kbounce - en to hi translation catalogue (24 entries)

en: You have successfully cleared more than %1% of the board
hi: आपने सफलता पूर्वक %1% से अधिक बिसात को साफ कर दिया है

en: %1 points: %2 points per remaining life
hi: %1 पाइंट्स: %2 पाइंट्स प्रति बचा हुआ जीवन

en: %1 points: Bonus
hi: %1 पाइंट्स: बोनस

en: %1 points: Total score for this level
hi: %1 प्वाइंट्स: इस स्तर के लिए कुल अंक

en: On to level %1. Remember you get %2 lives this time!
hi: स्तर %1 पर. याद रखें आपको इस बार %2 जीवन मिला!

note: i18n: ectx: label, entry (PlaySounds), group (Sound)
en: Whether game sounds are played.
hi: क्या खेल ध्वनियों को बजाना है.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
hi: मुख्य औज़ार पट्टी

en: KBounce
hi: के-बाउंस

en: Stefan Schimanski
hi: स्टीफन शिमांस्की

en: Original author
hi: मूल लेखक

en: Sandro Sigala
hi: सांद्रो सिगाला

en: Highscore
hi: सर्वाधिक अंक

en: Benjamin Meyer
hi: बेंजामिन मेयर

en: Contributions
hi: मदद

en: Tomasz Boczkowski
hi: टोमास्ज बोक्जकोव्स्की

en: Dmitry Suzdalev
hi: दमित्रि सुज्दालेव

en: Port to QGraphicsView framework
hi: क्यूग्राफिक्सव्यू फ्रेमवर्क पर पोर्ट

en: Level: %1
hi: स्तरः %1

en: Score: %1
hi: अंकः %1

en: Filled: %1%
hi: भरा हुआ: %1%

en: Lives: %1
hi: जीवनः %1

en: Time: %1
hi: समय: %1

en: &Play Sounds
hi: ध्वनि दें (&P)

en: Theme
hi: प्रसंग
