kbounce - en to fa translation catalogue (26 entries)

en: Welcome to KBounce.
     Click to start a game
fa: به توپ‌های جهنده خوش آمدید.
     برای آغاز بازی مهار+N یا فاصله را فشار دهید

en: You have successfully cleared more than %1% of the board
fa: بیش از %1٪ تخته را با موفقیت آشکار کرده‌اید

en: %1 points: %2 points per remaining life
fa: %1 امتیاز: %2 امتیاز برای هر جان باقی‌مانده

en: %1 points: Bonus
fa: %1 امتیاز: جایزه

en: %1 points: Total score for this level
fa: %1 امتیاز: مجموع امتیاز برای این سطح

en: On to level %1. Remember you get %2 lives this time!
fa: پیش به سطح %1. به یاد داشته باشید، حالا %2 جان گرفتید!

note: i18n: ectx: label, entry (PlaySounds), group (Sound)
en: Whether game sounds are played.
fa: آیا صداهای بازی پخش می‌شوند.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
fa: میله ابزار اصلی

en: KBounce
fa: توپ‌های جهنده

en: Stefan Schimanski
fa: استفان شیمانسکی

en: Original author
fa: نویسنده اصلی

en: Sandro Sigala
fa: ساندرو سیگالا

en: Highscore
fa: امتیاز بالا

en: Benjamin Meyer
fa: بنیامین مِیر

en: Contributions
fa: اعانه‌‌‌ها

en: Tomasz Boczkowski
fa: توماس بوکزکُوسکی

en: Port to KDE4. Current maintainer
fa: تبدیل به KDE4، نگه‌دارنده فعلی

en: Dmitry Suzdalev
fa: دیمیتری سوزدالو

en: Port to QGraphicsView framework
fa: انتقال به چهارچوب QGraphicsView

en: Level: %1
fa: سطح: %1

en: Score: %1
fa: امتیاز: %1

en: Filled: %1%
fa: پرشده: %1٪

en: Lives: %1
fa: جان: %1

en: Time: %1
fa: زمان: %1

en: &Play Sounds
fa: &پخش صداها‌

en: Theme
fa: چهره
