kbounce - en to da translation catalogue (27 entries)

en: No background pictures found.
da: Ingen baggrundsbilleder fundet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseRandomBackgroundPictures)
en: Enable random pictures as background
da: Aktivér tilfældige billeder som baggrund

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgoundPicturePathLabel)
en: Choose picture path:
da: Vælg sti til billeder:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Preview
da: Forhåndsvisning

en: Welcome to KBounce.
     Click to start a game
da: Velkommen til KBounce.
     Klik for at starte et nyt spil

en: Paused
     Click to resume
da: På pause
     Klik for at genoptage

en: You have successfully cleared more than %1% of the board
da: Du har ryddet mere end %1% af brættet

en: %1 points: %2 points per remaining life
da: %1 point: %2 point pr tilbageværende liv

en: %1 points: Total score for this level
da: %1 points: Total score for denne bane

en: On to level %1. Remember you get %2 lives this time!
da: Videre til bane %1, husk du får %2 liv denne gang!

en: Game over.
     Click to start a game
da: Spillet er slut.
     Klik for at starte et spil

note: i18n: ectx: label, entry (PlaySounds), group (Sound)
en: Whether game sounds are played.
da: Om spillyde afspilles.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
da: Hovedværktøjslinje

en: Bounce Ball Game
da: Hoppeboldspil

en: Original author
da: Oprindelig forfatter

en: Highscore
da: Topscore

en: Contributions
da: Bidrag

en: Port to KDE4. Current maintainer
da: Portering til KDE4. Nuværende vedligeholder

en: Port to QGraphicsView framework
da: Portering til QGraphicsView-strukturen

en: Image Background and Fixes
da: Billedbaggrund og rettelser

en: Level: %1
da: Bane: %1

en: Filled: %1%
da: Udfyldt: %1%

en: Lives: %1
da: Liv: %1

en: Time: %1
da: Tid: %1

en: Are you sure you want to quit the current game?
da: Vil du afslutte det kørende spil?

[ctx: @action;button]
en: Quit Game
da: Afslut spil

en: Game over. Click to start a game
da: Spillet er slut. Klik for at starte et spil
