kbounce - en to eo translation catalogue (21 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Preview
eo: Antaŭrigardo

en: You have successfully cleared more than %1% of the board
eo: Vi sukcese plenumis pli ol %1% de la tabulo

en: %1 points: %2 points per remaining life
eo: %1 poentoj: %2 poentoj po ĉiu restanta vivo

en: %1 points: Bonus
eo: %1 poentoj: bonuso

en: %1 points: Total score for this level
eo: %1 poentoj: poentosumo por tiu ĉi nivelo

en: On to level %1. Remember you get %2 lives this time!
eo: Je la nivelo %1. Memoru, ke vi ricevis %2 vivojn tiufoje!

note: i18n: ectx: label, entry (PlaySounds), group (Sound)
en: Whether game sounds are played.
eo: Ĉu ludi sonojn.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eo: Precipa ilobreto

en: Original author
eo: Origina aŭtoro

en: Highscore
eo: Rekordoj

en: Contributions
eo: Kontribuoj

en: Port to KDE4. Current maintainer
eo: Portado al KDE4. Nuna fleganto

en: Port to QGraphicsView framework
eo: Portado al QGraphicsView ilaro

en: Level: %1
eo: Nivelo: %1

en: Score: %1
eo: Poentoj: %1

en: Filled: %1%
eo: Plenigita: %1%

en: Lives: %1
eo: Vivoj: %1

en: Time: %1
eo: Tempo: %1

en: &Play Sounds
eo: &Ludi sonojn

en: Theme
eo: Etoso

en: Background
eo: Fono
