kbreakout - en to ca@valencia translation catalogue (29 entries)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GeneralSettings)
en: General Settings
ca@valencia: Configuració general

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Enabling the following option will make the game steal the mouse cursor, pause the game to get the cursor back.
ca@valencia: Habilitar l'opció següent farà que el joc oculte el cursor del ratolí, poseu el joc en pausa per a fer que el cursor torne a aparéixer.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FireOnClick) i18n: ectx: label, entry (FireOnClick), group (General)
en: Fire on mouse click
ca@valencia: Inicia en clicar

en: A Breakout like game by KDE
ca@valencia: Un joc com Breakout, creat per la comunitat KDE

en: original author and maintainer
ca@valencia: Autor original i mantenidor

en: artwork
ca@valencia: Grafisme

en: testing
ca@valencia: Proves

en: port to KGameRenderer
ca@valencia: Adaptació a KGameRenderer

en: port to QtQuick
ca@valencia: Adaptació a QtQuick

en: Fire the ball
ca@valencia: Inicia la bola

en: Skip level
ca@valencia: Omet el nivell

en: Add life
ca@valencia: Afig una vida

en: Theme
ca@valencia: Tema

en:    Time (hh:mm)
ca@valencia:    Temps (hh:mm)

en: Starting a new game will end the current one!
ca@valencia: Iniciar una partida nova farà que s'acabe l'actual!

en: New Game
ca@valencia: Partida nova

en: Start a New Game
ca@valencia: Inicia una partida nova

en: Game won!
ca@valencia: Partida guanyada!

en: Time (hh:mm)
ca@valencia: Temps (hh:mm)

en: Do you want to fire the ball on mouse click?
    Answering Yes will make the game steal the
    mouse cursor, pause the game to get
    the cursor back.
ca@valencia: Voleu iniciar la bola en clicar amb el ratolí?
    Si responeu sí, s'ocultarà el cursor del ratolí
    poseu el joc en pausa per a fer que el cursor
    torne a aparéixer.

en: Fire on click?
ca@valencia: Iniciar en clicar?

[ctx: @action;button]
en: Use Mouse Click
ca@valencia: Utilitza un clic del ratolí

[ctx: @action;button]
en: Ignore Mouse Click
ca@valencia: Ignora els clics del ratolí

en: Well done! You won the game
ca@valencia: Ben fet! Has guanyat la partida

en: Level %1
ca@valencia: Nivell %1

en: Game Paused!
ca@valencia: Joc en pausa!

en: Oops! You have lost the ball!
ca@valencia: Ups! Has perdut la bola!

en: Game Over!
ca@valencia: Final de la partida!

en: Press %1 to fire the ball
ca@valencia: Premeu %1 per a disparar la bola
