kdegames - en to sq translation catalogue (60 entries)

[ctx: A number between 1 and 99 is displayed in front of it.]
en:  ball |  balls
sq[0]:  top
sq[1]:  topa

[ctx: A number between 2 and 30 is displayed in front of it.]
en:  column |  columns
sq[0]:  shtyllë
sq[1]:  shtylla

[ctx: A number between 2 and 30 is displayed in front of it.]
en:  row |  rows
sq[0]:  rresht
sq[1]:  rreshta

en: Start Tutorial
sq: Nis Tutorialin

en: Start tutorial
sq: Nis mësimin

en: <qt>The <b>tutorial</b> is a fast, user friendly and interactive way to learn the rules of the game. Start it if you do not know them!</qt>
sq: <qt><b>Mësimi</b> është një mënyrë e shpejtë, miqësore dhe interaktive për të mësuar rregullat e lojës. Nise nëse nuk i njeh ato!</qt>

en: New Sandbox Game
sq: Lojë e Re Sandbox

en: Start a new sandbox game
sq: Nis një lojë të re sandbox

[ctx: This is the last action of a game to check the result, when the user is done.]
en: Done!
sq: U Bë!

en: Give up the game
sq: Lëre lojën

en: Move Down
sq: Lëvize Poshtë

en: Move Up
sq: Lëvize Sipër

en: Move Left
sq: Lëvize Majtas

en: Move Right
sq: Lëvize Djathtas

en: Switch Ball or Shoot Laser
sq: Ndërro Topin ose Lazerin e Goditjes

en: Switch Marker
sq: Shënuesi i Çelësit

en: First, you need to remove 1 ball from the black box. | First, you need to remove %1 balls from the black box.
sq[0]: Fillimisht, ju duhet të hiqni 1 top nga kutija e zezë.
sq[1]: Fillimisht, ju duhet të hiqni %1 topa nga kutija e zezë.

en: Game over.
sq: Loja përfundoi.

en: Game paused.
sq: Loja në pauzë.

en: Check positions
sq: Kontrollo pozicionet

en: Game paused.<br />Press "%1" to resume.
sq: Loja në pauzë.<br />Kliko "%1" për ta rinisur.

en: Custom Game
sq: Lojë me Përzgjedhje

en: Solve
sq: Zgjidhe

en: Give up
sq: Dorëzohu

en: You have placed %1.
     | You have placed %1.
sq[0]: Ju keni vendosur %1.
sq[1]: Ju keni vendosur %1.

en: Do you really want to give up this game?
sq: Dëshironi me të vërtetë të dorëzoheni në këtë lojë?

en: This will be the end of the current game!
sq: Ky do të jetë fundi i lojës së tanishme!

en: Start new game
sq: Nis një lojë të re

en: Score
sq: Rezultati

en: Tutorial
sq: Manuali

en: Displays the progress of the tutorial.
sq: Shfaq progresin e ndihmës.

en: Describes what you should do to reach the next tutorial step.
sq: Përshkruan çfarë duhet të bëni për të arritur hapin tjetër të ndihmës.

[ctx: Previous tutorial step]
en: &Previous
sq: &E Mëparshme

en: Go back to the previous tutorial step.
sq: Kthehu mbrapsht tek hapi tjetër i tutorialit.

[ctx: Next tutorial step]
en: &Next
sq: &Tjetra

en: Go to the next tutorial step.
sq: Shko tek hapi tjetër i tutorialit.

en: Welcome!
sq: Mirëseerdhët!

en: Click on "Next"
sq: Klikoni tek "Tjetra"

en: Black box principles
sq: Parimet e kutisë së zezë

en: Please click on the marked laser to shoot a beam into the black box.
sq: Ju lutemi klikoni në lazerin e përzgjedhur për të lëshuar një rreze në kutinë e zezë.

en: No interaction
sq: Nuk ka ndërveprim

en: Now shoot the marked laser to discover the first kind of interaction.
sq: Tani lëshoni lazerin e përzgjedhur për të zbuluar llojin e parë të ndërveprimit.

en: Hit
sq: Godite

en: Shoot the marked laser to discover the second kind of interaction.
sq: Qëllo me lazerin e dytë të përzgjedhur për të zbuluar llojin e dytë të ndërveprimit.

en: Simple deflection
sq: Pasqyrim i thjeshtë

en: Several deflections
sq: Shumë pasqyrime

en: Shoot the marked laser to discover another kind of result.
sq: Qëllo me lazerin e shënuar për të zbuluar një rezultat tjetër.

en: Reflection
sq: Pasqyrimi

en: Shoot the marked laser to see another backward reflection case.
sq: Qëllo me lazerin e shënuar për të parë një rast tjetër të reflektimit dytësor.

en: Special reflection
sq: Paqyrim i veçantë

en: Nearly done. Click on "Next".
sq: Gati u krye. klikoni tek "Tjetra".

en: Marker for "free position"
sq: Shënues për "pozicion të lirë"

en: Click on "Next".
sq: Klikoni tek "Tjetra"

en: Marking balls
sq: Shënoni topat

en: Let us play!
sq: Le të luajmë!

en: Finish placing the balls and click on "Done!" when you are done!
sq: Përfundoni vendosjen e topave dhe klikoni tek "U Bë!" kur të përfundoni!

note: i18n: ectx: label, entry (balls), group (KBlackBox Setup)
en: Number of balls for custom difficulty level
sq: Numri i topave për nivelin e parazgjedhur të vështirësisë

en: Find the balls hidden in the black box by shooting laser beams!
sq: Gjeni topat e fshehur në kutinë e zezë duke gjuajtur me rreze lazer!

en: Original developer
sq: Krijuesi fillestar

en: Artist
sq: Artisti
