kbounce - en to cs translation catalogue (32 entries)

en: No background pictures found.
cs: Nebyly nalezeny obrázky pro pozadí.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseRandomBackgroundPictures)
en: Enable random pictures as background
cs: Povolit náhodné obrázky jako pozadí

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgoundPicturePathLabel)
en: Choose picture path:
cs: Vyberte cestu k obrázkům:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Preview
cs: Náhled

en: Welcome to KBounce.
     Click to start a game
cs: Vítejte v KBounce.
     Kliknutím zahájíte hru

en: Paused
     Click to resume
cs: Pozastaveno
     Klikněte pro pokračování

en: You have successfully cleared more than %1% of the board
cs: Úspěšně jste vyčistil více než %1% desky.

en: %1 points: %2 points per remaining life
cs: %1 bodů: zbývá %2 bodů na život

en: %1 points: Bonus
cs: %1 bodů: Bonus

en: %1 points: Total score for this level
cs: %1 bodů: Celkové skóre pro tuto úroveň

en: On to level %1. Remember you get %2 lives this time!
cs: Dál do úrovně %1, pamatujte, že nyní máte %2 životů!

en: Game over.
     Click to start a game
cs: Hra skončena.
     Kliknutím zahájíte hru

note: i18n: ectx: label, entry (PlaySounds), group (Sound)
en: Whether game sounds are played.
cs: Zda se mají přehrávat zvuky ve hře.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
cs: Hlavní panel nástrojů

en: Bounce Ball Game
cs: Hra s poskakujícími míčky

en: Original author
cs: Původní autor

en: Highscore
cs: Nejvyšší skóre

en: Contributions
cs: Příspěvky

en: Port to KDE4. Current maintainer
cs: Přenos do KDE4. Aktuální správce

en: Port to QGraphicsView framework
cs: Přenos do frameworku QGraphicsView

en: Image Background and Fixes
cs: Obrázek na pozadí a opravy

en: Level: %1
cs: Úroveň: %1

en: Score: %1
cs: Skóre: %1

en: Filled: %1%
cs: Vyplněno: %1%

en: Lives: %1
cs: Životy: %1

en: Time: %1
cs: Čas: %1

en: &Play Sounds
cs: &Přehrávat zvuky

en: Are you sure you want to quit the current game?
cs: Opravdu si přejete ukončit tuto hru?

[ctx: @action;button]
en: Quit Game
cs: Ukončit hru

en: Game over. Click to start a game
cs: Konec hry. Kliknutím zahájíte hru

en: Theme
cs: Motiv

en: Background
cs: Pozadí
