kdegames - en to bs translation catalogue (20 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (General)
en: The graphical theme to be used.
bs: Grafička tema koju treba koristiti.

note: i18n: ectx: label, entry (Sounds), group (Preferences)
en: Whether sound effects should be played.
bs: Da li puštati zvuk.

en: Score List : 0 - 0 - 0 - 0 - 0 - 0 - 0 - 0
bs: Lista rezultata : 0 - 0 - 0 - 0 - 0 - 0 - 0 - 0

en: Score List : %1 - %2 - %3 - %4 - %5 - %6 - %7 - %8
bs: Lista rezultata : %1 - %2 - %3 - %4 - %5 - %6 - %7 - %8

en: Game Resumed!
bs: Igra nastavljena!

en: Game Paused!
bs: Igra zaustavljena!

en: Game Start!
bs: Igra počela!

en: Game Over!
bs: Kraj igre!

en: You Win!
bs: Pobijedili ste!

en: You Lose!
bs: Izgubili ste!

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
bs: Glavna alatna traka

en: Points: %1 - Lines: %2 - Level: %3
bs: Poena:%1 - Redova:%2 - Nivo:%3

en: Points: 0 - Lines: 0 - Level: 0
bs: Poena:0 - Redova:0 - Nivo:0

en: (c) 2007, Mauricio Piacentini
bs: © 2007 Mauricio Piacentini

en: Author
bs: Autor

en: Developer
bs: Programer

en: New design of KBlocks for AI and tetris research platform
bs: Novi dizajn Kbloka za AI(Vještačka Inteligencija) i tetris platformu

en: Oxygen art for KDE4
bs: Oksigen umjetnost za KDE4

en: Setup kblocks game running mode.
    	0 = Desktop Mode	1 = Game Engine Mode
    	2 = Gui Mode	3 = Player Mode
bs: Režim rada K‑blokova.
    	0 = režim površi	1 = režim motora igre
    	2 = režim GUI‑ja	3 = režim igrača

en: Setup the configuration file for tetris researcher mode. Not for desktop users.
bs: Postavljanje konfiguracijskih datoteka za istraživački način.Ne za desktop korisnike.
