kbounce - en to fi translation catalogue (31 entries)

en: No background pictures found.
fi: Taustakuvia ei löytynyt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseRandomBackgroundPictures)
en: Enable random pictures as background
fi: Käytä taustana satunnaisia kuvia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgoundPicturePathLabel)
en: Choose picture path:
fi: Anna kuvien sijainti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Preview
fi: Esikatselu

en: Welcome to KBounce.
     Click to start a game
fi: Tervetuloa KBounce-peliin.
    Aloita peli napsauttamalla.

en: Paused
     Click to resume
fi: Tauko
     Jatka napsauttamalla

en: You have successfully cleared more than %1% of the board
fi: Olet onnistunut tyhjentämään yli %1 % laudasta.

en: %1 points: %2 points per remaining life
fi: %1 pistettä: %2 pistettä jäljellä olevaa elämää kohden

en: %1 points: Bonus
fi: %1 pistettä: Bonus

en: %1 points: Total score for this level
fi: %1 pistettä: Yhteispisteet tälle tasolle

en: On to level %1. Remember you get %2 lives this time!
fi: Tasolle %1. Muista, että saat %2 elämää tällä kertaa!

en: Game over.
     Click to start a game
fi: Peli loppu.
     Aloita peli napsauttamalla

note: i18n: ectx: label, entry (PlaySounds), group (Sound)
en: Whether game sounds are played.
fi: Soitetaanko pelin äänet.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
fi: Päätyökalurivi

en: Bounce Ball Game
fi: Pomppupallopeli

en: (c) 2000-2005, Stefan Schimanski
    (c) 2007, Tomasz Boczkowski
fi: © 2000–2005 Stefan Schimanski
    © 2007 Tomasz Boczkowski

en: Original author
fi: Alkuperäinen tekijä

en: Highscore
fi: Ennätys

en: Contributions
fi: Avustanut

en: Port to KDE4. Current maintainer
fi: KDE4-siirros, nykyinen ylläpitäjä

en: Port to QGraphicsView framework
fi: QGraphicsView-siirros

en: Image Background and Fixes
fi: Kuvatausta sekä korjauksia

en: Level: %1
fi: Taso: %1

en: Score: %1
fi: Pisteet: %1

en: Filled: %1%
fi: Täytetty alue: %1 %

en: Lives: %1
fi: Elämiä: %1

en: Time: %1
fi: Aika: %1

en: &Play Sounds
fi: &Käytä ääniä

en: Game over. Click to start a game
fi: Peli loppu. Aloita peli napsauttamalla

en: Theme
fi: Teema

en: Background
fi: Tausta
