kbounce - en to csb translation catalogue (19 entries)

en: You have successfully cleared more than %1% of the board
csb: Môsz wëczëszczoné wicy jak %1% planszë

en: %1 points: %2 points per remaining life
csb: %1 pkt: pò %2 pkt na òstałé żëcé

en: %1 points: Bonus
csb: %1 pkt: Bònus

en: %1 points: Total score for this level
csb: %1 pkt: Całownô wëszłosc za tã równiã

en: On to level %1. Remember you get %2 lives this time!
csb: Równiô %1. Wdôrzë, że môsz terô %2 prób!

note: i18n: ectx: label, entry (PlaySounds), group (Sound)
en: Whether game sounds are played.
csb: Czë grac zwãczi.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
csb: Przédno lëstwa nôrzãdzów

en: Original author
csb: Òridżinalny aùtor

en: Highscore
csb: Nôlepszi

en: Contributions
csb: Wkłôd

en: Port to KDE4. Current maintainer
csb: Pòrt do KDE4. Biéżny òpiekùn

en: Port to QGraphicsView framework
csb: Wersjô brëkùjącô QGraphicsView

en: Level: %1
csb: Równiô: %1

en: Score: %1
csb: Wëszłosc: %1

en: Filled: %1%
csb: Wëfùlowóné: %1%

en: Lives: %1
csb: Żëca: %1

en: Time: %1
csb: Czas: %1

en: &Play Sounds
csb: &Grôj zwãczi

en: Theme
csb: Téma
