kbounce - en to el translation catalogue (32 entries)

en: No background pictures found.
el: Δε βρέθηκαν εικόνες φόντου.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseRandomBackgroundPictures)
en: Enable random pictures as background
el: Ενεργοποίηση τυχαίων εικόνων ως φόντο

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgoundPicturePathLabel)
en: Choose picture path:
el: Επιλογή διαδρομής εικόνας:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Welcome to KBounce.
     Click to start a game
el: Καλώς ήρθατε στο KBounce.
     Κάντε κλικ για να ξεκινήσετε ένα παιχνίδι

en: Paused
     Click to resume
el: Παύση
    Κάντε κλικ για να συνεχίσετε

en: You have successfully cleared more than %1% of the board
el: Έχετε καθαρίσει επιτυχώς περισσότερο από το %1% του πίνακα

en: %1 points: %2 points per remaining life
el: %1 πόντοι: %2 πόντοι για κάθε παραμένουσα ζωή

en: %1 points: Bonus
el: %1 πόντοι: Μπόνους

en: %1 points: Total score for this level
el: %1 πόντοι: Συνολική βαθμολογία για αυτό το επίπεδο

en: On to level %1. Remember you get %2 lives this time!
el: Προς το επίπεδο %1. Θυμηθείτε ότι παίρνετε %2 ζωές αυτή τη φορά!

en: Game over.
     Click to start a game
el: Τέλος παιχνιδιού.
     Κάντε κλικ για να ξεκινήσετε ένα παιχνίδι

note: i18n: ectx: label, entry (PlaySounds), group (Sound)
en: Whether game sounds are played.
el: Αν θα γίνεται αναπαραγωγή των ήχων του παιχνιδιού.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
el: Κύρια γραμμή εργαλείων

en: Bounce Ball Game
el: Παιχνίδι με μπάλες αναπήδησης

en: Original author
el: Αρχικός συγγραφέας

en: Highscore
el: Υψηλή βαθμολογία

en: Contributions
el: Συνεισφορές

en: Port to KDE4. Current maintainer
el: Προσαρμογή στο KDE4. Τρέχων συντηρητής

en: Port to QGraphicsView framework
el: Μεταφορά στο πλαίσιο εργασίας QGraphicsView

en: Image Background and Fixes
el: Εικόνα φόντου και διορθώσεις

en: Level: %1
el: Επίπεδο: %1

en: Score: %1
el: Βαθμός: %1

en: Filled: %1%
el: Γεμισμένη περιοχή: %1%

en: Lives: %1
el: Ζωές: %1

en: Time: %1
el: Χρόνος: %1

en: &Play Sounds
el: &Αναπαραγωγή ήχων

en: Are you sure you want to quit the current game?
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να κλείσετε το τρέχον παιχνίδι;

[ctx: @action;button]
en: Quit Game
el: Έξοδος από το παιχνίδι

en: Game over. Click to start a game
el: Τέλος παιχνιδιού. Κάντε κλικ για να ξεκινήσετε ένα παιχνίδι

en: Theme
el: Θέμα

en: Background
el: Φόντο
