kbounce - en to nds translation catalogue (31 entries)

en: No background pictures found.
nds: Keen Achtergrundbiller funnen

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KBounceBackgroundSelector)
en: kbouncebackgroundselector
nds: Achtergrundköör för KBounce

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseRandomBackgroundPictures)
en: Enable random pictures as background
nds: Tofällig Achtergrundbild bruken.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgoundPicturePathLabel)
en: Choose picture path:
nds: En Bildpadd utsöken:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Preview
nds: Vöransicht

en: Welcome to KBounce.
     Click to start a game
nds: Willkamen bi KBounce.
    Klick, wenn Du en Speel starten wullt

en: Paused
     Click to resume
nds: Anhollen
     Klick, wenn Du wiederspelen wullt

en: You have successfully cleared more than %1% of the board
nds: Du hest mehr as %1% vun't Speelfeld leddigmaakt.

en: %1 points: %2 points per remaining life
nds: %1 Pünkt: %2 Pünkt per övrig Leven

en: %1 points: Bonus
nds: Togaav vun %1 Pünkt.

en: %1 points: Total score for this level
nds: Tosamen %1 Pünkt för disse Stoop.

en: On to level %1. Remember you get %2 lives this time!
nds: Wieder na Stoop %1. Du hest nu %2 Leven.

en: Game over.
     Click to start a game
nds: Speel vörbi.
     Klick, wenn Du en Speel starten wullt

note: i18n: ectx: label, entry (PlaySounds), group (Sound)
en: Whether game sounds are played.
nds: Kläng afspelen

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nds: Hööft-Warktüüchbalken

en: (c) 2000-2005, Stefan Schimanski
    (c) 2007, Tomasz Boczkowski
nds: © 2000-2005, Stefan Schimanski
    © 2007, Tomasz Boczkowski

en: Original author
nds: Orginaal-Schriever

en: Highscore
nds: Bestenlist

en: Contributions
nds: Bidrääg

en: Port to KDE4. Current maintainer
nds: Porteren na KDE 4. Pleger opstunns

en: Port to QGraphicsView framework
nds: Porteren na't QGraphicsView-Rahmenwark

en: Image Background and Fixes
nds: Bildachtergrund un Fehlerrichten

en: Level: %1
nds: Stoop: %1

en: Score: %1
nds: Pünkt: %1

en: Filled: %1%
nds: Vullmaakt: %1%

en: Lives: %1
nds: Leven: %1

en: Time: %1
nds: Tiet: %1

en: &Play Sounds
nds: Kläng &afspelen

en: Game over. Click to start a game
nds: Speel vörbi. Klick, wenn Du en Speel starten wullt.

en: Theme
nds: Muster

en: Background
nds: Achtergrund
