kbreakout - en to eu translation catalogue (30 entries)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, GeneralSettings)
en: General Settings
eu: Ezarpen orokorrak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Enabling the following option will make the game steal the mouse cursor, pause the game to get the cursor back.
eu: Ondorengo aukera gaituta jokuak saguaren kurtsorea lapurtuko du, jokua eten kurtsorea berreskuratzeko.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FireOnClick) i18n: ectx: label, entry (FireOnClick), group (General)
en: Fire on mouse click
eu: Atera sagua klikatzerakoan

en: A Breakout like game by KDE
eu: Breakout antzeko joko bat, KDEk egina

en: original author and maintainer
eu: Jatorrizko egilea eta mantentzailea

en: artwork
eu: Artelana

en: testing
eu: probak

en: port to KGameRenderer
eu: «KGameRenderer»rerako egokitzapena

en: port to QtQuick
eu: QtQuick-erako egokitzapena

[ctx: @action]
en: Fire the Ball
eu: Jaurti pilota

[ctx: @action]
en: Skip Level
eu: Mailari salto

[ctx: @action]
en: Add Life
eu: Gehitu bizitza

[ctx: @title:tab]
en: Theme
eu: Gaia

[ctx: @title:tab]
en: General
eu: Orokorra

en:    Time (hh:mm)
eu:    Denbora (hh:mm)

en: Starting a new game will end the current one!
eu: Joku berri bat hasteak uneko jokua amaituko du!

[ctx: @title:window]
en: New Game
eu: Joko berria

[ctx: @action:button]
en: Start a New Game
eu: Hasi joko berri bat

en: Game won!
eu: Jokoa irabazita!

en: Time (hh:mm)
eu: Denbora (hh:mm)

en: Do you want to fire the ball on mouse click?
    Answering Yes will make the game steal the
    mouse cursor, pause the game to get
    the cursor back.
eu: Pilota saguaren klikarekin atera nahi duzu?
    Baietz erantzunda jokuak saguaren
    kurtsorea lapurtuko du, jokua eten
    kurtsorea berreskuratzeko.

[ctx: @title:window]
en: Fire on Click
eu: Jaurti klik egitean

[ctx: @action;button]
en: Use Mouse Click
eu: Erabili saguaren klika

[ctx: @action;button]
en: Ignore Mouse Click
eu: Jaramonik ez saguaren klikari

en: Well done! You won the game
eu: Ondo egina! Jokoa irabazi duzu

en: Level %1
eu: %1. maila

en: Game Paused!
eu: Jokua eten egin da!

en: Oops! You have lost the ball!
eu: Lastima! Pilota galdu duzu!

en: Game Over!
eu: Jokoa amaitu da!

en: Press %1 to fire the ball
eu: Sakatu %1 pilota ateratzeko
