kbounce - en to sr@latin translation catalogue (33 entries)

en: No background pictures found.
sr@latin: Nisu nađene slike za pozadinu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseRandomBackgroundPictures)
en: Enable random pictures as background
sr@latin: Uključi nasumične slike kao pozadinu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgoundPicturePathLabel)
en: Choose picture path:
sr@latin: Izaberite putanju slike:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Preview
sr@latin: Pregled

en: Welcome to KBounce.
     Click to start a game
sr@latin: Dobro došli u K‑odboj.
    Kliknite za početak igre.

en: Paused
     Click to resume
sr@latin: Pauzirano.
    Kliknite za nastavak.

en: You have successfully cleared more than %1% of the board
sr@latin: Uspešno ste očistili više od %1% table.

en: %1 points: %2 points per remaining life
sr@latin: %1 poena: %2 poena po preostalom životu

en: %1 points: Bonus
sr@latin: %1 poena: bonus

en: %1 points: Total score for this level
sr@latin: %1 poena: ukupan rezultat za ovaj nivo

en: On to level %1. Remember you get %2 lives this time!
sr@latin: Sledi nivo %1. Zapamtite da ovog puta dobijate %2 života!

en: Game over.
     Click to start a game
sr@latin: Kraj igre.
    Kliknite da započnete novu.

note: i18n: ectx: label, entry (PlaySounds), group (Sound)
en: Whether game sounds are played.
sr@latin: Da li puštati zvukove igri.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sr@latin: Glavna traka

en: KBounce
sr@latin: K‑odboj

en: (c) 2000-2005, Stefan Schimanski
    (c) 2007, Tomasz Boczkowski
sr@latin: © 2000–2005, Štefan Šimanski
    © 2007, Tomaš Bočkovski

en: Stefan Schimanski
sr@latin: Štefan Šimanski

en: Original author
sr@latin: Prvobitni autor

en: Highscore
sr@latin: Najrezultat

en: Benjamin Meyer
sr@latin: Bendžamin K. Mejer

en: Contributions
sr@latin: Doprinosi

en: Tomasz Boczkowski
sr@latin: Tomaš Bočkovski

en: Port to KDE4. Current maintainer
sr@latin: Prenošenje na KDE4, trenutni održavalac

en: Dmitry Suzdalev
sr@latin: Dmitrij Suzdaljev

en: Port to QGraphicsView framework
sr@latin: Prenošenje na radni okvir QGraphicsView

en: Andreas Scherf
sr@latin: Andreas Šerf

en: Image Background and Fixes
sr@latin: Slika pozadine i popravke

en: Level: %1
sr@latin: nivo: %1

en: Score: %1
sr@latin: rezultat: %1

en: Filled: %1%
sr@latin: popunjeno: %1%

en: Lives: %1
sr@latin: života: %1

en: Time: %1
sr@latin: vreme: %1

en: Game over. Click to start a game
sr@latin: Kraj igre. Kliknite da započnete novu.
