2]: Postaviti bi morali %1 žogice!
sl[3]: Postaviti bi morali %1 žogic!

en: You have placed %1.
     | You have placed %1.
sl[0]: Postavili ste %1 žogico.
sl[1]: Postavili ste %1 žogici.
sl[2]: Postavili ste %1 žogice.
sl[3]: Postavili ste %1 žogic.

en: Do you really want to give up this game?
sl: Ali zares želite predati to igro?

[ctx: The text may not be too wide. So please use some HTML-BR-tags to have something more or less as wide as in english. Thanks!]
en: Note: In the sandbox mode,<br />the solution is already displayed.<br />Have fun!
sl: Opomba: V igri v peskovniškem načinu<br />je rešitev že prikazana.<br />Uživajte!

en: This will be the end of the current game!
sl: To bo končalo trenutno igro!

en: Start new game
sl: Začni novo igro

en: Score
sl: Rezultat

en: <qt><p>This is <b>your score</b>. You should try to get the lowest possible.</p><p>The score increases:<ul><li>with time: <b>1 point</b> per second.</li><li>with the use of lasers:<ul><li><b>3 points</b> if the laser beam hits a ball or exits at the entry point,</li><li><b>9 points</b> if it exits at another entry point.</li></ul></li></ul></p><p>Your score is set to <b>999</b> at the end of the game if you make a mistake.</p></qt>
sl: <qt><p>To je <b>vaš rezultat</b>, ki naj bo čim manjši.</p><p>Rezultat narašča:<ul><li>s časom: <b>1 točko</b> na sekundo,</li><li>z uporabo laserjev: <ul><li><b>3 točke</b>, če laserski žarek zadane žogico ali če izstopi v točki vstopa,</li><li><b>9 točk</b>, če izstopi v kaki drugi vhodni točki.</li></ul></li></ul></p><p>Če naredite napako, je vaš rezultat na koncu <b>999</b>.</p></qt>

en: <qt><p>This is the <b>main game area</b>.</p><ul><li>The <b>black box</b> is in the center.</li><li>On the left, there are the <b>balls</b> you have to place over the black box.</li><li>Around the black box, there are <b>lasers</b> that are replaced with <b>interaction information</b> if you use them.</li></ul></qt>
sl: <qt><p>To je <b>glavno območje igre</b>.</p><ul><li><b>Črna škatla</b> je v sredini.</li><li>Na levo so <b>žogice</b>, ki jih morate postaviti nad črno škatlo.</li><li>Okoli črne škatle so <b>laserji</b>, ki se zamenjajo z <b>podrobnostmi o interakciji</b>, če jih uporabite.</li></ul></qt>

en: Tutorial
sl: Vodnik

en: Displays the progress of the tutorial.
sl: Prikazuje napredek vodnika.

en: Describes what you should do to reach the next tutorial step.
sl: Opiše, kaj bi morali storiti, da pridete do naslednjega koraka vodnika.

[ctx: Previous tutorial step]
en: &Previous
sl: Nazaj

en: Go back to the previous tutorial step.
sl: Korak nazaj v vodniku.

[ctx: Next tutorial step]
en: &Next
sl: &Naprej

en: Go to the next tutorial step.
sl: Naslednji korak v vodniku.

en: Welcome!
sl: Dobrodošli!

en: This tutorial will teach you how to play KBlackBox, using a simple example.<br /><br />We are playing with a square black box of 6 columns and 6 rows. It has 3 balls <b>hidden</b> inside it and 24 laser probes around it.<br /><br />The goal is to <b>find the positions of the balls.</b>
sl: Ta vodnik vas bo na podlagi preprostega primera naučil kako igrati igro KBlackBox.<br /><br />Igramo s kvadratno črno škatlo s 6 stolpci in 6 vrsticami. V njej so <b>skrite</b> 3 žogice, okoli nje pa je 24 laserjev.<br /><br />Cilj igre je <b>ugotoviti, kje se te žogice nahajajo.</b>

en: Click on "Next"
sl: Kliknite "Naprej"

en: Black box principles
sl: Načela črne škatle

en: The balls are not visible, but we can shoot laser beams into the box at different entry points and observe if the laser beams leave the box, and if they do, where they come out.<br /><br />The laser beams interact with the balls in various ways.
sl: Žogice niso vidne, lahko pa v črno škatlo ustrelimo laserske žarke iz različnih vhodnih točk in opazujemo, ali laserski žarek zapusti škatlo, in če jo, kje pride ven.<br /><br />Laserski žarki reagirajo na žogice različno.

en: Please click on the marked laser to shoot a beam into the black box.
sl: Kliknite na označeni laser, da ustrelite žarek v črno škatlo.

en: No interaction
sl: Brez interakcije

en: If a laser beam does not interact with any ball in the black box, it comes out at the point opposite the entry point.<br /><br />Example: Suppose we have 3 balls in the box as shown. They will not affect laser beam "1".<br /><br />As the game progresses, each pair of entry/exit points is marked with a different number.
sl: Če laserski žarek ne zadane nobene žogice v črni škatli, izstopi na nasprotni strani vstopne točke v črno škatlo.<br /><br />Primer: recimo, da imamo v škatli 3 žoge, kot je prikazano. Laserski žarek številka "1" ne bo čutil posledic.<br /><br />Ko se igra nadaljuje, je vsak par vhodnih in izhodnih točk označen z različno številko.

en: Now shoot the marked laser to discover the first kind of interaction.
sl: Sedaj ustrelite z označenim laserjem, da spoznate prvo vrsto interakcije.

en: Hit
sl: Zadetek

en: A direct impact on a ball is called a "<b>hit</b>". A beam that hits a ball does <b>not</b> emerge from the black box.<br /><br />Example: The beam might have hit a ball at the position shown, but the exact position of the hit is not certain: There are many other possibilities.
sl: Neposredni interakciji z žogico pravimo "<b>zadetek</b>". Žarek, ki zadane žogico, <b>ne izstopi</b> iz črne škatle.<br /><br />Primer: mogoče je, da je žarek zadel žogico na prikazanem mestu, a to ni nujno njen točen položaj. Je veliko drugih možnosti.

en: Shoot the marked laser to discover the second kind of interaction.
sl: Ustrelite z označenim laserjem, da odkrijete drugo vrsto interakcije.

en: Simple deflection
sl: Preprost odklon

en: The interaction of a beam that does not actually hit a ball, but aims to one side of it, is called a "<b>deflection</b>". The angle of deflection of the beam is always <b>90 degrees</b>.<br /><br />Example: The ball shown would deflect beam "2" upward, as shown, but this is <b>not</b> the only possibility.
sl: Interakcija žarka, ki ne zadane žogice, a se usmeri na eno stran le-te, se imenuje <b>odklon</b>. Kot odklona žarka je vedno <b>90 stopinj</b>.<br /><br />Primer: Prikazana žogica bi odklonila žarek "2" navzgor, a to <b>ni</b> edina možnost.

en: Click on "Next" to see another combination of ball positions that deflects the laser beam as shown.
sl: Kliknite "Naprej" za prikaz nove kombinacije postavitve žogic, ki odklonijo laserski žarek kot je prikazano.

en: Several deflections
sl: Več odklonov

en: As you can see, interactions in the black box can be quite complicated!<br />A laser beam entering and exiting at the positions "2" might have been deflected by this configuration of 3 balls.
sl: Kot lahko vidite, so lahko interakcije v črni škatli zelo zapletene!<br />Laserski žarek, ki vstopi in izstopi na poziciji "2", je bil lahko odklonjen zaradi teh treh žogic.

en: Shoot the marked laser to discover another kind of result.
sl: Ustrelite z označenim laserjem, da spoznate drugo vrsto rezultata.

en: Reflection
sl: Odboj

en: If the laser beam leaves the black box <b>at the entry point</b>, it has been reflected backward inside the black box.<br /><br />Example: We have placed 2 balls for you in a configuration that would lead to such a reflection.
sl: Če laserski žarek zapusti črno škatlo <b>v točki vhoda</b>, je bil odbit nazaj v notranjosti črne škatle.<br /><br />Primer: Postavili smo dve žogici, ki povzročita tak odboj.

en: Shoot the marked laser to see another backward reflection case.
sl: Ustrelite z označenim laserjem, da vidite še eno vrsto "odboja nazaj".

en: Special reflection
sl: Poseben odboj

en: If a ball is <b>at the edge of the box</b> (with no other ball nearby), a beam which is aimed into the black box directly beside it causes a backward reflection.<br /><br />Example: The configuration shown can cause a backward reflection.
sl: Če je žogica <b>na robu škatle</b> (in ni nobene druge žogice v bližini), se žarek, ki je usmerjen v črno škatlo zraven te žogice,"odbije nazaj".<br /><br/>Primer: Prikazana postavitev pripelje do "odboja nazaj".

en: Nearly done. Click on "Next".
sl: Skoraj smo pri koncu. Kliknite "Naprej".

en: Marker for "free position"
sl: Označba za "prosti položaj"

en: We are sure there are no balls in the first 2 columns. If there were any, the beam entering at position "1" would hit a ball or be deflected by a ball in column 2. You can mark a "free position" with a right mouse click (see also keyboard shortcuts).<br /><br />Example: There are 12 markers in the first 2 columns.
sl: Gotovi smo, da ni nobenih žogic v prvih dveh stolpcih. Če bi bile, bi žarek, ki vstopi pri "1" zadel žogico v 1. stolpcu oziroma se odklonil zaradi žogice v 2. stolpcu. "Prosti položaj" lahko označite z desnim miškinim klikom (prav tako si poglejte bližnjice na tipkovnici).<br /><br />Primer: V prvih dveh stolpcih je 12 označb.

en: Click on "Next".
sl: Kliknite "Naprej".

en: Marking balls
sl: Označevanje žogic

en: When you have worked out where a ball is, please use the left mouse button to mark it. To remove a ball mark, use the left mouse button again. Last tip: If you are not sure about a position, you can use a right click on a ball to mark it as "unsure". (See also keyboard shortcuts.)<br /><br />Example: We marked one position as sure, the other one as unsure.
sl: Ko ste ugotovili, kje je žogica, uporabite levi miškin gumb da jo označite. Da odstranite oznako žogice, ponovno uporabite levi miškin gumb. Zadnji nasvet: Če niste gotovi glede položaja žogice, jo lahko označite kot "negotovo" z desnim miškinim gumbom. (prav tako si oglejte bližnjice na tipkovnici.)<br /><br />Primer: En položaj smo označili kot gotov, drugega kot negotovega.

en: Let us play!
sl: Pa se igrajmo!

en: <b>Congratulations!</b> You now know <b>all the rules</b> for KBlackBox.<br /><br /><b>You can start to play.</b> Try to finish this tutorial game by yourself!<br /><br />Tip: We have sent in enough beams to deduce the positions of the 3 balls with certainty. Of course, you can use some more shots if needed.
sl: <b>Čestitke!</b> Zdaj poznate <b>vsa pravila</b> igre KBlackBox.<br /><br /> <b>Zdaj lahko začnete igrati.</b> Poizkusite sami dokončati ta vodnik!<br /><br />Nasvet: V črno škatlo smo poslali tri žarke. Dovolj, da lahko z gotovostjo ugotovite položaj treh žogic. Seveda lahko uporabite več žarkov, če je potrebno.

en: Finish placing the balls and click on "Done!" when you are done!
sl: Dokončajte postavljanje žogic in kliknite "Končano!", ko boste končali!

note: i18n: ectx: label, entry (theme), group (KBlackBox Setup)
en: File of the current theme of the graphic elements. (SVGZ file with path and file extension)
sl: Datoteka grafičnih predmetov trenutne teme (datoteka SVGZ s potjo in pripono)

note: i18n: ectx: label, entry (balls), group (KBlackBox Setup)
en: Number of balls for custom difficulty level
sl: Število žogic za težavnostno stopnjo po meri

note: i18n: ectx: label, entry (columns), group (KBlackBox Setup)
en: Number of columns of the board for custom difficulty level
sl: Število stolpcev plošče za težavnostno stopnjo po meri

note: i18n: ectx: label, entry (rows), group (KBlackBox Setup)
en: Number of rows of the board for custom difficuty level
sl: Število vrstic plošče za težavnostno stopnjo po meri

en: Find the balls hidden in the black box by shooting laser beams!
sl: S streli z laserji najdite žogice skrite v črni škatli!

en: Developer of version 0.4.
sl: Razvijalec različice 0.4.

en: Original developer
sl: Izvorni razvijalec

en: Artist
sl: Umetnik
