kbounce - en to th translation catalogue (28 entries)

en: No background pictures found.
th: ไม่พบภาพพื้นหลังใด ๆ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgoundPicturePathLabel)
en: Choose picture path:
th: เลือกพาธของภาพพื้นหลัง:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Preview
th: แสดงตัวอย่าง

en: Welcome to KBounce.
     Click to start a game
th: ขอต้อนรับสู่เกมถมพื้นที่บอลกระเด้ง-K
     คลิกเพื่อทำการเริ่มเล่นเกม

en: You have successfully cleared more than %1% of the board
th: คุณได้ถมพื้นที่บนกระดานไปได้มากกว่า %1% แล้ว

en: %1 points: %2 points per remaining life
th: คะแนนที่ได้เพิ่มจากตัวเล่นที่เหลืออีกตัวละ %2 คะแนน: %1 คะแนน

en: %1 points: Bonus
th: คะแนนโบนัส: %1 คะแนน

en: %1 points: Total score for this level
th: คะแนนรวมของระดับการเล่นนี้: %1 คะแนน

en: On to level %1. Remember you get %2 lives this time!
th: เข้าสู่ระดับการเล่น %1
    จำไว้ว่าในตอนนี้คุณเหลือตัวเล่นอีก %2 ตัว !

en: Game over.
     Click to start a game
th: จบเกมแล้ว
     คลิกเพื่อเริ่มเกมใหม่

note: i18n: ectx: label, entry (PlaySounds), group (Sound)
en: Whether game sounds are played.
th: มีการเล่นเสียงในเกม

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
th: แถบเครื่องมือหลัก

en: KBounce
th: เกมถมพื้นที่บอลกระเด้ง-K

en: Original author
th: ผู้เขียนแรกเริ่ม

en: Highscore
th: คะแนนสูงสุด

en: Contributions
th: ผู้ช่วยเหลือ

en: Port to KDE4. Current maintainer
th: พอร์ทมายัง KDE4, ผู้ดูแลปัจจุบัน

en: Port to QGraphicsView framework
th: พอร์ทไปใช้เฟรมเวิร์ก QGraphicsView

en: Image Background and Fixes
th: ภาพพื้นหลังและแก้ไขข้อผิดพลาดต่าง ๆ

en: Level: %1
th: ระดับการเล่น: %1

en: Score: %1
th: คะแนน: %1

en: Filled: %1%
th: พื้นที่ที่ถมได้: %1%

en: Lives: %1
th: จำนวนตัวเล่น: %1

en: Time: %1
th: เวลา: %1

en: &Play Sounds
th: เล่นเสีย&ง

en: Game over. Click to start a game
th: จบเกมแล้ว คลิกเพื่อเริ่มเกมใหม่

en: Theme
th: ชุดตกแต่ง

en: Background
th: ภาพพื้นหลัง
