kbounce - en to hne translation catalogue (26 entries)

en: Welcome to KBounce.
     Click to start a game
hne: केबाउंस मं आप मन के स्वागत हे.
     खेल चालू करे बर क्लिक करव

en: You have successfully cleared more than %1% of the board
hne: आप मन सफलता से %1% से अधिक बिसात ल साफ कर दे हो

en: %1 points: %2 points per remaining life
hne: %1 अंक: %2 अंक हर बचे जीवन बर

en: %1 points: Bonus
hne: %1 अंक: बोनस

en: %1 points: Total score for this level
hne: %1 अंक: ए स्तर बर कुल अंक

en: On to level %1. Remember you get %2 lives this time!
hne: स्तर %1 पर. याद रखव आप मन ल ए बार %2 जीवन मिलिस!

note: i18n: ectx: label, entry (PlaySounds), group (Sound)
en: Whether game sounds are played.
hne: का खेल अवाज बजाना हे.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
hne: मुख्य औजार पट्टी

en: KBounce
hne: के-बाउंस

en: Stefan Schimanski
hne: स्टीफन सिमांस्की

en: Original author
hne: मूल लेखक

en: Sandro Sigala
hne: सांद्रो सिगाला

en: Highscore
hne: सर्वाधिक अंक

en: Benjamin Meyer
hne: बेंजामिन मेयर

en: Contributions
hne: मदद

en: Tomasz Boczkowski
hne: टोमास्ज बोक्जकोव्स्की

en: Port to KDE4. Current maintainer
hne: केडीई४ मं पोर्ट. अभी हाल के मेंटेनर

en: Dmitry Suzdalev
hne: दमित्रि सुज्दालेव

en: Port to QGraphicsView framework
hne: क्यूग्राफिक्सव्यू फ्रेमवर्क मं पोर्ट

en: Level: %1
hne: स्तरः %1

en: Score: %1
hne: अंकः %1

en: Filled: %1%
hne: भरे हे: %1%

en: Lives: %1
hne: जीवनः %1

en: Time: %1
hne: समय: %1

en: &Play Sounds
hne: अवाज देव (&P)

en: Theme
hne: प्रसंग
