kbounce - en to sv translation catalogue (35 entries)

en: No background pictures found.
sv: Inga bakgrundsbilder hittades.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KBounceBackgroundSelector)
en: kbouncebackgroundselector
sv: Kstuds bakgrundsväljare

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseRandomBackgroundPictures)
en: Enable random pictures as background
sv: Aktivera slumpmässiga bilder som bakgrund.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgoundPicturePathLabel)
en: Choose picture path:
sv: Välj sökväg till bilder:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Preview
sv: Förhandsgranskning

en: Welcome to KBounce.
     Click to start a game
sv: Välkommen till Kstuds.
    Klicka för att börja spela.

en: Paused
     Click to resume
sv: Paus
     Klicka för att återuppta

en: You have successfully cleared more than %1% of the board
sv: Du har lyckats rensa mer än %1 % av spelplanen.

en: %1 points: %2 points per remaining life
sv: %1 poäng: %2 poäng för varje återstående liv

en: %1 points: Bonus
sv: %1 poäng: Bonus

en: %1 points: Total score for this level
sv: %1 poäng: Totalt antal poäng för den här nivån

en: On to level %1. Remember you get %2 lives this time!
sv: Vidare till nivå %1. Kom ihåg att du har %2 liv den här gången.

en: Game over.
     Click to start a game
sv: Spelet är slut.
    Klicka för att börja spela.

note: i18n: ectx: label, entry (PlaySounds), group (Sound)
en: Whether game sounds are played.
sv: Om spelljud ska spelas.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sv: Huvudverktygsrad

en: KBounce
sv: Kstuds

en: Bounce Ball Game
sv: Studsbollspel

en: (c) 2000-2005, Stefan Schimanski
    (c) 2007, Tomasz Boczkowski
sv: © 2000-2005, Stefan Schimanski
    © 2007, Tomasz Boczkowski

en: Original author
sv: Ursprunglig upphovsman

en: Highscore
sv: Toppoäng

en: Contributions
sv: Bidragsgivare

en: Port to KDE4. Current maintainer
sv: Anpassning till KDE4. Nuvarande utvecklare

en: Port to QGraphicsView framework
sv: Anpassning till ramverket i QGraphicsView

en: Image Background and Fixes
sv: Bildbakgrund och rättningar

en: Level: %1
sv: Nivå: %1

en: Score: %1
sv: Poäng: %1

en: Filled: %1%
sv: Fyllt område: %1 %

en: Lives: %1
sv: Liv: %1

en: Time: %1
sv: Tid: %1

en: &Play Sounds
sv: S&pela ljud

en: Are you sure you want to quit the current game?
sv: Är du säker på att du vill avsluta pågående spel?

[ctx: @action;button]
en: Quit Game
sv: Avsluta spel

en: Game over. Click to start a game
sv: Spelet är slut. Klicka för att börja spela

en: Theme
sv: Tema

en: Background
sv: Bakgrund
