kbreakout - en to bs translation catalogue (19 entries)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GeneralSettings)
en: General Settings
bs: Opšte postavke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Enabling the following option will make the game steal the mouse cursor, pause the game to get the cursor back.
bs: Omogučavanjem opcije gubite kursor miša, zaustavite igru kako bi dobili kursor nazad.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FireOnClick) i18n: ectx: label, entry (FireOnClick), group (General)
en: Fire on mouse click
bs: Izbaci na klik miša

en: original author and maintainer
bs: originalni autor i održavalac

en: artwork
bs: ilustracije

en: testing
bs: testiranje

en: port to KGameRenderer
bs: ulaz u KGameRenderer

en: port to QtQuick
bs: prebacivanje na QtQuick

en:    Time (hh:mm)
bs:    Vrijeme (hh:mm)

en: Starting a new game will end the current one!
bs: Započinjanje nove igre će završiti trenutnu!

en: Game won!
bs: Igra je dobijena!

en: Time (hh:mm)
bs: Vrijeme (hh:mm)

en: Do you want to fire the ball on mouse click?
    Answering Yes will make the game steal the
    mouse cursor, pause the game to get
    the cursor back.
bs: Želite li izbaciti loptu klikom miša?
    Odgovarajući DA gubite 
    kursor miša, zaustavite igru da dobijete
    kursor nazad.

en: Well done! You won the game
bs: Dobro urađeno! Pobijedili ste!

en: Level %1
bs: Nivo %1

en: Game Paused!
bs: Igra zaustavljena!

en: Oops! You have lost the ball!
bs: Ups! Izgubili ste loptu!

en: Game Over!
bs: Kraj igre!

en: Press %1 to fire the ball
bs: Pritisnite %1 da biste izbacili loptu
