KDE 4 - en to nb translation catalogue (28 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (General)
en: The graphical theme to be used.
nb: Det grafiske temaet som skal brukes.

note: i18n: ectx: label, entry (Sounds), group (Preferences)
en: Whether sound effects should be played.
nb: Om lydeffekter skal spilles.

en: Score List : 0 - 0 - 0 - 0 - 0 - 0 - 0 - 0
nb: Poengliste: 0 – 0 – 0 – 0 – 0 – 0 – 0 – 0 : 0 – 0 – 0 – 0 – 0 – 0 – 0 – 0

en: Score List : %1 - %2 - %3 - %4 - %5 - %6 - %7 - %8
nb: Poengliste: %1 – %2 – %3 – %4 – %5 – %6 – %7 – %8 : %1 – %2 – %3 – %4 – %5 – %6 – %7 – %8

en: Rotate Piece Clockwise
nb: Roter brikke med klokka

en: Rotate Piece Counter Clockwise
nb: Roter brikke mot klokka

en: Move Piece Left
nb: Flytt brikke mot venstre

en: Move Piece Right
nb: Flytt brikke mot høyre

en: Move Piece Down
nb: Flytt brikke ned

en: Drop the Piece
nb: Slipp brikke

en: Game Resumed!
nb: Spillet gjenopptatt!

en: Game Paused!
nb: Pause i spillet!

en: Game Start!
nb: Spillstart!

en: Game Over!
nb: Spillet er ute!

en: You Win!
nb: Du vant!

en: You Lose!
nb: Du tapte!

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nb: Hovedverktøylinje

en: Points: %1 - Lines: %2 - Level: %3
nb: Poeng: %1 – linjer: %2 – brett: %3

en: Single Game
nb: Ett spill

en: Human vs AI
nb: Mennesker mot datamaskin

en: Points: 0 - Lines: 0 - Level: 0
nb: Poeng: 0 – linjer: 0 – brett: 0

en: (c) 2007, Mauricio Piacentini
nb: © 2007 Mauricio Piacentini

en: Author
nb: Forfatter

en: Developer
nb: Utvikler

en: New design of KBlocks for AI and tetris research platform
nb: Ny utforming av KBlocks for datamotstander og forskningsplattform for Tetris

en: Oxygen art for KDE4
nb: Oxygen-bilder for KDE 4

en: Setup kblocks game running mode.
    	0 = Desktop Mode	1 = Game Engine Mode
    	2 = Gui Mode	3 = Player Mode
nb: Velg kjøremodus for KBlocks.
    	0 = skrivebordsmodus	1 = spilllemotormodus
    	2 = grafisk modus	3 = spillermodus

en: Setup the configuration file for tetris researcher mode. Not for desktop users.
nb: Sett opp oppsettsfila for Tetris-forsking. Ikke for vanlige brukere.
