kio4 - en to bg translation catalogue (49 entries)

[ctx: KBookmark|Bookmark separator]
en: --- separator ---
bg: --- разделител ---

[ctx: KBookmarkContextMenu|@action:inmenu]
en: Add Bookmark Here
bg: Добавяне на отметка тук

[ctx: KBookmarkContextMenu|@action:inmenu]
en: Open Folder in Bookmark Editor
bg: Отваряне на папката в редактора на отметки

[ctx: KBookmarkContextMenu|@action:inmenu]
en: Delete Folder
bg: Изтриване на папка

[ctx: KBookmarkContextMenu|@action:inmenu]
en: Properties
bg: Свойства

[ctx: KBookmarkContextMenu|@action:inmenu]
en: Copy Link Address
bg: Копиране на адреса

[ctx: KBookmarkContextMenu|@action:inmenu]
en: Delete Bookmark
bg: Изтриване на отметка

[ctx: KBookmarkContextMenu|@action:inmenu]
en: Open Folder in Tabs
bg: Отваряне на папката в раздели

[ctx: KBookmarkContextMenu|@info]
en: Cannot add bookmark with empty URL.
bg: Не може да се добави отметка с празен URL адрес.

[ctx: KBookmarkContextMenu|@title:window]
en: Bookmark Folder Deletion
bg: Изтриване на папка с отметки

[ctx: KBookmarkContextMenu|@title:window]
en: Bookmark Deletion
bg: Изтриване на отметка

[ctx: KBookmarkContextMenu|]
en: Are you sure you wish to remove the bookmark folder
    "%1"?
bg: Наистина ли искате да премахнете папката с отметки
    "%1 "?

[ctx: KBookmarkContextMenu|]
en: Are you sure you wish to remove the bookmark
    "%1"?
bg: Наистина ли искате да премахнете отметката
    "%1 "?

[ctx: KBookmarkDialog|@label:textbox]
en: Name:
bg: Име:

[ctx: KBookmarkDialog|@label:textbox]
en: Location:
bg: Местоположение:

[ctx: KBookmarkDialog|@label:textbox]
en: Comment:
bg: Коментар:

[ctx: KBookmarkDialog|@action:button]
en: Update
bg: Обновяване

[ctx: KBookmarkDialog|@title:window]
en: Bookmark Properties
bg: Свойства на отметките

[ctx: KBookmarkDialog|@action:button]
en: &New Folder...
bg: &Нова папка...

[ctx: KBookmarkDialog|@action:button]
en: Add
bg: Добавяне

[ctx: KBookmarkDialog|@title:window]
en: Add Bookmark
bg: Добавяне на отметка

[ctx: KBookmarkDialog|@title:window]
en: Add Bookmarks
bg: Добавяне на отметки

[ctx: KBookmarkDialog|@title:window]
en: Select Folder
bg: Избор на папка

[ctx: KBookmarkDialog|@title:window]
en: New Folder
bg: Нова папка

[ctx: KBookmarkDialog|@title:window]
en: Create New Bookmark Folder
bg: Създаване на нова папка за отметки

[ctx: KBookmarkDialog|@title:window]
en: Create New Bookmark Folder in %1
bg: Създаване на нова папка за отметки в %1

[ctx: KBookmarkDialog|@label:textbox]
en: New folder:
bg: Нова папка:

[ctx: KBookmarkDialog|name of the container of all browser bookmarks]
en: Bookmarks
bg: Отметки

[ctx: KNSBookmarkImporterImpl|]
en: HTML Files (*.html)
bg: HTML файлове (* .html)

[ctx: KNSBookmarkImporterImpl|]
en: *.html|HTML Files (*.html)
bg: *.html|HTML файлове (*.html)

[ctx: KNSBookmarkImporterImpl|]
en: Could not find %1. Netscape is probably not installed. Aborting the export.
bg: Неуспешно намиране на %1. Netscape вероятно не е инсталиран. Прекратяване на експортирането.

[ctx: KNSBookmarkImporterImpl|]
en: Netscape not found
bg: Netscape не е намерен

[ctx: KNSBookmarkImporterImpl|]
en: <!-- This file was generated by Konqueror -->
bg: <!-- Този файл е генериран от Konqueror -->

[ctx: KNSBookmarkImporterImpl|]
en: Bookmarks
bg: Отметки

[ctx: KOperaBookmarkImporterImpl|]
en: Opera Bookmark Files (*.adr)
bg: Файлове с отметки на Opera (* .adr)

[ctx: KOperaBookmarkImporterImpl|]
en: *.adr|Opera Bookmark Files (*.adr)
bg: *.adr|Отметки на Opera (*.adr)

[ctx: KBookmarkManager|]
en: Cannot launch keditbookmarks.
    
    Most likely you do not have keditbookmarks currently installed
bg: Не можете да стартирате keditbookmarks.
    
    Най-вероятно в момента нямате инсталирани keditbookmark

[ctx: KBookmarkManager|]
en: Unable to save bookmarks in %1. Reported error was: %2. This error message will only be shown once. The cause of the error needs to be fixed as quickly as possible, which is most likely a full hard drive.
bg: Не може да се запазят отметки в %1. Съобщената грешка беше: %2. Това съобщение за грешка ще се показва само веднъж. Причината за грешката трябва да бъде отстранена възможно най-бързо. Най-често се касае за пълен твърд диск.

[ctx: KBookmarkMenu|@action:inmenu]
en: Open Folder in Tabs
bg: Отваряне на папката в раздели

[ctx: KBookmarkMenu|@info:tooltip]
en: Open all bookmarks in this folder as a new tab
bg: Отваряне на всички отметки в тази папка като нов раздел

[ctx: KBookmarkMenu|@action:inmenu]
en: Bookmark Tabs as Folder...
bg: Добавяне на раздел като папка...

[ctx: KBookmarkMenu|@info:tooltip]
en: Add a folder of bookmarks for all open tabs
bg: Добавяне на папка с отметки за всички отворени раздели

[ctx: KBookmarkMenu|@info:tooltip]
en: Edit your bookmark collection in a separate window
bg: Редактиране на вашата колекция от отметки в отделен прозорец

[ctx: KBookmarkMenu|@action:inmenu]
en: New Bookmark Folder...
bg: Нова папка за отметки...

[ctx: KBookmarkMenu|@info:tooltip]
en: Create a new bookmark folder in this menu
bg: Създаване на нова папка с отметки в това меню

[ctx: KonqBookmarkContextMenu|@action:inmenu]
en: Hide in Toolbar
bg: Скриване в лентата с инструментите

[ctx: KonqBookmarkContextMenu|@action:inmenu]
en: Show in Toolbar
bg: Показване в лентата с инструментите

[ctx: KonqBookmarkContextMenu|@action:inmenu]
en: Open in New Window
bg: Отваряне в нов прозорец

[ctx: KonqBookmarkContextMenu|@action:inmenu]
en: Open in New Tab
bg: Отваряне в нов подпрозорец
